Dyskusja na temat stworzenia ABC Supla - kompendium wiedzy

Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

Witam Wszystkich,
Nie będę się rozpisywał za bardzo bo czas jest cenny.
Dla nowych osób chcących wypróbować projekt Supla stawianych jest już na początku kilka barier. Nie każdy jest elektronikiem, programistą. Ja akurat jestem Konstruktorem budowlanym więc zagadnienia elektronicznie to dla mnie zupełna nowość.
Brakuje na forum uporządkowanej wiedzy na temat urządzeń WIFI, ich flashowania, konfiguracji, przykładów, napotkanych problemów w każdym z etapów. Większość powie, że przecież to wszystko jest. Zgadza się, jednak większość jest nieuporządkowana i zajmuje dużo czasu na wyszukanie sedna problemu i rozwiązanie go.
Zauważcie, że tematów na forum jest multum, a tak naprawdę w każdym z nich znajdują się pytania na które odpowiedzi były już udzielone. Po co tracić czas oraz zapełniać treści tematów pytaniami i odpowiedziami już przedyskutowanymi. Nie lepiej ten czas poświęcić na czymś na czym się znamy? Już nie jeden forumowicz zauważył, że tworzony jest temat (o nazwie niekoniecznie mówiącej o jego treści), a w temacie jest kilka projektów, nowe problemy do rozwiązania, ich rozwiązania itd.

Ja bym to widział tak. W każdym dziale przypiąć tematy, w których znalazłyby się zagadnienia m.in.:
1) Baza urządzeń kompatybilnych z Supla.
2) Zmiana firmware w każdym z urządzeń: zgrywanie, wgrywanie, konfiguracja.
3) Możliwości zastosowania - przykłady, wraz z podaniem odnośników do konkretnego tematu na forum (o ile jest). Tego jest sporo więc to trzeba byłoby jakoś przemyśleć jak to uporządkować.
4) Często występujące problemy. To można byłoby podpiąć do każdego z powyższych punktów z osobna.[/list]

Punkt 1, 2 i 4 są wg mnie tymi najważniejszymi. Zrobilibyśmy takie kompendium wiedzy, z którym na początek każdy powinien się zaznajomić aby rozpocząć przygodę z Supla. Pomyślcie, ile czasu każdego z osobna (i tych aktywnych forumowiczów i nowych przybyszów) można byłoby zaoszczędzić.

Jestem w trakcie przygotowywania samouczka na temat zmiany firmware. Będzie to bardzo łopatologicznie wyjaśnione, pokazane, wraz z odnośnikami do konkretnych tematów zamieszczonych przez użytkowników. Tą zebraną wiedzą chciałbym się podzielić, niekoniecznie jako nowy temat zamieszczony przeze mnie. Wolałbym aby ten projekt był opublikowany przez kogoś z „góry”, gdyż wszystko to powinno zostać przeanalizowane pod kątem błędów i w końcu zatwierdzone. Ważne jest też, aby to kompendium wiedzy ewoluowało w miarę przybywania nowych elementów, a nie skończyło się tylko na zamieszczeniu. Samo stworzenie każdego z tutorialów można byłoby poddać tu na forum do dyskusji, każdy z chętnych podzieliłby się wiedzą zakumulowaną w pigułkę.

Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Volturio
Posty: 68
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 5:07 pm
Lokalizacja: Kraków

Super pomysł.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Można zacząć budować jakieś dokuwiki, albo github/wiki
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

pzygmunt pisze: pn maja 06, 2019 7:38 pm Można zacząć budować jakieś dokuwiki, albo github/wiki
Z kim mam się kontaktować w tej sprawie? Komu mam wysyłać przygotowane Samouczki?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wrzuć tutaj linka aby każdy mógł rzucić okiem.
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

Najpierw chciałbym to wysłać do kogoś kto to sprawdzi, zaakceptuje i potem dopiero do wglądu ogólnego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Oznacz to jako draft i udostępnij wszystkim. Jak więcej osób to zweryfikuje to jakość będzie lepsza. Tak to działa w przypadku chociażby kodu.
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

OK, tak zrobię. Zamieszczę samouczki na dysku google i dam do edycji. Każdy będzie mógł na bieżąco wprowadzać poprawki.
Następnie te dokumenty można zamieścić gdzieś w jednym temacie, lub dołożyć do odpowiedniego tematu już założonego w FAQ. Zastanawiam się tylko jak wprowadzać zmiany do już niby ostatecznego samouczka? Nie chciałbym generować kolejnego tematu z mnóstwem zapytań.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Może jednak zróbmy na to repozytorium na githubie supla/tutorials czy jakoś tak? I żeby się generowały z tego ładne treści np. za pomocą Hugo. https://gohugo.io
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

fracz pisze: wt maja 07, 2019 7:14 pm Może jednak zróbmy na to repozytorium na githubie supla/tutorials czy jakoś tak? I żeby się generowały z tego ładne treści np. za pomocą Hugo. https://gohugo.io
Jestem za
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”