Podlewanie

vajera
Posty: 392
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

są też większe, ale te komory służą do mocowania pokrywki (to nie są zaślepki tylko śruby mocujące pokrywkę), więc zakładam, że montaż do ściany wymaga przewiercenia się przez obudowę-uszczelki pod śruby?
Qamil_22
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 6:42 pm

Czy nie dałoby się zatem wywiercić otworu pod śrubę w miejscu gdzie nachodzi ta śruba mocująca pokrywę? Jeżeli nie to po prostu przewiercić tył puszki niewielkim otworem aby zmieścił się kołek szybkiego montażu i dać jakąś pasującą uszczelkę gumową.
Jakąś opcją jest też mocowanie za pomocą taśmy 3mk, tylko nie wiem jak się ona spisuje przy warunkach atmosferycznych zewnętrznych (szczególnie wahania temperatury).
Ja u siebie na ścianach mocuje modułu przy pomocy taśmy 3mk. Często niestety jak zmieniam położenie modułu to odrywam go wraz z farbą :).
https://allegro.pl/listing?string=ta%C5 ... t-1-1-0313
vajera
Posty: 392
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Wziąłem się wreszcie za montaż systemu podlewania-wcześniej zamieniwszy Sonoff'a 4Ch Pro R2 na 2 Sonoffy SV (znacznie mniej miejsca zajmują a zawory i tak mam tylko 2)-a tu taki zong:

okazuje się, że mam założone zawory z tzw. cewką blokującą 9V DC - taka cewka potrzebuje krótkiego impulsu celem otwarcia i zamknięcia-dzięki temu przez cały sezon sterownik działał na jednej baterii 9V.
Teoretycznie można wykorzystać opcję gate, ale...cewka wymaga zmiany polaryzacji do operacji zamknięcia :(

Jedyne co przychodzi mi do głowy to powrót do 4CH Pro i poświęcenie 2 przekaźników na cewkę - do jednego przyłączę + do + i - do - a do drugiego na odwrót?
Tylko co w przypadku gdy załączą się obydwa? Spalę cewkę?
Próbował ktoś z Was używać 4CH Pro w tym trybie interlocking? wtedy teoretycznie może działać tylko jeden przekaźnik, ale czy to zadziała z Supla?
A może jakaś inna opcja odwrócenia polaryzacji?

EDIT: Supla nie działa z trybem interlocking :(

EDIT2: podłączyłem Sonoffa zgodnie że schematem dla silnika DC (w oryginalnej instrukcji) a w Multiboard ustawiłem otwieranie furtki na 0.5s - w takiej konfiguracji mogę chyba włączyć interlocking w Sonoffie, co pozwoli uniknąć przypadkowego załączenia obu kanałów...

EDIT3: przy podłączeniu jak wyżej tryb interlocking nie jest potrzebny - jednoczasowe załączenie obu przekaźników nie czyni żadnej szkody. :D
vijay2
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 09, 2019 5:54 pm

ZAWORY
Witam, planuję też odpalić podlewanie z Suplą a wkrótce będę miał poważniejszą pracę hydrauliczno-suplową, montaż kotła GAZ i adaptacja do istniejącego CO z piecem węglowym (na razie zostaje na wszelki wypadek). Niby to za 2 miesiące ale czas pomyśleć co może się przydać z Chin. Skoro będę odcinać dwa źródła ciepła to potrzebne zawory. W tym temacie używacie elektrozaworów z cewkami.
Ja potrzebuje czegoś z full przepływem i znalazłem coś takiego:

230V
https://pl.aliexpress.com/item/DN15-DN2 ... 88915.html

Niskie napięcia i sygnał zwrotny:
http://pl.aliexpress.com/item/CWX-15Q-N ... 45380.html

co o nich myślicie i które brać? ;)

Jeszcze jedno pytanie, czym CR05 ogarnąć. Roletami? :D jest stop, % otwarcia, procent odkręcenia. Tylko w roletach nie ma krańcówek. Z kolei w gate puszcza się tylko sygnały.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 10, 2019 3:56 pm przez vijay2, łącznie zmieniany 2 razy.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Na jakim sofcie robicie podlewanie ? Mam ustawiony automat schodowy, lecz nie mogę wtedy zrobić harmonogramu, mogę to jakoś spiąć może z skryptami fracza? A może alexa albo iftt ? Po prostu chciałbym sterować automatem schodowym za pomocą jakiegoś harmonogramu aby się włączał dwa razy dziennie, niestety włącznik i harmonogramy w supli są co pięć minut, a to dla mnie zbyt długi czas
andrzejb
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 27, 2019 1:21 pm

zwracam się z tym samym pytaniem
"..........Na jakim sofcie robicie podlewanie ? ..."
co wykorzystać z supli ?
harmonogram ?
mam CH4 Pro
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Wgraj Multiboard do sonoffa 4Ch , a resztę u mnie załatwiają harmonogramy .
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

andrzejb pisze: czw cze 27, 2019 1:44 pm zwracam się z tym samym pytaniem
"..........Na jakim sofcie robicie podlewanie ? ..."
co wykorzystać z supli ?
harmonogram ?
mam CH4 Pro
Ja potrzebuję tylko jednego kanału więc chodzi basic z dht
I to współpracuje z termostatem @fracz
Jeśli w godzinach x wilgotność w ogrodzie jest mniejsza niż y to włącz podlewanie na czas z
Przedziały są na rano i wieczór.
Rano się nie włącza bo wilgotność jest 99 % ale wieczorem jeśli nie pada włącza się.
Mi to wystarcza.
artur_r
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 28, 2019 7:52 am

cześć

chcę zrobić podlewanie przez zamel ROW-07 lub sonoff 4CH pro,
czy jak podam na wejściu 24v to sterownik będzie dobrze działać i puszczć na wyściu 24v bez problemu?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18324
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

ROW-07 ma na wyjściu 230V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”