Harmonogramy w supli

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Możesz nim wysterować zewnętrzny przekaźnik z cewką na 230V.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
zygzak
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 11:29 am
Lokalizacja: Gdańsk

Ten programator z Castoramy ma dokładność zwarcia 1 minuta. Na otwarcie bramy trzeba zewrzeć styki na max pare sekund.
Czy napęd bramy przeżyje takie długie zwarcie?

Jest jeszcze inny powód potrzeby na harmonogramy sekundowe. Chodziło by o to aby bramę tylko uchylić, wtedy pies da rade wyjść a złodziej nie da rady się wślizgnąć. Dodatkowo przydałaby się jakaś losowość czasu, aby złodziej nie wiedział kiedy brama się otworzy

Ale kupuje argument, ze FW na kontrolerze musi mierzyć wewnętrzny czas, aby być niezależny od neta i backend-u Supla

Podsumowując, wygląda na to, ze muszę chyba zrobić własna wersje FW aby dostać czego potrzebuje.
Co polecacie jako bazę na na ESP8266 aby zrobić własna wersje FW, co by wspierało Suple i ten wew timer? Wemos d1 mini? Sonoff?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jak rozumiem, masz do obecnego sterownika podłączoną krańcówkę (krańcówki) od bramy. Jeśli tak, to chyba najprościej będzie wykorzystać jakiś najtańszy klon Arduino, zegar czasu rzeczywistego do Arduino i przekaźnik. Przekaźnik wystawiający 0,5 sekundowy impuls podłączasz równolegle do obecnego sterowania bramą. Taki programator nie jest widoczny w SUPLI - tylko pytanie, czy to jest potrzebne. Mając krańcówki widzisz, czy brama się otwarła i zamknęła.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Mi też przydałby by się takie harmonogramy, bądź możliwość załączenia automatu schodowego z harmonogramu, dużo ułatwiło by mi to podlewania roślin
Tomlap
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 22, 2019 9:47 pm

Naprawdę ludzie? Rozwiązaniem na brak funkcji w firmware jest kupienie obcego praktycznie manualnego systemu? Rozumiem że gdyby zastała potrzeba użycia więcej urządzeń to bieganie po domu co tydzień od programatora do programatora by go przestawić albo wyłączyć?Wydaje mi się że supla miała pomagać w wykonywaniu prostych zadań a nie je komplikować. Wiem że supla to projekt który nie jest jakoś specjalnie finansowany ale dla polskiego pełnego funkcji systemu automatyki domowej byłbym gotów nawet zapłacić. ;)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

miko1282 pisze: wt cze 18, 2019 3:42 pm Mi też przydałby by się takie harmonogramy, bądź możliwość załączenia automatu schodowego z harmonogramu, dużo ułatwiło by mi to podlewania roślin
Łatwo to zrobić dodatkowym kanałem i diodą Schottky-ego. Przedstawiałem już takie rozwiązanie.
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Tomlap pisze: czw sie 08, 2019 2:11 pm Wiem że supla to projekt który nie jest jakoś specjalnie finansowany ale dla polskiego pełnego funkcji systemu automatyki domowej byłbym gotów nawet zapłacić. ;)
https://www.paypal.com/donate/?token=Fl ... ocale.x=PL
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

sdsi pisze: czw sie 08, 2019 4:50 pm
Tomlap pisze: czw sie 08, 2019 2:11 pm Wiem że supla to projekt który nie jest jakoś specjalnie finansowany ale dla polskiego pełnego funkcji systemu automatyki domowej byłbym gotów nawet zapłacić. ;)
https://www.paypal.com/donate/?token=Fl ... ocale.x=PL
Jak zapłaci to będziesz zobowiązany do zrealizowania "zlecenia" :lol:
Tomlap
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 22, 2019 9:47 pm

Właśnie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”