Firmware Multiboard

cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

michnikos pisze: czw maja 09, 2019 11:17 pm Hej,
Czy ktoś może podpowiedzieć w kwestii Sonoff Basica RF R2 Power v1.0 (esp8285).

Ustawiam Multiboard na Sonoff S2X, bistable.

Pod TX GPIo1 i gnd podpinam DS18B20 i odczyty temperatury mam prawidłowe.
Pod RX GPIo3 i do masy podpinam kontaktron. Jest pullup 3,3v 4,7k do RX.

Pokazuje zamknięcie obwodu mimo otwarcia.
Jakieś podpowiedzi co robię źle?
Na Cloudzie możesz odwrócić logikę.
michnikos
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 15, 2018 6:27 pm

Logika nie nie daje... Kontaktron jakby cały czas był zwarty. Nie jest zepsuty
Darkman
Posty: 40
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 11:34 am

michnikos pisze: czw maja 09, 2019 11:17 pm Hej,
Czy ktoś może podpowiedzieć w kwestii Sonoff Basica RF R2 Power v1.0 (esp8285).

Ustawiam Multiboard na Sonoff S2X, bistable.

Pod TX GPIo1 i gnd podpinam DS18B20 i odczyty temperatury mam prawidłowe.
Pod RX GPIo3 i do masy podpinam kontaktron. Jest pullup 3,3v 4,7k do RX.

Pokazuje zamknięcie obwodu mimo otwarcia.
Jakieś podpowiedzi co robię źle?
Niestety, ale mam to samo.
Wszystkim tym którym działa, mają starszą wersje płyty Sonoff Basic czyli starszy też starszy moduł ESP.
Zapewne Espablo nie ma nowej wersji więc nie widzi problemu :(
oSuplowane:
11x MiniTiger RF 2gang -N [czekają kolejne sztuki]
3x MiniTiger RF 1gang -N
1x Sonoff Touch 1gang +N
3x SmartDGM DSG-W162 gn. z pomiarem
2x GreenBlue GB155 gn.
1x MediaTech MT3105 gn.
1x Lanberg SM01-WP10 gn.
2x Yunshan
1x Geekcreit 4ch
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Darkman pisze: sob maja 11, 2019 3:38 pm Wszystkim tym którym działa, mają starszą wersje płyty Sonoff Basic czyli starszy też starszy moduł ESP.
Zapewne Espablo nie ma nowej wersji więc nie widzi problemu :(
Tak się składa, że nie mam żadnego sonoffa. Każda kompilacja opiera się na informacjach dostępnych w internecie. Dotyczy to w głównej mierze ustawień GPIO. Nie testowałem softu na "żywym" układzie bo go po prostu nie mam. Mam moduły oparte na ESP-12 np NodeMcu oraz inCan i na nich testowałem soft. Nie wliczam tych kilku modułów od Zamela, które także mam u siebie. Układy oparte o esp8285 musicie testować sami bo ja takich modułów też nie mam. Nie mam także bardzo popularnego modułu Yunshan i jeżeli komuś coś nie działa to proszę raczej pytać na forum niż mnie osobiście.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
pirat
Posty: 113
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 12:22 pm

Witam Wszystkich

Espablo kawał dobrej roboty zrobiłeś, wszystko jest dość dobrze opisane.
Mam tylko jedno pytanie po zaniku napięcia i jego powrocie przekaźnik sonoffa basic jest cały czas zwarty dopiero włączenie/wyłączenie przekaźnika w aplikacji rozwiązuje problem i od tej pory działa poprawnie na ustawiony czas czyli załącza się na 0,5sek i wszystko jest ok do następnego zaniku napięcia.
chciałem to zastosować do bramy ale po zaniku napięcia brama się otworzy/zamknie i cały czas będzie zwarty styk.
Coś pewno źle ustawiłem tylko czytając nie natrafiłem jak to zmienić by po powrocie zasilania przekaźnik był na off
Termometr działa poprawnie
Firmware v2.7.2
Sonoff Basic R2
michnikos
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 15, 2018 6:27 pm

Espablo pisze: sob maja 11, 2019 7:02 pm
Darkman pisze: sob maja 11, 2019 3:38 pm Wszystkim tym którym działa, mają starszą wersje płyty Sonoff Basic czyli starszy też starszy moduł ESP.
Zapewne Espablo nie ma nowej wersji więc nie widzi problemu :(
Tak się składa, że nie mam żadnego sonoffa. Każda kompilacja opiera się na informacjach dostępnych w internecie. Dotyczy to w głównej mierze ustawień GPIO. Nie testowałem softu na "żywym" układzie bo go po prostu nie mam. Mam moduły oparte na ESP-12 np NodeMcu oraz inCan i na nich testowałem soft. Nie wliczam tych kilku modułów od Zamela, które także mam u siebie. Układy oparte o esp8285 musicie testować sami bo ja takich modułów też nie mam. Nie mam także bardzo popularnego modułu Yunshan i jeżeli komuś coś nie działa to proszę raczej pytać na forum niż mnie osobiście.
Espablo,
Temat rozwiązany. Zasiał ferment i tyle. Ustawiłem Sonoff Basic i działa jak ta lala. Dzięki za kawał dobrej roboty!
pirat
Posty: 113
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 12:22 pm

michnikos
Napisz czy masz sonoffa basic z nową płytką i jak zachowuje się sonoff zaraz po włączeniu zasilania czy przekaźnik jest zwarty czy rozwarty bo u mnie jest zwarty dopiero naciśnięcie w aplikacji zamknij/otwórz powoduje poprawne działanie do następnego zaniku zasilania. Czekam na jakąś opinie na ten temat. Soft jest super i nie chciał bym z niego rezygnować może to da się gdzieś zmienić aby przekaźnik po załączeniu zasilania w sonoff był na off
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Espablo czy idzie wgrać multiboard do wemos d1mini.jesli idzie to co zaznaczyć w konfiguracji.
banan0100
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 10:52 pm

Arek.kandula pisze: śr maja 15, 2019 6:20 pm Espablo czy idzie wgrać multiboard do wemos d1mini.jesli idzie to co zaznaczyć w konfiguracji.
to zależy co potrzebujesz wgraj to co ci potrzebne tylko zobacz pod jakie piny co podpiąć
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Potrzebuje czujnik temperatury oraz wilgotności
Zablokowany

Wróć do „Nowości”