ESP-01

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Z NodeMCU v.3 nie miałem takich problemów, ale obecnie leżą bezużyteczne, używam teraz prawie wyłącznie ESP12F na własnych płytkach, czasem ESP07 do większych odległości (z zewnętrzną anteną) i mogę powiedzieć, że działają niezawodnie.
Podobne problemy miałem przy "pająkach" na płytce stykowej, dlatego wolę porządnie polutowane moduły.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
moondec
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 7:54 pm

slawek pisze:Z NodeMCU v.3 nie miałem takich problemów, ale obecnie leżą bezużyteczne, używam teraz prawie wyłącznie ESP12F na własnych płytkach, czasem ESP07 do większych odległości (z zewnętrzną anteną) i mogę powiedzieć, że działają niezawodnie.
Podobne problemy miałem przy "pająkach" na płytce stykowej, dlatego wolę porządnie polutowane moduły.
Dzięki za sugestię, że przejście z prototypu do gotowego układu może pomóc. Mam nadzieję, że w weekend uda mi się to polutować. Dam znać, czy pomogło.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

moondec pisze:
slawek pisze:Z NodeMCU v.3 nie miałem takich problemów, ale obecnie leżą bezużyteczne, używam teraz prawie wyłącznie ESP12F na własnych płytkach, czasem ESP07 do większych odległości (z zewnętrzną anteną) i mogę powiedzieć, że działają niezawodnie.
Podobne problemy miałem przy "pająkach" na płytce stykowej, dlatego wolę porządnie polutowane moduły.
Dzięki za sugestię, że przejście z prototypu do gotowego układu może pomóc. Mam nadzieję, że w weekend uda mi się to polutować. Dam znać, czy pomogło.
Zmień konwerter na inny.
Polecam CP2102
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”