Uniwersalność Supli

emti
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:12 pm

Witam, z racji tego, że ostatnio dostałem dużo pomocnych wskazówek, więc posta zakładam na tym forum. Poszukałem trochę w internecie i znalazłem coś o "Malince". Stąd też mam pytania.
Raspberry wydaje się uniwersalnym "mózgiem" tego zamieszania. Jest trochę więcej zabawy co prawda z konfiguracją, ale tym się nie przejmuję. Bardziej interesuje mnie to, czy suple podłączę do domoticza i będe mógł tak samo kontrolować tym z dowolnego miejsca na ziemi? Czy jest też jakaś aplkacja jak z supla? Czy SUPLA będzie obsługiwać jakieś czujniki temperatur, kamery, czujniki ruchu?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Instalując Suple na lokalnym serwerze (rbpi) uzyskasz to samo co masz korzystając z cloud.supla.org.
emti
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:12 pm

Czyli Rbpi działa tak samo jak cloud supli, tak?
Zakupiłem już SBW-01. Wykorzystam też to samo na bramę garażową. Ale będę chciał też mieć jakiś czujnik ruchu, temperatury w garażu, a także jakąś fotokomórkę by mieć wgląd do tego czy auto stoi w garażu. Podepnę to pod suplę? Chodzi o to, czy dodatkowe urządzenia z poza oferty supli też będą obsługiwane.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

RPi możesz wykorzystać na dwa sposoby. Możesz postawić na nim uslugi, które są dostępne za darmo pod adresem cloud.supla.org lub/i jako urządzenie wykonawcze.
Pytasz o to czy urządzenia z poza oferty supli będą działać? Może chodziło Ci o ofertę firmy Zamel?
Wszystkie urządzenia czy to od Zamel, Nice, Heatpol czy też DIY będą działać pod warunkiem, że bedzie na nich firmware supla.
Co do czujnika temperatury, czujnika ruchu, czujnika odległości to pozostaje Ci DIY. Przeszukaj sobie forum, jest tu kilka fajnych projektów użytkowników.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
emti
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:12 pm

Czy wszystkie produkty spod szyldu ZAMEL / EXTA LIFE (nie wiem czy można stosować zamiennie :P ) będą współpracowaly z suplą?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Niestety nie można stosować zamiennie. Z Suplą współpracują wszystkie sterowniki z dedykowanej serii.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To pytanie do Firmy Zamel. Kiedyś deklarowali się, że powstanie bramka Supla<->Exta ale póki co jej nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”