Alternatywa dla Zamel ROW 1/2

Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Wszystko jest fajnie jak w puszcze są tylko przewody do danego odbiornika ale jak już dochodzą także przejściowe do innych, złączki itp. to upchnięcie Zamela i włożenie jeszcze gniazdka albo włącznika często jest po prostu niemożliwe. Oczywiście wszystko zależy od tego jak instalację wykonał elektryk. U mnie w wielu miejscach pozostało jedynie upchnięcie Shelly bo jest dużo mniejszy.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
dydyrydy
Posty: 301
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Na zdjęciu wygląda to ładnie, ale u mnie zawsze tyle kabla zostawiam na zapas, że na bank będę miał problem :D
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

bukox pisze: pt maja 24, 2019 7:45 am Wszystko jest fajnie jak w puszcze są tylko przewody do danego odbiornika ale jak już dochodzą także przejściowe do innych, złączki itp. to upchnięcie Zamela i włożenie jeszcze gniazdka albo włącznika często jest po prostu niemożliwe. Oczywiście wszystko zależy od tego jak instalację wykonał elektryk. U mnie w wielu miejscach pozostało jedynie upchnięcie Shelly bo jest dużo mniejszy.
U mnie z technicznego punktu widzenia wygląda to dokładnie tak samo. Żadnego Zamel-a nie udało mi się upchnąć do puszki. Jedyna nadzieja to moduł Canwing oraz Shelly po dopracowaniu przez producenta.
Natomiast aspekt ekonomiczny, w przypadku montażu modułów dla siebie nie podlega moim zdaniem żadnej dyskusji
- Zamel jest po prostu za drogi, a na dodatek, jak dla mnie, za ubogi funkcjonalnie. Co innego w przypadku instalacji Zamel-a przez instalatorów klientom, którzy to finansują. W tym przypadku liczy się właściwie tylko niezawodność, gwarancja, etc. Tu jak na razie nie ma alternatywy dla modułów Zamel-a.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zybi, podstawowe pytanie, Czy taka miniaturyzacja pozwoli na dopracowanie tych modułów? Moim zdaniem nie. Elektronika sterująca napięciem 230V musi spełniać różne wymogi. Jednym z nich są odległości separacyjne pomiędzy przewodami (ścieżkami) przy takim napięciu i prądzie deklarowanym przez producenta modułu.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”