ZAMEL MEW-01

vcompl
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 11, 2016 1:32 pm

Przyznam, że tym razem Zamel zaoferował akceptowalną cenę.

Choć sam dawno temu przestałem czekać na obsługę licznika enerii w SUPLA i zrealizowałem pomiar w oparciu o protokół modbus i

1-FAZOWY WSKAŹNIK ZUŻYCIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ ORNO OR-WE-504 80A + PORT RS-485

LICZNIK ENERGII ORNO OR-WE-516 3-FAZOWY 80A PORT RS485

Oba tańszcze niż MEW-01 (a ten drugi jest licznikiem energii a nie wskaźnikiem) ale trzeba doliczyć koszt interface'u RS-485<-> serial.

Oprogramowanie jest proste bo jest biblioteka w C i python.

Padło też pytanie po co taki wskażnik. Odkryli to już kilka lat temu koledzy z projektu Nettemp.pl. Przez takie monitorowanie zużycia można namierzyć zbędne odbiory. (na te 120zł w przypadku 1faz Orno łatwo zarobić).

Sam przez stałe monitorowanie napięcia wejściowego takim wskaźnikiem namierzyłem, że rejeon energetyczny w nocy podaje napięcie większe niż 250V (na granicy normy tolerancji)
fxsystem
Posty: 59
Rejestracja: pt sty 04, 2019 2:48 pm

MEW-01 nie jest obsługiwany przez suple na ios?

Właśnie dzisiaj zakupilem i jestem teoche rozczarowany ze nikt wczesniej o tym nie informował. Niestety nie mam urządzeń z androidem a same IOS. Na pudelku jest informacja o wsparciu przez IOS a tu dupa....
--
1 x Sonoff Mini | 1 x Zamel MEW-01 | 1 x Zamel SBW-01 | 1 x Nice WiFi | 1 x Sonoff TH10 | 2 x Yunshan | 6 x Sonoff touch TX | 14 x Sonoff Basic - wszystko działa na Ubiquiti 2 x UniFi UAP AC LR + Edgerouter
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Właśnie aplikacja na ios jest w testach.
Pozdrawiam
Wojtek
fxsystem
Posty: 59
Rejestracja: pt sty 04, 2019 2:48 pm

No to jak dla mnie dramat, wypuszczać produkt który nie jest w pełni wspierany przez aplikacje.

Ja rozumiem, ze supla mocno faworyzuje androida, ale to jest dla mnie dość nieodpowiedzialne działanie - nigdzie nie bylo informacji ze mew z ios nie dziala :/
--
1 x Sonoff Mini | 1 x Zamel MEW-01 | 1 x Zamel SBW-01 | 1 x Nice WiFi | 1 x Sonoff TH10 | 2 x Yunshan | 6 x Sonoff touch TX | 14 x Sonoff Basic - wszystko działa na Ubiquiti 2 x UniFi UAP AC LR + Edgerouter
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Mew z iOS działa i jest oficjalnie dostępny.
Masz zainstalowaną ostatnią wersję? Który iOS?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

fxsystem pisze: pn lip 08, 2019 8:44 pm No to jak dla mnie dramat, wypuszczać produkt który nie jest w pełni wspierany przez aplikacje.

Ja rozumiem, ze supla mocno faworyzuje androida, ale to jest dla mnie dość nieodpowiedzialne działanie - nigdzie nie bylo informacji ze mew z ios nie dziala :/
Supla jest projektem darmowym i nieobowiązkowym... nikt nie zmusza Cię do używania - słowem - "de gustibus"... zgodnie z tą zasadą np. ja nie używam IOS i dobrze mi z tym (podobnie FB), a dramatem jest takie roszczeniowe podejście jak Twoje i nie szanowanie cudzej pracy podanej Ci na tacy za free...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

fxsystem pisze: pn lip 08, 2019 8:36 pm MEW-01 nie jest obsługiwany przez suple na ios?

