Moduł Canwing - problem z zewnętrznym przyciskiem

Beton-beton
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 04, 2018 12:35 pm

A więc, po zainstalowaniu modułu Canwing w puszce elektrycznej i połaczeniu dodatkowego przycisku natynkowego , urządzenie samoczynnie przechodzi w tryb konfiguracji. Zewnętrzny przycisk jest podłączony przez pull down do pinu GPIO3 (RX) rezystor 10k.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Coś chyba źle podłączyłeś albo ten canwing walnięty.
A jaki firmware masz wgrany ?
Też mam canwing-a z zewnętrznym przyciskiem i działa bez problemu ( wgrany multiboard -> board : Sonoff TH, przycisk zewnętrzny podpięty, wg dokumentacji , pod GPIO1 , i nawet działa bez żadnego pullup-a/ rezystora bo kabelki są długości 15cm)
Beton-beton
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 04, 2018 12:35 pm

a jak się zachowuje twój canwing po zaniku sieci?
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

aaaa ..... żyje swoim życiem :) działa :)
nawet nie wiem co się z nim dzieje po zaniku zasilania . Na pewno wstaje , łączy sie z cloud i tyle. Z tego co pamietam to ustawiłem mu opcje RESET zeby po przywróceniu zasilania, był NIE włączony.
piotrh94
Posty: 40
Rejestracja: wt wrz 18, 2018 11:40 pm

U mnie te sonoffy po tym jak nie ma sieci i potem znów jest nie potrafią się połączyć
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Mój testowy tez działał bez problemu i to bez pullup na multiboardzie
Beton-beton
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 04, 2018 12:35 pm

Też bardzo szanuję i miejscowo używam softu Multiboard ale mam taki proble w sonofach z tym softem że po tym jak nie ma sieci przez chwilę moduł się zawiesza i nie potrafi połączyć się z tą siecią. Nie jest to problem w urządzeniach gdzie dostęp jest i można je wyłączyć i włączyć z gniazdka, ale w przypadku canwinga musiał bym to na korkach wyłączać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”