Blokada przerobionych Sonoff-ów

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz montować sobie wszystko. Klientowi.... też, ale klient musi podpisać oświadczenie. Sonoff SV też może uszkodzić sterownik bramy ponieważ ma na wyjściu potencjał choć wiele sterowników "przyjmuje" potencjał na wejście i te "raczej" nie powinny się uszkodzić.

Z czego to wynika, że tak uparcie pchacie wszędzie Sonoff-a choć jest chociażby Yushuan ?
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Wszystko na swoją odpowiedzialność oraz swoje życie i portfel.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Miejcie na uwadze fakt, że jeśli ktoś puści z dymem sterownik bramy za kilkaset PLN podłączając takiego Sonoffa z logiem SUPLA na aukcji, a sprzedawca z Allegro będzie go zbywał (mówiąc wprost "oleje"), to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że będzie próbował wylać swoje żale na @pzygmunt.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

Ja mam sonofy zakupione na Ali ale uważam że wygodniej jest dać dodatkowy przekaźnik na 230V i dopiero podłączyć do styków przekaźnika.
Przekaźnik za parę złotych a nie trzeba piłować i bać się że zrobi się coś niedokładnie.
Może lepiej w tych oświadczeniach jeszcze dodać nr aukcji aby było jasno i wyraźnie kogo jest wina przy uszkodzeniu sterownika.
Gdy ktoś sam przerabia to wtedy tylko pesel i info że sam piłował :-)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To nie rozwiązuje sprawy. Co jak takie urządzenie zaleje woda ? To jest 230V w miejscu gdzie nie powinno go być.
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

pzygmunt pisze: czw lip 04, 2019 12:21 pm To nie rozwiązuje sprawy. Co jak takie urządzenie zaleje woda ? To jest 230V w miejscu gdzie nie powinno go być.
Eeeeeee no z tym zalaniem to trochę przesadzasz.
Dam przykład mam napęd NIce do którego doprowadzone jest 230V (bo tam jest duży transformator 230V)
Tuż obok zamontowany sonoff z dodatkowym przekaźnikiem 230V i gdy zaleje to wszystko woda to nie będzie można powiedzieć że tam nie powinno być 230V
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Konstrukcja napędu jest przystosowania do podłączenia zasilania 230V i odpowiednio jest to przygotowane.
Pchanie tam kolejnego urządzenia zasilanego 230V nie jest przez większość producentów uwzględniane.
Nie bez powodu akcesoria zasilane są 24V.

Jak myślisz, skąd w instrukcjach są oznaczenia aby nie dotykać przewodów 230V językiem ?
Ktoś nie wstawia tego dla żartu tylko były takie przypadki.

Uwzględnij w swoich rozważaniach poziom świadomości niektórych użytkowników.
isom
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 27, 2018 6:09 am

Znam przypadki , że ktoś kupił takiego niby przerobionego sonoff-a , a jak wstawił zdjęcia to okazało się że sprzedawcy się zapomniało przeciąć ścieżki . Jak ktoś chce poczytać to mogę wstawić link do postów gdzie ostrzegałem przed tymi modułami i jeden user wstawił zdjęcie na którym wyraźnie było widać , że na wyjście sonoffa pójdzie 230V.
Sonoff SV jest akurat jednym z dobrych modułów i to nie prawda że zawsze na wyjściu jest potencjał , wystarczy prześledzić stronę https://www.itead.cc/wiki/Sonoff_SV , żeby znaleźć konfigurację z separacją przekaźnika.
Ogólnie mimo że nie jestem użytkownikiem Supli , podoba mi się podejście pzygmunt do tematu sonoff gate
owca9519
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 11, 2019 10:56 pm

Widać ktoś sobie z tego nic nie robi ... A na forum jak ktoś napisał o zewnętrznym przekazniku to widać ktoś sie zastosował do tego brak mi słów do takich sku*wysynów co sprzedawają czyjąś prace za kase ....
https://allegro.pl/oferta/sonoff-brama- ... 8199775790
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

A niech sprzedają. Na tym polega OpenSource. Byle było to bezpieczne i zgodne z europejskimi standardami. Podany przykład nie jest. Gdyby nie projekty OpenSource nie byłoby Google-a, internetu (w takiej skali) i wielu wielu innych. Korzystajmy z własnej pracy ale respektując określone zasady!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”