Sonoff i włącznik światła

lukikosa
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 27, 2016 7:28 pm

Witam,
Czy jest szansa na działanie sonoff po wifi i na zwykłe klasyczne wł/wy włącznikiem.
Chodzi mi o to żeby światło dało się zapalić zwykłym włącznikiem a po wifi też żeby działało.
Np, Zapalam światło po wifi a gaszę włącznikiem.
Czy jest możliwość w supli ustawić harmonogram zaplania światła i gaszenia o danych godzinach?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Co do zapalania zwykłym włącznikiem - nie ma problemu jeśli wyprowadzisz sobie przewody z przycisku - trzeba tylko zmodyfikować soft, natomiast harmonogram jest - ale w planach... ;)

PS. Zamierzasz upchnąć sonoffa do puszki :?:
Ostatnio zmieniony ndz lis 27, 2016 7:59 pm przez slawek, łącznie zmieniany 1 raz.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
lukikosa
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 27, 2016 7:28 pm

"Z przycisku" chodzi o ten czarny na sonoff. Dało by radę schemat do tego rozwiązania. A z softem to duży problem.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Przycisk w sonoffie jest tylko jeden... wyprowadzasz dwoma kabelkami i równolegle podłączasz włącznik
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

lukikosa pisze:"Z przycisku" chodzi o ten czarny na sonoff. Dało by radę schemat do tego rozwiązania. A z softem to duży problem.
Nie testowałem, ale powinien mieć do wyboru tryb button/switch przy konfiguracji - wybierasz switch i powinno hulać.
Co do schematu to napisz gdzie chcesz go zamontować i co tam masz - jakie kable i czy masz tam zasilanie
Załączniki
Sonoff_switch.rar
(197.91 KiB) Pobrany 252 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
jaros
Posty: 102
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 12:00 pm

Są dostępne takie puszki że ten przekażnik spokojnie się zmieści.Włącznik astabilny podłączony do wyprowadzonych kabelków z sonoffa,zamiast tego microswitha to najlepsze i najprostsze rozwiązanie,potrzebna tylko lutownica i 10 min.czasu wolnego.
lukikosa
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 27, 2016 7:28 pm

a co jest mi potrzebne żeby wgrać ten soft do sonoff-a? Nie bawiłem się jeszcze tym nigdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”