Właśnie dzisiaj zakupilem i jestem teoche rozczarowany ze nikt wczesniej o tym nie informował. Niestety nie mam urządzeń z androidem a same IOS. Na pudelku jest informacja o wsparciu przez IOS a tu dupa....
Tutaj nie zawinił Zamel tylko ja. Poinformowałem ich, że obsługa MEW-01 w iOS będzie dostępna max 01.07.2019. Pojawiła się 6 dni później. Rynek ich naciskał z jednej strony, a z drugiej czekali na nas. Jeszcze wykresy nie są widoczne ale już poprawka jest zgłoszona do App Store. Produkt trafił do dystrybucji 1go. Do Klientów dopiero ~5go. Z mojej strony mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację.
fxsystem
Posty: 59
Rejestracja: pt sty 04, 2019 2:48 pm

pzygmunt pisze: pn lip 08, 2019 10:45 pm
fxsystem pisze: pn lip 08, 2019 8:36 pm MEW-01 nie jest obsługiwany przez suple na ios?

Właśnie dzisiaj zakupilem i jestem teoche rozczarowany ze nikt wczesniej o tym nie informował. Niestety nie mam urządzeń z androidem a same IOS. Na pudelku jest informacja o wsparciu przez IOS a tu dupa....
Tutaj nie zawinił Zamel tylko ja. Poinformowałem ich, że obsługa MEW-01 w iOS będzie dostępna max 01.07.2019. Pojawiła się 6 dni później. Rynek ich naciskał z jednej strony, a z drugiej czekali na nas. Jeszcze wykresy nie są widoczne ale już poprawka jest zgłoszona do App Store. Produkt trafił do dystrybucji 1go. Do Klientów dopiero ~5go. Z mojej strony mogę tylko przeprosić za zaistniałą sytuację.
A nic sie nie dzieje :) moim zdaniem Zamel nie powinien wydawac produktu ktory nie jest w pelni wspierany przez suple. Laik kupujacy MEW bedzie mial pretensje dlaczego nie dziala produkt zgodnie z jego zalozeniami - domniemam ze nie kazdy uzytkownik supla odwiedza forum.

@Slawku,

Nie bede komentowal, z grzecznosci.
Ostatnio zmieniony wt lip 09, 2019 6:09 am przez fxsystem, łącznie zmieniany 1 raz.
--
1 x Sonoff Mini | 1 x Zamel MEW-01 | 1 x Zamel SBW-01 | 1 x Nice WiFi | 1 x Sonoff TH10 | 2 x Yunshan | 6 x Sonoff touch TX | 14 x Sonoff Basic - wszystko działa na Ubiquiti 2 x UniFi UAP AC LR + Edgerouter
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@Sławek, muszę się z Tobą nie zgodzić. Albo inaczej - rozumiem co chciałeś powiedzieć, tyle że nie może to się odnosić do użytkownika @fxsystem.
Klient (w tym przypadku @fxsystem) zakupił MEW-01, na którego opakowaniu jest napisane (chyba, bo nie widziałem osobiście ;)), że działa z systemami Android i iOS. Tak więc mógł nawet zapoznać się przed zakupem (i pewnie się zapoznał) z właściwościami produktu. Po podłączeniu urządzenia spotkała go "przykra" niespodzianka. Użytkownik gotowych produktów współpracujących z SUPLĄ (aktualnie ZAMEL) kupił te urządzenia wraz z funkcjami oferowanymi przez cloud SUPLA. On już zapłacił za pełną funkcjonalność produktu. I nie ma obowiązku dociekać, że to free, itp.

A odnośnie meritum wątku, to pozostaje poprosić @fxsystem o odrobinę cierpliwości. Aplikacja na iOS jest w trakcie aktualizacji (o czym zresztą pisał @pzygmunt).

Ps. O wyższości Windows Phone nad iOS i Androidem to bezpieczniej pogadać przy piwku... :D :D :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

fxsystem pisze: wt lip 09, 2019 6:06 am ...domniemam ze nie kazdy uzytkownik supla odwiedza forum.

@Slawku,

Nie bede komentowal, z grzecznosci.
Jesteś zarejestrowany i aktywny od stycznia... ale w tym wypadku być może rzeczywiście przesadziłem, więc przepraszam.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”