Blokada przerobionych Sonoff-ów

Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

pzygmunt pisze: wt cze 18, 2019 10:29 am Sonoff jest zasilany 230V i na wyjściu też ma 230V. Pojawiają się osoby które przerabiają te moduły aby podłączać do elektrozaczepów, elektrozaworów i bram. Zdarzały się przypadki, że następowało jakieś przebicie i już kilku osobom uszkodziły się sterowniki bram.
Istnieje też ryzyko, że ktoś nieumiejętnie zamontuje taki moduł i przebicie pójdzie na całe ogrodzenie. Wtedy już może kogoś porazić albo zabić. Osoby przerabiające i sprzedające tego typu sprzęt nie zdają sobie sprawy z ryzyka. Takie urządzenie traci CE (nawet jakby miało) dodatkowo stwarza zagrożenie.

Pamiętajcie. Tam gdzie sprzęt montowany jest pod chmurką, gdzie jest woda itd nie używamy 230V !!!

O i to jest cenne info!
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Czy aktualnie zastosowane w ten sposób sonoffy zostaną zablokowane ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie. Tylko nowe. Taki manewr spowodowałby że użytkownicy wyleją swoją frustrację na Suplę, a nie na sprzedawcę.
dydyrydy
Posty: 301
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Czy Sonoffy zakupione na Ali, do których sam wgrywam Suplę też to dotyczy?
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sonoff z Allegro czy z Ali jest tak samo niebezpieczny w zastosowaniach outdoorowych.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Za jakiś czas zdejmę tą blokadę ale temat przeróbek Sonoff-ów w celach handlowych musi się uporządkować.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

W tej kwestii jestem w 1000% za pzygmunt. Ludzie nie zdają sobie czasem sprawy z tego co robią. A jak czytam posty " jak to podłączyć" to od razu dostałby ode mnie bana na forum.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

A i jeszcze jedna BARDZO WAŻNA rzecz @pzygmunt. Takie oświadczenie, że ktoś bierze na siebie odpowiedzialność za to co ktoś kto sie na tym zna, I zna konsekwencje a to zrobi i umożliwi użytkowanie nie ma mocy prawnej. Każdy dobry prawnik je obali. Wiem bo mam do czynienia z takimi "użytkownikami". Po prostu odmawiam wtedy wykonania usługi. Choćby nie ważne co wypisali i podpisali. Konsultowane z prawnikami naszej firmy i firmy z którą współpracujemy o ogólnoświatowym zasięgu.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Może rozwinąć myśl? Czemu to nie ma mocy prawnej?

Z innej strony tutaj jest trochę inny przypadek. Klient sam sobie kupuje, montuje i używa. Supla jest tylko serwerem i na dobrą sprawę nie wie gdzie urządzenie jest podłączone. Ja mogę sobie takiego sonofa 'od bramy' podłączyć pod żarówkę.
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

magx2 pisze: wt cze 18, 2019 9:29 pm Może rozwinąć myśl? Czemu to nie ma mocy prawnej?

Z innej strony tutaj jest trochę inny przypadek. Klient sam sobie kupuje, montuje i używa. Supla jest tylko serwerem i na dobrą sprawę nie wie gdzie urządzenie jest podłączone. Ja mogę sobie takiego sonofa 'od bramy' podłączyć pod żarówkę.
Odniosłem się tu do konkretnego oświadczenia dotyczącego sonoff a nie tego co kupuje klient i gdzie podłącza.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”