włącznik irda np. klimatyzacji

Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Włącznik irda np. klimatyzatora . Czy ktoś próbował zrobić włącznik który by sterował sygnałem irda ? chodzi mi o to żeby można było zaprogramować np. jeden sygnał z pilota a potem za pomocą supli wysyłać na diodę nadawczą . Można to wykorzystać do sterowania np. klimatyzatorem . Nie potrafię programować dlatego się pytam czy ktoś coś w tym rodzaju próbował zrobić.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jest plan zbudowania takiej bramki Supla<->Irda z konfiguratorem w aplikacji, ale szybko to się nie pojawi.

Obsługa klimatyzacji/RTV
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

Zastępczo wlutuj sobie pod swich na panelu klimatyzatora przewody zrób sobie gate z czego uważasz, a co będzie dla ciebie bezpieczne np incan. I już masz sterowanie suplą. Samo włączenie to zwykłym trybem socket możesz zrealizować, tym bardziej że będzie oszczędniej. Urzadzenie wykonawcze weźmie ok 0.5 do 0.7 W, a klimatyzator wpięty w gniazdko strzelałbym że 1.5W do 7W.
Nie atakuję projektu Supli ;)
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Wlutowanie pod switch pod panelem uruchomi klimatyzator w trybie auto a ja chcę żeby ostatnio zapamiętane ustawienia były czyli tak jak z pilota.
gbcolin
Posty: 121
Rejestracja: śr cze 12, 2019 4:13 pm

To chyba że masz nieużywany pilot kopiujący ( uniwersalny) to lutujesz do przyciwku skopiowanego, ukrywwsz urzadzenie wystawiasz diodę w kierunku klimatyzatora i tyle. :D
Nie atakuję projektu Supli ;)
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

A broadlink? Mami chwalę sobie.
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Pewnie ze tak broadlink pro rozwiązuje sterowanie po irda i rf433
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Broadlink w polaczeniu z "RM plugin" jest ok ale poprzez ich serwery troszke wolno reaguje.
tomek98
Posty: 94
Rejestracja: pn maja 20, 2019 3:35 pm

Nie lepiej zastosować sterowanie 433? Irda wymaga bezpośredniego wcelowania wiązką w odbiornik a RF ma lepszy zasięg.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Jak załączysz klimatyzator ? . Nie każdy ma na płytce wyprowadzone wejście do zdalnego sterowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”