Wemos D1 mini - problem z WIFI

tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Witam, wgrałem do Wemos D1 mini soft by Zybi Gate UNI. Proces flashowania przebiegł pomyślnie. Parametry użyłem identyczne jak w pliku readme.txt po restarcie urządzenia automatycznie przeszedł w tryb AC. Zalogowałem się do sieci i kolejny restart. Tutaj zaczynają się schody. Za pierwszym razem przeważnie się połączy z wifi albo i nie. Można potem dowoli restartować i bez skutku. Próbowałem potem znów wejsc w tryb AC z powodzeniem ale juz sieci wifi nie udowstępniało. Dopiero jak wgram soft ponownie to z poczatku jest wifi a potem brak. I z tym tez jest różnie. Raz się połączy a raz nie. Probowalem juz z 10x. Podejżewam że to wina modułu WiFi. Czy spotkaliście się z podobną przypadłością? Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Sprawdź czy inny soft tez się tak zachowuje
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

I koniecznie przed wgraniem innego (lub tego samego) oprogramowania wyzeruj pamięć Wemosa.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Czysciłem raz blankiem a raz erase. Na zmiane probowalem. Spróbuje jeszcze wgrać inny soft tak jak radzicie.
Pozdrawiam,
Tomek
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Wgrywając inny soft napotkałem na ten sam problem. Najwidoczniej jest wadliwe WIFI w WeMosie.
Pozdrawiam,
Tomek
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Kwestia tego problemu chyba została przeze mnie odkryta. Gdy bardziej przycisnąłem moduł lub zacząłem ruszać pinami to wtedy WIFI "zaskakiwało". Zacząłem poprawiać luty i o dziwo urządzenie zaczęło poprawnie działać ale tylko przez jakiś czas.
Wniosek: niesprawny Wemos.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Nie wiem co tam masz za lutownice, ale jak docisnąłeś ESP8266 do płytki wemosa i coś zaczynało działać, to popraw wszystkie luty dokładając nowej cyny. Ustaw temperaturę na 300°C nagrzej pad i dołóż świeżej cyny, najlepiej najcieńszą jaką masz np. 0,5mm. Możesz też wcześniej przesmarować pady topnikiem.
Jak patrzę na te wemosy to strasznie biednie cyny mają w punkcie styku z modułem.
wemos.jpg
wemos.jpg (203.36 KiB) Przejrzano 3520 razy
Ja składając inCan cyny nie żałowałem, przy niektórych pinach nawet się wylewa z otworu ;)
inCan.jpg
inCan.jpg (236.27 KiB) Przejrzano 3520 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ale to co pokazujesz na pierwszym zdjęciu to nie jest WEMOS (obecnie LOLIN).

Płytki WEMOS wyglądają jak na poniższych zdjęciach. ESP mają wlutowane bezpośrednio na płytkę (nie jako moduł):
LOLIN-D1-mini.png
LOLIN-D1-mini.png (1002.58 KiB) Przejrzano 3509 razy
LOLIN-D1-mini-Pro.png
LOLIN-D1-mini-Pro.png (741.11 KiB) Przejrzano 3509 razy
LOLIN-D1-mini-Lite.png
LOLIN-D1-mini-Lite.png (781.8 KiB) Przejrzano 3509 razy
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Robert Błaszczak pisze: ndz cze 16, 2019 5:17 pm Ale to co pokazujesz na pierwszym zdjęciu to nie jest WEMOS (obecnie LOLIN).

Płytki WEMOS wyglądają jak na poniższych zdjęciach. ESP mają wlutowane bezpośrednio na płytkę (nie jako moduł):
Tu się z Tobą nie zgodzę. Robiłem zdjęcie tego co mam, bo kupiłem do testów i jako Wemos D1 mini, i jest to właśnie to.
Obrazek
https://nettigo.pl/products/modul-wifi-wemos-d1-mini-v2
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Ok, faktycznie w wersji 2.2.0 i 2.3.0 były wlutowywane moduły ESP. Ale to już od dosyć dawna nie jest produkowane. Od wersji 3.0.0 jest już jedno PCB z całą elektroniką. Obecna wersja to 3.1.0.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”