Nowy dział „Jak to u mnie działa”

Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

QLQ pisze: śr maja 29, 2019 8:14 pm Działanie Alex'y z i modułami Supla: https://www.youtube.com/watch?v=EWxurCp ... e=youtu.be
Nie wiem czy to problem u mnie ale straszna pikseloza jest i nic nie widać
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Yepestis pisze: śr maja 29, 2019 8:25 pm
QLQ pisze: śr maja 29, 2019 8:14 pm Działanie Alex'y z i modułami Supla: https://youtu.be/kEu9M-OfxLg
Nie wiem czy to problem u mnie ale straszna pikseloza jest i nic nie widać
Zrobione poPRAWIONE
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
pikciu
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 04, 2019 11:20 pm

Fajna inicjatywa ale mam trochę wrażenie że tonący brzytwy się chwyta :/ nie mam zamiaru w żadnym stopniu wam zaszkodzić bo sam zaczynałem od Supli i bardzo chwale projekt. Do teraz dzień w dzień wchodzę na forum poszukując inspiracji. Osobiście przesiadłem się na openHAB i uważam (niestety) że jest przepaść miedzy rozwiązaniami opensource a trochę bardziej zamkniętymi jak Supla. Forum i taki temat wydaje mi sie że nie powiększy gronia "suplowiczów". Supla jest fajna dla osób które nie chcą stawiać systemu automatyki u siebie bo się na tym nie znają (i nie mają zamiaru znać) czyli kupią sobie gotowy moduł i będą "sterować światłem"
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pikciu pisze: śr maja 29, 2019 9:54 pm Fajna inicjatywa ale mam trochę wrażenie że tonący brzytwy się chwyta :/ nie mam zamiaru w żadnym stopniu wam zaszkodzić bo sam zaczynałem od Supli i bardzo chwale projekt. Do teraz dzień w dzień wchodzę na forum poszukując inspiracji. Osobiście przesiadłem się na openHAB i uważam (niestety) że jest przepaść miedzy rozwiązaniami opensource a trochę bardziej zamkniętymi jak Supla. Forum i taki temat wydaje mi sie że nie powiększy gronia "suplowiczów". Supla jest fajna dla osób które nie chcą stawiać systemu automatyki u siebie bo się na tym nie znają (i nie mają zamiaru znać) czyli kupią sobie gotowy moduł i będą "sterować światłem"
Ale do Supli nie trzeba kupować gotowego. Można sobie zrobić i zaprogramować. Supla jest też jako samodzielną instancja która możesz postawić np na malinie.
Co do rozwiązań automatyki sam jestem zdziwiony w gronie moich znajomych których chce tym zaciekawić. Często jest tak że "A po co mi to" . Ludzie są czasem uparci i wolą manualnie włączać światło.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

pikciu pisze: śr maja 29, 2019 9:54 pm Fajna inicjatywa ale mam trochę wrażenie że tonący brzytwy się chwyta :/ nie mam zamiaru w żadnym stopniu wam zaszkodzić bo sam zaczynałem od Supli i bardzo chwale projekt. Do teraz dzień w dzień wchodzę na forum poszukując inspiracji. Osobiście przesiadłem się na openHAB i uważam (niestety) że jest przepaść miedzy rozwiązaniami opensource a trochę bardziej zamkniętymi jak Supla. Forum i taki temat wydaje mi sie że nie powiększy gronia "suplowiczów". Supla jest fajna dla osób które nie chcą stawiać systemu automatyki u siebie bo się na tym nie znają (i nie mają zamiaru znać) czyli kupią sobie gotowy moduł i będą "sterować światłem"

Mieć wrażenie, a wiedzieć to zasadnicza różnica. Supla jest całkowicie otwartym projektem, a to, że pojawiają się osoby, które łamią postanowienia GPL ukrywając jej kod to już inna kwestia. Zresztą... z tym zrobi porządek dedykowana kancelaria za jakiś czas. A tak dla rozjaśnienia Twojego punktu widzenia

https://trends.google.pl/trends/explore ... la,Openhab

https://trends.google.pl/trends/explore ... aro,Blebox

Jak widzisz rzeczywistość jest odmienna niż Ci się wydaje. Supla jest obecnie najpopularniejszym projektem tego typu w Polsce. Nie wspominając, że przebija popularnością większość komercyjnych rozwiązań poza nielicznymi wyjątkami.
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Jak dla mnie to największym problemem jest zbyt mała ilość źródeł które można by sobie samodzielnie zmodyfikować pod swoje potrzeby. Dodatkowo gdyby te które są były jakoś jaśniej komentowane w kodzie albo gdyby powstal jakiś kurs/tutorial programowania pod kątem supli myślę że więcej osób zachęciło by to do tworzenia i udostępniania kodu innym. Dla mnie mój poziom wiedzy programistycznej jest zbyt mały aby samodzielnie skumać dostępny kod supla by go rozwijać i się nim dzielić.
Życzył bym sobie lekcje najlepiej na jakichś sprzętach developerskich (NODEMCU lub WEMOS D1 mini).
1. Jak stworzyć nową płytkę.
2. Jak dodać przycisk do gotowego kodu.
3. Jak dodać jakieś wyjście do płytki (zwykłe, bramowe,roletowe, rgb).
4. Jak odczytać wartość czujnika i przekazać dalej do chmury.
itp itd

Będzie więcej programistów będzie więcej różnych softów które można będzie wgrywać na rożne urządzenia, będzie projekt bardziej uniwersalny będzie więcej supla maniaków.
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

pikciu pisze: śr maja 29, 2019 9:54 pm Osobiście przesiadłem się na openHAB i uważam (niestety) że jest przepaść miedzy rozwiązaniami opensource a trochę bardziej zamkniętymi jak Supla.
Porownujesz jablka i wyciskarke do sokow. Tak jak wyciskarka do sokow mozesz wycisnac sok z jablek, marchewki, burakow, itd, tak z OpenHABa mozesz sterowac Supla, MQTT, Z-WAVE.

Inna sprawa Supla moze dzialac z OpenHABem poprzez binding, ktory napisalem.
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Kolejny filmik prezentujący działanie włącznika PNW-01, którego stałem się posiadaczem razem z kolegą @o_rany w Święta dzięki konkursowi firmy Zamel:
https://youtu.be/zTSjUvYpNUc

Może jeszcze nie być bo się właśnie wgrywa godz. 22:36. Coś mi dziś net szwankuje :(
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Film prezentujący działanie modułu InCan made in @Espablo w ver 2:

https://youtu.be/9qkVYvqT428

godz. : 23:07 Ładowanie pliku trwa. jeszcze 5%. Jak wyżej wspomniałem dziś LTE 400 m od nadajnika niedziała :(
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”