Integracja z Asystentem głosowym Google Home

Rafalchm
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 02, 2019 10:50 pm

... nie obsługuje, nie obsługuje....
Nie widać modułu w asystencie i GH to fakt ale obsuguje. Działa mi to przez IFTTT tak jak na moim screenu powyżej.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

A możesz mi podpowiedzieć jak to dalej podpiąć? Nie do końca jeszcze ogarniam ifttt. Tworzę polecenie, wpisuję to co na twoim screenie, a później? Przy 3 z 6 kroków się gubię, bo nie wiem jak to odnieść do supli.
Rafalchm
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 02, 2019 10:50 pm

Ja też zrobiłem jak w filmiku z YouTube
https://youtu.be/pp9Au0puTAQ.
Trzeba link bezpośredni wstawić wg instrukcji z tego filmiku.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Obejrzałem i przeskoczyłem magiczny 3 krok ;) Udało mi się wszystko doprowadzić do końca, niestety nie reaguje. Co prawda asystent komunikuje się z ifttt, ale już urządzenie nie działa. Pomimo, potwierdzenia, że włącza. Tymczasem z palca, w tym samym miejscu działa bez problemu.
Rafalchm
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 02, 2019 10:50 pm

Sprawdziłem właśnie i dziś po polsku nie działa, open the gate natomiast działa za każdym razem....
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Znalazłem problem. Kopiowałem zły link - ten do odczytu, nie do otwierania. No i zadziałało :mrgreen:
Co ciekawe, działa mi po polsku. Zamykanie bez problemu, otwieranie dopiero na komendę "otwórz się bramo" :) To kiedyś moje dzieciaki wkręcałem, że tak się naszą bramę otwiera (jak mieliśmy ją nowo założoną, coś na zasadzie "sezamie otwórz się"). Gdybym wiedział, że życie tak szybko dogoni te fantazje...
Wracając do tematu - po polsku też działa. Zamykanie jednak łatwiej niż otwieranie. Przy "open the gate" otwiera mi google maps (choć zapis w AG jest prawidłowy), "start the gate" też różnie - raz wyświetliło mi "stargate" :) Ale to pewno przez mój "wspaniały" angielski :lol: A o dziwo "otwórz się bramo" dział regularnie.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

@pzygmunt : Mam taki problem : dodałem nowe urządzenie do supli (włącznik światła z czujnikiem DHT22) ale nie pojawiło sie w google home. Zrobiłem UNLINK ACCOUNT i ponownie chciałem połączyć się z SUPLA.ORG. Niestety po wpisaniu danych logowania Supli, pokazał się komunikat COUDN'T UPDATE THE SETTINGS. CHECK NETWORK CONNECTION. Próbowałem to zrobic na tablecie (ENG) i telefonie (PL) ale jest to samo tyle że na telefonie dostałem te same komunikaty tyle w naszym języku.

Na początku myślałem że to jest problem google home (Couldn't update settings ??) , bo etap logowania supli przebiegł poprawnie tyle że potem dodanie urządzeń z supli do google home się wykrzaczyło.

Dodam tylko że w google home mam tez inne usługi EWELINK, NETATMO, .... i jak na tych usługach robie UNLINK i potem ponownie LINK , to z nimi nie mam żadnego problemu .

co może być nie tak ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Później sprawdze u siebie
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rozliczyłem i połączyłem konta bez problemu. Wyślij mi na priva email na jakim masz konto. Spróbuje poszukać w logach.
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

pzygmunt pisze: ndz sie 18, 2019 5:54 pm Rozliczyłem i połączyłem konta bez problemu. Wyślij mi na priva email na jakim masz konto. Spróbuje poszukać w logach.
email wysłany na priv
Zablokowany

Wróć do „Nowości”