Własny Gate-Module - problem z softem i pytanie przekaźnik czy mosfet na wyjsciu.

Hagen
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 30, 2019 11:00 am

Witam.

Działam na ESP12E i mam drobny problem z softem gate-module. Przerobiłem go na własne potrzeby w taki sposób:

Sterowanie przekaźnikami:
GPIO4
GPIO13
GPIO15
GPIO16

Czujniki otwarcia/zamknięcia:
GPIO3
GPIO12
GPIO14

Temperatura:
GPIO2

Wszystko pracuje zgodnie z założeniami ale jest problem z GPIO16. Równo co 10 minut pojawia się króciutki impuls, który wyzwala zadziałanie przykładowo bramy. Impuls impulsem, zasadniczo to cały moduł resetuje się. W aplikacji widać jak przez kilka sekund wszystko świeci na czerwono. Nie bardzo wiem jak można to poprawić. Poczytałem forum , ale nie trafiłem na jednoznaczną odpowiedź. Proszę o pomoc w tej materii.
Terminal wyrzuca po resecie:

Kod: Zaznacz cały

▒rf cal sector: 1019
rf[112] : 03
rf[113] : 00
rf[114] : 01

SDK ver: 1.5.4.1(39cb9a32) compiled @ Jul  1 2016 20:04:35
phy ver: 972, pp ver: 10.1

RST reason: 4
CFG READ SUCCESS!
▒TATE READ SUCCESS!
I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Czy zamiast przekaźników nie można zastosować tranzystorów mosfet do wyzwalania zamknięcia/otwarcia czegoś? Sterowanie na bramkę z pulldown przez rezystor, S- do masy a pomiędzy D a masę nasz przycisk od np. bramy? Wykonałem testowo na biurku taki układ i to działa, steruje bramą garażową ale nie mam pewności od strony elektronicznej czy to poprawne i w ogóle czy to dobry pomysł. Przekaźnik zawsze jednak separuje układy galwanicznie a tutaj to tracimy.

Pozdrawiam
maly_13
Posty: 92
Rejestracja: pt paź 28, 2016 3:55 am
Lokalizacja: Wlkp.

ja stosuje pc817 i się sprawdza
w użyciu: supla, nettemp...
Hagen
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 30, 2019 11:00 am

W gruncie rzeczy masz optoizolację.. Ja chyba poskładam na mosfetach i potestuję, aczkolwiek uczucia mam mieszane.
Z moim resetowaniem walczę dalej. Grzebię w kodzie bo tam leży problem. Dam znać jak naprawię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”