Zależności - ogrzewanie podłogowe

Masteratom
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 23, 2019 8:06 am

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy można wykonać w SUPLI zależności między czujnikiem temperatury a wybranymi układem wykonawczym ?
Chodzi mi dokładnie o to by można było w supli nastawić zadaną temperaturę w pokoju a system w zależności czy temperatura spada stopniowo otwierał i zamykał zawór.
Początkujący programista oraz tester automatyczny. Obecnie szuka w zawodzie pracy.
dannon
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 01, 2019 7:58 pm

Roadmap:
viewtopic.php?f=17&t=3607

Jeśli masz możliwość zaprogramowania układu wykonawczego, to za pomocą linków bezpośrednich możesz odczytać wartość temperatury i coś zrobić.
Sama platforma nie umożliwia jeszcze konfiguracji od strony panelu użytkownika.
Masteratom
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 23, 2019 8:06 am

Kurcze nie dobrze. A czy już są prace by taką funkcjonalność wprowadzić w platformie?
Początkujący programista oraz tester automatyczny. Obecnie szuka w zawodzie pracy.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Testuję obecną postać termostatu dostępną na supla.fracz oraz elektrozaworów obsługiwanych przez NodeMcu (soft od Wojtasa) z odwróconą logiką. Elektrozawory NO (https://pl.aliexpress.com/item/32964219 ... 5c0fPQ7S2V), w supla pokazuje, że grzeje pętla podłogówki gdy przekaźnik jest w stanie spoczynku.. W każdym pokoju (w zależności jaki mam moduł) podłączyłem DS lub DHT22.
Na razie (na sucho) wygląda dobrze, zobaczymy w okresie grzewczym.
Dodatkowo warunki wyłączania pieca gdy wszystkie elektrozawory są zamknięte lub temp na zewnątrz osiągnie zadany próg.
Załączam moje ikonki (odwrócona logika).
Załączniki
co-off.png
co-off.png (2.94 KiB) Przejrzano 2919 razy
co-on.png
co-on.png (3.55 KiB) Przejrzano 2919 razy
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

zawory w podłogówkach nie działają stopniowo. Po prostu otwierają lub zamykają ;)
Wyżej opisali już jak to zrobić.
Szkoda, ze typowego termostatu brakuję, ale czekamy wytrwale! ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”