Sonoff 4ch PRO R2 po zaniku wifi traci stan

cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

ostatnia rzecz jaka mi pozostała to przetestować na jeszcze innym AP ktory pozycze. Poki co testowalem na dwoch i efekt byl raz z wieksza czestotliwoscia a raz z mniejsza na korzysc innego AP. Moze to kwestia czulosci AP w tym wypadku.

Dlaczego nikt nie zrobil sonoff na kablu ethernet, to wifi to badziew jest
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18328
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To nie jest problem Twojego AP tylko niedopracowanego firmware-u.
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

w takim razie pozostaje mi czekać aż może ktoś mocniejszy zajmie się naprawą tego firmware pod tego sonoff-a, a tymczasem będę wstawać o 5 :mrgreen: :lol:
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

a może to kwestia ustawień zworek K5 i K6?

https://zapodaj.net/a749868d8c166.jpg.html

Czy ktoś ma bezproblemowo działającego sonoff 4ch pro ???? z jakim firmware, jeśli wcześniejszym niż 2.7.2 to chętnie wgram tylko poproszę o link lub zapodanie gdzieś...
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

cosmita pisze: śr cze 05, 2019 2:13 pm
Czy ktoś ma bezproblemowo działającego sonoff 4ch pro ???? z jakim firmware, jeśli wcześniejszym niż 2.7.2 to chętnie wgram tylko poproszę o link lub zapodanie gdzieś...
Ja mam.
Przy braku wifi stan taki jak był, po ponownym połączeniu też nic się nie zmienia. Po powrocie zasilania wraca do stanu sprzed zaniku.
soft na 99,9% ten.
cosmita
Posty: 129
Rejestracja: wt wrz 11, 2018 11:06 am

bardzo dziękuję, dostałem też od innego kolegi z forum soft i jak i Twój jest z listopada 2018, czyli ten z grudnia 2018 jest albo błędny albo konieczne jest dodatkowe konfigurowanie przekaźników.

Obecnie testuje z tym ostatnim najnowszym firmware ale zmieniłem z domyślnych ustawień przekaźników z

reset

na

restore(force)

może ktoś mnie wyprowadzi z błędu ale być może to w najnowszym soffcie zostało zmienione i domyślnie jest "reset" przez co całe to zamieszanie. Być może we wcześniejszych wersjach domyślnie było ustawiona na trzymanie stanów. Może ta opcja kompletnie temu nie odpowiada - nie znam się na tym na tyle by być pewnym :)

póki co działa, będę sprawdzać jeszcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”