ZAMEL MEW-01

Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

paco52327 pisze: czw lip 04, 2019 6:48 am Na znanym nam wszystkim portalu aukcyjnym mewka jest już za 399zł, komuś się udało już wyszarpać za 299zł?
A miały być za 299?
Napisane było 299 zł netto czyli 367,77zł. brutto.
cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

Ja kupiłem za 369, z przesyłką.
https://zamel24.pl/supla-sterowanie-wif ... 24737.html

Allegro zgarnia ogromne prowizje, wiec nie opłaca się tam sprzedawać z niską marżą.
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

cdxa pisze: czw lip 04, 2019 8:19 am Ja kupiłem za 369, z przesyłką.
https://zamel24.pl/supla-sterowanie-wif ... 24737.html
I wydaje mi się że taniej już nie będzie. Sam wczoraj też dorosłem do tej decyzji :)
magx2
Posty: 351
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Montowal ktos juz mewke w rozdzielnicy? Jak z miejscem?
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Moje zdanie Panowie i Panie.
Większość gotowych modułów od ZAMEL'a pełni jakąś konkretną rolę np sterownik rolet i kosztuje około 130zł i to dobra cena za swoją funkcjonalność.

Trzeba by sobie odpowiedzieć jaką rolę pełni MEW-01, z mojego punktu widzenia tylko informacyjną a tym samym gadżetu który z całą pewnością nie oferuje czegoś takiego jak oszczędzanie energii. Czy dzięki niemu odłączysz od zasilania urządzenia które pracują 24h na dobę?
Lodówkę, router wifi, będziesz oglądać TV 1h dziennie zamiast 3h, zmusisz dzieciaki - całą rodzinę żeby siedziały w jednym pokoju bo to pozwoli użyć wieczorem jednej żarówki zamiast 3, czy wyrzucisz do kosza inne moduły SUPLA które też potrzebują prądu.
Dziś wygoda (czyli energia) kosztuje, więc trzeba za nią płacić i się z tym liczyć.

Chce tylko powiedzieć ze cena tego urządzenia jest zdecydowanie nie adekwatna to tego co oferuje.
Gdyby nawet kosztował 200zł ( drogo jak za gadżet bez większej potrzeby ) to z całą pewnością każdy SUPLOWICZ w tym ja miał by go u siebie prędzej czy później.

Tak jest jeszcze DIY ale tym sposobem SUPLA rynku nie zawojuje, a gotowymi rozwiązaniami w przystępnej cenie.
Sam zacząłem przygodę z automatyką domową z inną marką z Wrocławia ale skończyło się na SUPLI bo... jest TANIEJ!

Namieszałem ale myślę że wielu z was się ze mną zgodzi.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

bulek68 pisze: sob lip 06, 2019 10:55 am ....
Chce tylko powiedzieć ze cena tego urządzenia jest zdecydowanie nie adekwatna to tego co oferuje.
.....
Ceny końcowej nie kalkuluje się na podstawie tego jakie możliwości ma urządzenie.
Cena = koszty + marża i wszyscy o tym dobrze wiedzą (a może i nie wiedzą?:) ). I pewno ZAMELowi tak wychodzi ta cena i już .
Jeśli dobrze widziałem to 299zł netto to i tak jest promocyjna cena do końca roku lub wyczerpania zapasów jakiejś tam partii.
Tak jak napisałeś cena za SRW-01 to jakaś drobnica w porównaniu z MEW-01 ale ... pewno tak musi być.
bulek68 pisze: sob lip 06, 2019 10:55 am ....
Gdyby nawet kosztował 200zł
.....
Ja osobiście nie dałbym nawet 50zł za to urządzenie , bo najnormalniej w świecie takiego urządzenia nie potrzebuję. Monitoring zuzycia prądu w domu zrobiłem raz i koniec i nie potrzebuję patrzyć na wykresy jak mi kilowaty lecą, a comiesięczny rachunek za prąd mówi mi wszystko (bo co miesiąc mam odczyt -> faktura za faktyczne zużycie).

Ale jak najbardziej rozumiem ludzi , którzy dla jakiś tam celów , potrzebują na takie dane patrzeć (bo może płącą ryczał co miesiąc ? a raz na rok mają rozliczenie i mają jakieś niesamowite dopłaty z tego tytułu ? ) .

Podsumowując : jedni potrzebują takie urządzenie mieć (chociażby dla samej satysfakcji posiadania takiego gadżetu) i mogą dać nawet 500zł , a dla innych będzie to zupełnie zbędna rzecz :)
Ostatnio zmieniony sob lip 06, 2019 8:26 pm przez wsosniak, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Dzięki opatrznosci lub Bogu w co sobie tam kto wierzy, każdy ma swój zdrowy lub nie tok myślenia.

Wniosek miał być jeden, przy tej cenie kokosow Zamel nie zabije. :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Witam,
Jakoś umknęła mi ta informacja... czy Supla na iOS taż obsłuży MEW-01?
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

elhenio pisze: sob lip 06, 2019 2:23 pm Witam,
Jakoś umknęła mi ta informacja... czy Supla na iOS taż obsłuży MEW-01?
Tak, ale po zaktualizowaniu do najnowszej wersji, która to jeszcze jest w trakcie tworzenia. Postępy z prac nad nią można zaobserwować na githubie.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Thx, to czekam :-)
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”