Supla sql

Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

pomoże mi ktoś ogarnąć instalacji własnej instancji supli na sql bo nie ogarniam co i jak bo mam same błędy wyskakują używając tego poradnika https://github.com/fracz/supla-scripts/ ... classic.md (nie mam raspberry pi, mam aktualnie tylko czysty mysql z dostepem przez phmmyadmin) dorzucam screen z mojego sql
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (21.72 KiB) Przejrzano 2170 razy
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Użyj dockera
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

nie mam sprzętu a mam sql wiec chciałbym spróbować dokonać takiej instalacji skoro jest taka możliwość a ze z sql mam male doświadczenie wiec proszę o pomoc
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Skąd założenie, że nie masz sprzętu ?
Jeśli na tym etapie masz problem to dalej sobie nie poradzisz. Użyj dockera.
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mam dostęp do serwera FTP z serwerem www oraz do kilku wersji SQL (zawartych w życie ekranu) więc potrzebował bym pewnie tylko komend do SQL. Nie mam żadnego NAS aby postawić dockera ani żadnego wolnego pc a także raspberry pi a wydaje mi się że tamta instrukcja napisana przez fracz nie jest kompletna (dla zielony)
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (183.29 KiB) Przejrzano 2150 razy
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Trochę offtopic i nie bierz tego do siebie ale tak mi się "kilka komend" skojarzyło ;)


Technik: Witam. W czym mogę pomóc?
Klient: Z zasilacza mojego komputera unosi się dym...
Technik: Wygląda na to, że potrzebuje pan nowego zasilacza do komputera...
Klient: Nie, wcale nie! To trzeba tylko zmienić coś w plikach startowych...
Technik: Proszę pana, to co pan opisał, to zepsuty zasilacz. Musi go pan wymienić...
Klient: W żadnym wypadku! Ktoś mi powiedział, że to wystarczy tylko zmienić pliki startowe, żeby się pozbyć tego problemu! Niech mi pan tylko poda właściwe komendy...

Przez następnych 10 minut, pomimo wysiłków technika w wyjaśnieniu problemu i jego rozwiązania, klient uparcie twierdził, że to on ma rację. W końcu zirytowany technik powiedział...

Technik: Przepraszam. Zwykle nie mówimy o tym naszym klientom, ale jest taka nieudokumentowana komenda w DOS'ie, która załatwia ten problem...
Klient: Wiedziałem!!
Technik: Proszę tylko dodać linię "LOAD BEZDYMU.COM" na końcu pańskiego pliku CONFIG.SYS, i wszystko powinno zacząć działać. Proszę zadzwonić i powiedzieć jak poszło...

Dziesięć minut później, klient oddzwonił...

Klient: Nie zadziałało. Z zasilacza ciągle unosi się dym...
Technik: Której wersji DOS'a pan używa?
Klient: MS-DOS 6.22...
Technik: No, to tu leży problem. Ta wersja DOS'a nie obsługuje komendy BEZDYMU. Musi się pan skontaktować z Microsoft'em i zapytać ich o łatę na system. Proszę zadzwonić i powiedzieć jak panu poszło...

Po około godzinie, telefon znowu zadzwonił...

Klient: Będę potrzebował nowego zasilacza...
Technik: Jak pan do tego doszedł?
Klient: No więc, zadzwoniłem do Microsoft'u i powtórzyłem ich technikowi to co pan mi powiedział, a on zaczął mnie wypytywać o wytwórcę zasilacza...
Technik: I co panu powiedział?
Klient: Że mój zasilacz nie jest kompatybilny z komendą BEZDYMU...
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

rozumiem do czego to zmierza , ale po co jest instrukcja na github że można zainstalować na sql ? SKORO GDY PROSZĘ O BARDZIEJ OBSZERNY PORADNIK TO OTRZYMUJE ODPOWIEDZ NIE NA TEMAT ? chciałbym spróbować czy moja baza sql se z tym poradzi to dostaje odpowiedz typu : niech pan kupi pralkę a nie odkurzacz (przedstawiciel musi sprzedać x pralek to wciska pralki )
Ostatnio zmieniony śr lip 03, 2019 4:19 pm przez akszyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Instrukcja wyraźnie mówi, że potrzebujesz dostęp do powłoki aby uruchomić komendę

Kod: Zaznacz cały

php /var/www/supla-scripts/supla-scripts init
Postawienie bazy z dump-a nie jest dobrym rozwiązaniem.
Powinieneś to robić za pomocą w/w komendy.
Awatar użytkownika
akszyn
Posty: 180
Rejestracja: śr maja 22, 2019 2:40 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

czyli jak rozumiem z poziomu phpmyadmin nic nie zdziałam? wiec czego potrzebuje ? może wystarczy doinstalować jakieś komponenty i będzie można ruszyć bez problemu ? a przypadkiem dump nie jest do robienia kopi zapasowych czy coś tego typu?
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zybiego)z DS18B20 + sonoff basic (domyślny soft) + broadlink RM mini 3 + Philips hue white z bridge v1 + LoraTap (RF 433) z kinetycznym przełącznikiem + ai-speaker Dev1 i Dev3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Potrzebujesz MySQL-a, PHP, Serwer WWW i dostęp do powłoki (w przypadku windows do cmd.exe w przypadku linux-a do /bin/sh /bin/bash itp.)

... ale to jest przepisywanie instrukcji
https://github.com/fracz/supla-scripts/ ... classic.md
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”