Blokada przerobionych Sonoff-ów

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z uwagi na to, że pojawiają się aukcje tego typu
https://allegro.pl/oferta/supla-sterowa ... 7909927489

a ich autorzy nic sobie nie robią z wezwań do zaniechania tego typu praktyk od dziś dodawane Sonoff-y Basic z obsługa bramy będą blokowane!
Jeżeli ktoś będzie chciał używać tego typu urządzeń wystarczy, że wyśle do mnie skan poniższego oświadczenia.

"
Imię i Nazwisko
PESEL

Chce podłączyć moduł Sonoff Basic z obsługą bramy i mam świadomość ryzyka związanego z używaniem tego typu urządzeń.
Zdaję sobie sprawę z możliwości porażenia prądem oraz uszkodzenia sterownika bramy.
Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za podłączenie i używanie tego urządzenia.

Miejscowość, data, czytelny podpis
"

Po otrzymaniu tego oświadczenia indywidualnie będę włączał funkcję bramy dla tego typu urządzeń.

Oświadczenia proszę wysyłać na adres przemek@supla.org z adresu email na którym założone jest Suplowe konto. Proszę również wskazać ID urządzeń do odblokowania.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Rozumiem Cię @pzygmunt i popieram taki kierunek działania. Sam mam dwa takie urządzenia ale ja jestem świadomy. Osobiście wybrałbym Zamel ale niestety jest on zasilany nie 230V.
Ku swojemu spokojowi jednak przyjrzę się czy nie da się z napędu wyciągnąć zasilania 24V dla SBW-01
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie chodzi o to aby ktoś wybierał SBW. Są rozwiązania DIY, które nie rodzą takiego niebezpieczeństwa.
Wszystko było ok do czasu gdy nie zaczęto handlować przeróbkami pod Suplowym szyldem, które są po prostu niebezpieczne.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Zerknę i tak czy mogę wyciągnąć zasilanie 24V
Co innego bezpieczniejszego proponujesz do bramy wjazdowej?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Yunshan, SBW, Nice WiFi, NodeMCU, Wemos
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Do Sonoff SV zdaje się nie można podpiąć kontaktronu chyba, że mylę.
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Simono pisze: pn cze 17, 2019 3:45 pm Do Sonoff SV zdaje się nie można podpiąć kontaktronu chyba, że mylę.
Yunshan ma wszystko co potrzebne - zasilanie 7-28 V, przekaźnik beznapięciowy (Sonoff SV ma napięciowy, więc średnio się nadaje bez przeróbki), wejście na kontaktron i możliwość podłączenia termometru oraz przycisku.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Racja
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Gdzie najtaniej można kupić Yunshan. Znalazłem teraz instrukcję do swojego napędu i mam
24VSave - MAX 180mA
24V - MAX 180mA
Czym one się różnią? Napęd to BFT dość już stary na drugi jeszcze nie patrzyłem (też BFT ale nowszy).
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

https://www.banggood.com/ESP8266-10A-22 ... rehouse=CN

ja w maju trafiłem na promocję 17 zł/sztuka, ale teraz widzę, że są po 30 zł/szt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”