Powiadomienie na smartfonie

muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

Witam
Zrobiłem sobie czujnik otwarcia skrzynki na listy działa ok ale muszę włączać aplikację aby sprawdzić czy aby był listonosz chciałbym aby w momencie zadziałania czujnika wyświetlał mi się komunikat lub jeśli to możliwe było z sygnałem głosowym
Podpowie mi ktoś jak to zrobić?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Najprościej to połącz sobie konto z Alexa.
Tam w aplikacji ustaw Routines, aby wyświetlał Ci powiadomienie o zdarzeniu.
Jedynie co musisz to lekko ją oszukać - ponieważ Alexa nie rozpoznaje jeszcze czujnika poczty, zmień czujnik w Cloudzie na np. czuknik otwarcia furki - ikonkę i tak możesz podmienić na skrzynkę pocztową.
U mnie to tak działa bez zarzutu :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

michael pisze: śr maja 08, 2019 10:45 am Najprościej to połącz sobie konto z Alexa.
Tam w aplikacji ustaw Routines, aby wyświetlał Ci powiadomienie o zdarzeniu.
Jedynie co musisz to lekko ją oszukać - ponieważ Alexa nie rozpoznaje jeszcze czujnika poczty, zmień czujnik w Cloudzie na np. czuknik otwarcia furki - ikonkę i tak możesz podmienić na skrzynkę pocztową.
U mnie to tak działa bez zarzutu :)
jak dodać Supla do Alexa?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

W aplikacji Amazon Alexa wchodzisz na Skills & Games i wyszukujesz skilla SUPLA. Postępuj potem wg dalszych kroków i to wszystko.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

michael pisze: śr maja 08, 2019 11:23 am W aplikacji Amazon Alexa wchodzisz na Skills & Games i wyszukujesz skilla SUPLA. Postępuj potem wg dalszych kroków i to wszystko.
oki super to działa ustawiłem sobie powiadomienia na wszystkie czujniki które mam
a da się aby mnie powiadamiało gdy ktoś włączy np oświetlenie?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Na Alexa na razie nie da rady, ale potęga tego forum jest taka, że za chwilę może się pojawić :D
Póki co jest rozwiązanie troszkę bardziej złożone i oparte na Google Now.
viewtopic.php?f=24&t=4082
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

a jest możliwość aby Alexa wysyłał nie tylko komunikat o zamknięciu bramy ale też smsa na podany nr tel
albo inna aplikacja może to umie zrobić?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

teoretycznie da się, ale póki co walczę z tym bo Alexa nie chce dzwonić pod inne nr telefonu niż te z USA.
Ale mam kilka pomysłów na "hakowanie" Alexy więc - Stay tuned :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

michael pisze: pt maja 10, 2019 7:16 am teoretycznie da się, ale póki co walczę z tym bo Alexa nie chce dzwonić pod inne nr telefonu niż te z USA.
Ale mam kilka pomysłów na "hakowanie" Alexy więc - Stay tuned :)
Właśnie tych SMS tez mi brakuje
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

No faktycznie , fajnie działają te powiadomienia o otwarciu bram w alexa.
Po zainstalowaniu aplikacji alexa stworzyłem dwie routines : jedną, kiedy czujnik bramy zmienia się na OPEN, drugą kiedy zmienia się na CLOSE. I fajnie to działa z jedną uwagą (macie tak samo ?) np : bramę wjazdową mam zamkniętą i w supli otwieram tą brame (OTWORZ/ZAMKNIJ), ikonka w supli zmienia sie na otwarty. Na telefonie dostaje powiadomienie z alexa "Brama wjazdowa otwarta" , ale nie raz , tylko kilka razy . Wygląda to tak :
- pierwsze powiadomienie dostaje jak brama się zaczyna otwierać
- drugie ... po jakiś 10 sekundach
- trzecie , jak klikne w supli ponownie OTWORZ/ZAMKNIJ zeby tą bramę zamknąć

i jak brama się zamknie to dostaje jeden komunikat o zamknieciu.

Macie tak samo jak otwieracie bramę z supli i dostajecie kilka komunikatów ? Moze supla (Przemek by musiał potwierdzić) po każdej zmianie stanu sonoffa ktory steruje bramą (do ktorego jest podpiety ten czujnik pełnego zamknięcia bramy) informuje alexa o stanie tego czujnika ?

Nie wiem jeszcze ile dostanę komunikatów o otwarciu bramy jak będę ją otwierać z pilota do bramy a nie z supli . Jak wrócę do domu to sprawdzę czy ta ilość komunikatów jest z suplą "powiązana" .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”