IOT SDK

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Na ESP-12E możemy "korzystać" z jednego GPIO bez żadnych przeróbek sprzętowych. Nie pamiętam tylko czy z 9 , czy z 10.
Kompilacja oczywiście z DOUT.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

DZIAŁA !!!

Wgrane do Wemos d1 mini dla ustawień:

8XDS1820_2048_DIO_eagle.flash.bin 0x00000
8XDS1820_2048_DIO_eagle.irom0text.bin 0x40000
esp_init_data_default.bin 0x1fc000

SPI MODE - DIO
FLASH SIZE - 16Mbit-C1

Wgrane programem:
ESP8266 DOWNLOAD TOOL V3.6.5

Przed wgraniem wyczyszczenie pamięci : ERASE
Ostatnio zmieniony pt cze 07, 2019 1:35 pm przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Teraz tylko dopracować soft i będzie super.
Moja sugestia:
1. Wejście w stan konfiguracji GPIO O -5sek.
2. LED na GPIO2 ( ta fabrycznie zamontowana ) - podczas config - szybko miga , przy braku wifi lub brak połączenia z Clud , wolno miga , a przy normalnej pracy wygaszona.
3 Zmienić GPIO10 na GPIO3 - chociaż nie wiem czy tak można.

A przede wszystkim DZIĘKI za soft !!!
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

w zalczniku zrodla.
ciekawe, ze 16mbit-c1 - mi na tym nie dziala :]
gpio3 chyba mozna, gorzej z gpio1 bo tam jest konsola i uruchamiajac go tracimy debuga na serial.
wlasnie jeszcze potrzbuje do tego 2 gpio do sterowania przekaznikami i kombinuje jak je wydobyc - czujniki temepratury mam do rekuperatora i wymiennika, chce jeszcze sterowac pompa do wymiennika i bypasem reku.

na marginesie dodam, ze bardzo przydalaby sie mozliwosc sterowania przez suple np przekaznikiem jednego modulu na podstawie np temperatury z drugiego. lub inne zaleznosci i napewno wiele takich by sie znalazlo.

supla scripts nie jest rozwiazaniem - o ile sterowanie przekaznikami do reku mozna by zrobic, bo co mi tam za roznica ze zalaczy sie minute pozniej od osiagniecia temperatury (bo cron chyba co minute sprawdza) o tyle sterowanie swiatlem na podstawie np innego swiatla to juz jest slabe.
Załączniki
8xds.tar
(5.27 MiB) Pobrany 149 razy
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Zainstalowałem na Win7 64bit - IOT SDK
Wszystko działa ok.
Podmieniłem Cały katalog "supla-espressif-esp" na katalog od @desaint zamieszczony post wyżej.
Po komendzie :
git pull
 zauktalizował się, ale po komendzie:
./build.sh
Dostaje odpowiedź:
Permission denied  ( odmowa dostępu ).
Jakieś wskazówki ? ( dla początkującego).
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie nadałeś odpowiednich uprawnień do plików.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

desaint pisze: pt cze 07, 2019 7:51 pm w zalczniku zrodla.
ciekawe, ze 16mbit-c1 - mi na tym nie dziala :]
gpio3 chyba mozna, gorzej z gpio1 bo tam jest konsola i uruchamiajac go tracimy debuga na serial.
wlasnie jeszcze potrzbuje do tego 2 gpio do sterowania przekaznikami i kombinuje jak je wydobyc - czujniki temepratury mam do rekuperatora i wymiennika, chce jeszcze sterowac pompa do wymiennika i bypasem reku.

na marginesie dodam, ze bardzo przydalaby sie mozliwosc sterowania przez suple np przekaznikiem jednego modulu na podstawie np temperatury z drugiego. lub inne zaleznosci i napewno wiele takich by sie znalazlo.

supla scripts nie jest rozwiazaniem - o ile sterowanie przekaznikami do reku mozna by zrobic, bo co mi tam za roznica ze zalaczy sie minute pozniej od osiagniecia temperatury (bo cron chyba co minute sprawdza) o tyle sterowanie swiatlem na podstawie np innego swiatla to juz jest slabe.
Poczytaj mapę drogową. Znajdziesz tam coś takiego jak „Logika”.
desaint
Posty: 103
Rejestracja: pn maja 27, 2019 9:46 am

Tak, v.2.6
Kiedy mniej więcej można spodziewać się tej wersji?
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Koledzy.
Czy ktoś  konkretnie na przykładzie Sonoff-a Th16, mógłby mi podać, co (kawałek kodu) i gdzie wpisać, żeby Led podczas prawidłowej pracy była wygaszona.
Czyli konkretnie, chciałbym, żeby podczas: Konfiguracji szybko migała - tak jak teraz.
Przy braku połączenia z wifi - wolno migała - tak jak teraz.
Ale podczas połączenia z wifi i Cloud była wygaszona - teraz świeci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”