ZAMEL MEW-01

aaa123
Posts: 15
Joined: Sun Jan 14, 2018 5:04 pm

Post

Dzień dobry,

Mam problem z MEW-01. Podłączyłem go, żeby monitorować pobór prądu przez pompę ciepła. W czasie kiedy pompa pracuje prawidłowo wskazuje energię, ale w czasie kiedy pompa jest w stanie spoczynku pokazuje energię ze znakiem -. Widać to na załączonym screenie. Gdzie może leżeć problem ?
Czy da się lub jest w planach opcja która będzie sumowała pobór ze wszystkich 3 faz ?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

aaa123 wrote: Thu Aug 01, 2019 7:35 am Dzień dobry,

Mam problem z MEW-01. Podłączyłem go, żeby monitorować pobór prądu przez pompę ciepła. W czasie kiedy pompa pracuje prawidłowo wskazuje energię, ale w czasie kiedy pompa jest w stanie spoczynku pokazuje energię ze znakiem -. Widać to na załączonym screenie. Gdzie może leżeć problem ?
Czy da się lub jest w planach opcja która będzie sumowała pobór ze wszystkich 3 faz ?
Z tym minusem zgłoszę Zamel-owi. Trzeba to zweryfikować skąd to się bierze. Fazy się sumują. Na samej górze w nagłówku jest "Energia czynna pobrana" i dotyczy to wszystkich faz. Moc czynna się nie sumuje. Są plany aby wyświetlać sumę ale weryfikuję jeszcze czy można to tak po prostu dodawać.
User avatar
Mirosław F.
Posts: 1797
Joined: Tue Aug 22, 2017 8:09 pm
Location: Pszczyna - ZAMEL

Post

Witam. Prosiłbym jeszcze o screen, wtedy kiedy pompa pracuje. Oraz widok podłączenia przekładników i MEW-01.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
aaa123
Posts: 15
Joined: Sun Jan 14, 2018 5:04 pm

Post

miroph wrote: Thu Aug 01, 2019 10:28 am Witam. Prosiłbym jeszcze o screen, wtedy kiedy pompa pracuje. Oraz widok podłączenia przekładników i MEW-01.
Przesyłam zdjęcia podłączenia przekładników oraz screen podczas pracy pompy.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
shimano73
Posts: 1976
Joined: Sun Feb 28, 2016 12:27 pm
Location: Orzesze

Post

Ten przypadek jest jak mój ze strony 10 16.05.2019. 22.17 , gdy bojler nie grzeje , mew'ka pokazuje dziwne odczyty raz ujemne raz dodatnie
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

Może "głupie" pytanie.
Ale nie macie może, zainstalowanych paneli solarnych lub jakieś turbinki wiatrowej, co wytwarza prąd ? I oddaje nadmiar do sieci.
aaa123
Posts: 15
Joined: Sun Jan 14, 2018 5:04 pm

Post

Patryk wrote: Thu Aug 01, 2019 4:56 pm Może "głupie" pytanie.
Ale nie macie może, zainstalowanych paneli solarnych lub jakieś turbinki wiatrowej, co wytwarza prąd ? I oddaje nadmiar do sieci.
Tak, mam instalacje fotowoltaiczną.
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

No to sprawa wyjaśniona.
Jak oddajesz prąd do sieci, to wtedy MEW - ka to również zlicza.
aaa123
Posts: 15
Joined: Sun Jan 14, 2018 5:04 pm

Post

Patryk wrote: Thu Aug 01, 2019 5:02 pm No to sprawa wyjaśniona.
Jak oddajesz prąd do sieci, to wtedy MEW - ka to również zlicza.
Kurcze, to bardzo niedobrze, kupiłem MEW-01, żeby wiedzieć ile prądu "pożera" pompa ciepła. Da się to jakoś inaczej skonfigurować ? Tak, żeby zliczało tylko prąd pobrany.

Chociaż nie wiem czy do końca to co piszesz jest prawdą ponieważ instalacja fotowoltaiczna dzieli równo prąd na fazy a wskazania na każdej fazie są inne, pobór prądu u mnie w domu to średnio 0,5 kW, fotowoltaika produkuje ok. 8 kw (oczywiście w słoneczny dzień) a te wartości na minusie są niewielkie - kilka/kilkanaście W na fazie 1 i 2 a na fazie 3 kilka/kilkanaście W na plusie.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18354
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Na fazach będziesz miał minusy i plusy, ale wartości sumaryczne poszczególnych liczników się nie dodają. (Mew ma kilka liczników). Oznacza to, że „Energia czynna pobrana” pokazuje to co skonsumowałeś bez uwzględniania tego co oddałeś do sieci. Jest osobny licznik który zbiera energię czynną zwróconą ale on jeszcze się nie wyświetla w aplikacji pomimo, że się zlicza.

[edit]
„Energia czynna zwrócona” wyświetla się na poszczególnych fazach ale nie ma jej w nagłówku jako sumy faz.

Podsumowując. „Moc” na poszczególnych fazach pokazuje bilans tego co produkujesz i pobierasz ale „Energia czynna pobrana” to są kWh które pobierasz nie uwzględniając produkcji, a „Energia czynna zwrócona” to jest to co wyprodukowałeś nie uwzględniając poboru.

Return to “ZAMEL MEW-01”