Problem z łącznością ROW-02

Sterownik dwukanałowy
grzegorz_gotek
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:51 pm

Witam

Szukałem tematu ale nie znalazłem więc pozwoliłem sobie poruszyć nowy wątek.
Problem dotyczy ROW-02 (wersja 2.7.9) - do tej pory działał bez problemu ale od niedawna pojawił się problem z łącznością. Po restarcie routera działa, ale przez krótką chwilę później jest status rozłączony i dioda mruga jak przy braku sieci. Dodam że mam również inne ROW-02 w wersji 2.5.3 i działają bez zarzutu. Próbowałem poprzez usunięcie i dodanie na nowo ale zachowuje się tak samo. Czy to nie wina aktualizacji?
Miał ktoś z Was podobny problem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

99% problem routera
grzegorz_gotek
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 16, 2019 8:51 pm

pzygmunt pisze: wt lip 16, 2019 9:00 pm99% problem routera
Tylko wszystkie pozostałe ROW i inne urządzenia działają bez problemu.
Można to jakoś sprawdzić?
Bob91
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 18, 2019 3:57 am

Witam na forum, też kupiłem Row-2, podłączyłem go jako przekaźnik bistabilny schodowy podwójny. Działał perfekcyjnie do momentu aktualizacji do wersji 2.7.9. teraz cyklicznie rozłącza się z siecią co jest mocno irytujące. Sonoff z supla 2.0 działa tygodniami bez najmniejszej zwiechy. Proszę o interwencję w tej sprawie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Aktualizacja nie ma na to wpływu. Może przedstawiłeś je w puszce podczas aktualizacji ? Może po wyłączeniu i włączeniu router nadaje jakieś adresy IP, które są w konflikcie z innymi urządzeniami.
Bob91
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 18, 2019 3:57 am

Aktualizacje robiłem bez wyciągania modułu. 10x pstryknąłem przycisk fizyczny. (bardzo fajny pomysł z tą funkcją). A do rutera podłączony jest tylko ten moduł, sonoff i kamera ip, zresztą i tak adresy ip są przydzielane automatycznie więc nie bardzo wiem co by tutaj mogło się stać skoro sonoff działa i kamera też. A może problemem jest, że funkcja aktualizacji firmware jest cały czas włączona? Ma to znaczenie?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma to znaczenia. Zresztą ta funkcja automatycznie sie wyłącza po aktualizacji.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sugeruję zrestartować sprzęt poprzez wyłączenie na chwilę bezpiecznika.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Można jeszcze zrestartować sprzęt poprzez wyłączenie na chwilę bezpiecznika.
Bob91
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 18, 2019 3:57 am

A da się jakoś sprawdzić siłę sygnału wifi w przekaźniku? Ewentualnie czy ma znaczenie że umieściłem przekaźnik napisami w dół kiedy ruter jest piętro wyżej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”