Arduino IDE

tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

shimano73 pisze: ndz lip 14, 2019 4:57 pm Brakuje ci biblioteki
ESP8266TrueRandom.h
Wgrałem i jeszcze bardziej się wszystko krzaczy. Pobrałem Adruino IDE QLQ z wszystkimi bibliotekami więc nie mogę zrozumieć dlaczego mi ich brakuje..
Pozdrawiam,
Tomek
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Trochę z innej bajki - Shimano73 pisałeś kiedyś, ze na arduino mialeś ponad 20 kanałów. Jak to możliwe, bo mi wywala moduł z clouda już przy 10. Potrzebuje z 20 virtualnych kanałów typu relay zeby przeniesc stany wejsc/wyjsc z integry. Chcialem to zrobic na arduino mega no ale...
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Tak był taki projekt , chciałem zrobić sco w rodzaju sterownika PLC 16 wejść / 16 wyjść najpierwszym mega , alebylo nie stabilne , tzn mega często się rozłączał , brak pamięci stanu spowodował przejście na esp . Zwiększenie gpio rozwiązane było za pomocą pcf8575 . Wówczas potrafiłem już zapamiętać stan wyjść które miały sterować oświetleniem za pomocą przekaźnika który pełnił funkcje wyłącznika schodowego . Wejścia miały kontrolować stan faktyczny żarówki czy swieci czy nie za pomocą transoptora . Niestety instalacyjnie dom , gotowy jest tylko w części .
Jako ze nie lubię prowizorek , chciałem mieć ładna płytkę w obudowie DIN ( Z109) na szynę , ale koszt wykonania płytki pcb nawet u chińczyka przekraczała mój budżet .
Dodatkowo często dokonywałem zmiany w kodzie które wymagały usunięcia urządzenia z clouda , ustawianie ponownie 32 kanałów kilka razy na dzień bardzo irytowało .
W tej chwili zarzuciłem ten projekt , zajmuje się mniejszymi stacja pogody , wentylacja mechaniczna
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

A masz ten soft lub kod pod ręką? Zadziała bez fizycznego podlaczania pcf8575? Ja chce miec te kanaly tylko na cloudzie, dla ktorych stan by zmienial mi suplasatelintegrator, a w zaleznosci od stanu skrypty francza zrobią resztę.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

tomek98 pisze: ndz lip 14, 2019 5:15 pm
shimano73 pisze: ndz lip 14, 2019 4:57 pm Brakuje ci biblioteki
ESP8266TrueRandom.h
Wgrałem i jeszcze bardziej się wszystko krzaczy. Pobrałem Adruino IDE QLQ z wszystkimi bibliotekami więc nie mogę zrozumieć dlaczego mi ich brakuje..
A te nowe supla Gui też tam.wrxuciles azem z przerobuonymi SuplaDevice? Są p9d pierwszym screenem GUI
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

QLQ pisze: ndz lip 14, 2019 7:21 pm
tomek98 pisze: ndz lip 14, 2019 5:15 pm
shimano73 pisze: ndz lip 14, 2019 4:57 pm Brakuje ci biblioteki
ESP8266TrueRandom.h
Wgrałem i jeszcze bardziej się wszystko krzaczy. Pobrałem Adruino IDE QLQ z wszystkimi bibliotekami więc nie mogę zrozumieć dlaczego mi ich brakuje..
A te nowe supla Gui też tam.wrxuciles azem z przerobuonymi SuplaDevice? Są p9d pierwszym screenem GUI
Byłem pewny że to zrobiłem, ale gdy teraz podmieniłem to kompilacja przebiegła pomyślnie. Cóż pewnie moje nierozgarnięcie było tutaj powodem. Dzięki @QLQ
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jak zrobiliście takie fajnie modyfikacje biblioteki do Arduino że jest GUI itp to dlaczego nie ma pull requestu na githubie? :-(
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

fracz pisze: ndz lip 14, 2019 10:56 pm Jak zrobiliście takie fajnie modyfikacje biblioteki do Arduino że jest GUI itp to dlaczego nie ma pull requestu na githubie? :-(
A jak sie to robi?
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A trzymacie gdzieś ten kod w repo czy to wszystko czarny rynek? :-D
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Raczej czarny rynek i przez to się robi niezły bałagan :? Nie wszyscy znają git-a, osobiście też przed przystąpieniem do osuplowanych go nie znałem (znałem SVN), ale całe życie człowiek się uczy więc pomyślałem, dlaczego by go nie poznać ;)
Głównie są tu hobbyści, którzy coś tam sobie dłubią wieczorami, a jak fajnie im to działa i ktoś potrzebuje podobnego gadżetu to udostępniają swoje szkice i cały katalog bibliotek, żeby komuś mniej zaawansowanemu programistyczne poprawnie się wszystko skomplikowało, tak żeby się nie zniechęcał.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”