Aplikacja kliencka dla stacji pogodowej.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
kudzu
Posty: 9
Rejestracja: pt paź 05, 2018 9:13 am

Kilka razy przewinął się temat wykorzystania Supli do stacji pogodowej. Oczywiście dodanie obsługi podstawowych czujników oraz gromadzenie danych do kluczowy etap. Ale myślę, że trzeba pomyśleć też o sposobie ich prezentacji, nie tylko w Supla cloud.

Moja stacja pogodowa wyświetla dane na ekranie LCD 8,4" - jest tam duży zegar z datą, temperatura i wilgotność wewnątrz i na zewnątrz, PM2,5 i PM10 oraz ciśnienie. Ale to jest Atmega ;)

Pomyślałem, że dobrze było albo rozbudować obecne aplikacje mobilne o możliwość prezentacji danych na dużych ekranach, horyzontalnie albo stworzyć nowy, prosty program, prezentujący dane z serwera. Dobrze byłoby, gdyby użytkownik miał możliwość prostej konfiguracji: wyboru i rozmieszczenia elementów oraz zmiany trybu wyświetlania na nocny/wysoki kontrast.
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Jestem za czyś takim, brakuje mi tego. Tylko kto to zrobi?
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Można to już zrobić teraz - nazywa się to OpenHab wraz z HABPanel. Podpiąć do tego SUPLĘ korzystając viewtopic.php?f=24&t=4595
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

W przypadku stacji pogodowych może warto zainteresować się Progressive Web App. Jest to odpowiednio przygotowana strona WEB, którą możemy przypiąć na smartfonie w formie ikony. Wyświetlanie danych ze stacji odbywa się w przeglądarce, ale bez zbędnych elementów przeglądarki typu pasek adresu, itp. Wygląda to praktycznie jak aplikacja na smartfona. Oczywiście jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe funkcjonalności typu automatyka, itp., to wtedy oczywiście musi już być stworzona dedykowana aplikacja.

Przykład takiej strony jest na mojej stacji pogodowej.
Załączniki
PWA.jpg
PWA.jpg (50.99 KiB) Przejrzano 4557 razy
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wsparcie dla stacji pogodowych jest przewidziane w kolejnych wersjach.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

I to jest miła wiadomość. Ale jak się komuś śpieszy, to może sobie poradzić w inny sposób :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Robert Błaszczak pisze: ndz kwie 14, 2019 10:41 am W przypadku stacji pogodowych może warto zainteresować się Progressive Web App.
Tak - masz rację. Spotykam się z tym bardzo często przy różnych systemach. W zasadzie nie jest potrzebna jest dedykowana aplikacja, bo taka strona ze skrótem załatwia sprawę. A zapewne szybciej wdraża się w niej nowości i eliminuje błędy, niż w dedykowanej aplikacji. Myślę, że twórcy supli mogą to przemyśleć :)
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

pzygmunt pisze: ndz kwie 14, 2019 12:45 pm Wsparcie dla stacji pogodowych jest przewidziane w kolejnych wersjach.
Czy w obecnej wersji jest to już wspierane?? i kiedy można liczyć na wsparcie do deepsleep ??
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

dogu18 pisze: czw maja 16, 2019 9:29 pm
pzygmunt pisze: ndz kwie 14, 2019 12:45 pm Wsparcie dla stacji pogodowych jest przewidziane w kolejnych wersjach.
Czy w obecnej wersji jest to już wspierane?? i kiedy można liczyć na wsparcie do deepsleep ??
Jeszcze nie jest.
Bliżej nieokreślona przyszłość.
maly_13
Posty: 92
Rejestracja: pt paź 28, 2016 3:55 am
Lokalizacja: Wlkp.

Można się zainteresować NETTEMP jest tam moduł stacji pogodowej nawet zostały mi płytki jak ktoś będzie zainteresowany
w użyciu: supla, nettemp...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”