Sonoff i dmuchawa i podajnik pieca CO

djpoll
Posty: 57
Rejestracja: pn maja 13, 2019 8:59 pm

Siemka jestem nowy mam zapytanie do was czy ktoś się orientuje się czy można zrobić tak by w czasie kiedy dmuchawa pieca się włącza i wyłącza mógł bym ten stan sprawdzić w aplikacji supla info np. Pompa włączona. Pompa wyłączona?
Myślę czy da się tak zrobić z sonoff po prostu podłącza przewody prądowego od dmuchawy do wyjścia w sonoff i wtedy wykryje stan urządzenia? Czy są jakieś inne sposoby?
Patryk
Posty: 2694
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

djpoll pisze: ndz maja 19, 2019 1:54 pm
Myślę czy da się tak zrobić z sonoff po prostu podłącza przewody prądowego od dmuchawy do wyjścia w sonoff i wtedy wykryje stan urządzenia? Czy są jakieś inne sposoby?
Tak się nie da.
Ale, do wyjścia dmuchawy podłączasz stycznik lub przekaźnik ( cewkę), a styki traktujesz jak czujnik ( kontaktron).
djpoll
Posty: 57
Rejestracja: pn maja 13, 2019 8:59 pm

Czyli zamel row-01 dał by radę?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mozesz użyć Sonoff-a ale z dodatkowym przekaźnikiem 230v. Zasilanie wentylatora podłączasz do wejścia przekaźnika, a wyjście przekaźnika do wejścia Sonoff-a. Jeszcze jakiś firmware jest Ci potrzebny z funkcją czujnika NO. Zmieniasz ikonę i gotowe.
pirat
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 12:22 pm

O ile z pompą nie będzie problemu bo tak jak piszą poprzednicy wystarczy dodatkowy stycznik ale do dmuchawy która ma różne obroty i może być różnie sterowana stycznik może nie działać poprawnie
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

pirat pisze: wt maja 21, 2019 6:07 pm O ile z pompą nie będzie problemu bo tak jak piszą poprzednicy wystarczy dodatkowy stycznik ale do dmuchawy która ma różne obroty i może być różnie sterowana stycznik może nie działać poprawnie
może jakiś czujnik przerwania na Ir i zamontować w dmuchawie żeby zliczać prędkość
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”