Kontaktron bezprzewodowy

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
myrcin
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 07, 2019 9:08 am

Czy ktoś próbował połączyć do supla jakiś kontaktron bezprzewodowy? Chciałbym zastosować kontaktrony bezprzewodowe przy oknach, a odbiornik podłączyć pod jakiś moduł kompatybilny z supla.
Czy można do tego wykorzystać jakieś dostępne na rynku kontaktrony takie jak np Satel?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Będzie taka możliwość niebawem. Bramka Z-Wave <-> SUPLA już jest ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
myrcin
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 07, 2019 9:08 am

lesny8 pisze: sob paź 05, 2019 10:31 pm Będzie taka możliwość niebawem. Bramka Z-Wave <-> SUPLA już jest ;)
A jakąś bliższą definicje 'niebawem' możesz podać?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zerknij na ten cały temat: viewtopic.php?f=24&t=5047

Czujniki temperatury i wilgotności mam już wykonane i działające poprawnie (lhttps://www.blaszczak.pl/supla-radiowy- ... i-czesc-1/). Następny etap to czujnik poczty w skrzynce na listy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu nadajniki stosować jako bezprzewodowe kontaktrony.

Z wykorzystaniem gotowych urządzeń Satela to raczej nie widzę szans ze względu na brak dostępnej dokumentacji sposobu transmisji radiowej.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
myrcin
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 07, 2019 9:08 am

Robert Błaszczak pisze: ndz paź 06, 2019 7:07 am Zerknij na ten cały temat: viewtopic.php?f=24&t=5047

Czujniki temperatury i wilgotności mam już wykonane i działające poprawnie (lhttps://www.blaszczak.pl/supla-radiowy- ... i-czesc-1/). Następny etap to czujnik poczty w skrzynce na listy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu nadajniki stosować jako bezprzewodowe kontaktrony.

Z wykorzystaniem gotowych urządzeń Satela to raczej nie widzę szans ze względu na brak dostępnej dokumentacji sposobu transmisji radiowej.
Robert, ten Twoj czujnik temperatury i wilgotności wygląda rewelacyjnie. Niestety moje umiejętności z zakresu elektroniki są zbyt słabe aby samemu coś takiego ogarnąć :(

Co do Satel to znalazłem moduł odbiornik Satel, który może pracować bez integracji z centrala alarmowa i ma 8 wyjść No/Nc które zmieniają stan w zależności od stanu bezprzewodowych kontaktronów. Czy takie coś dałoby się podłączyć pod jakiś moduł z supla aby odczytywać stany i wysyłać do Supla cloud?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

myrcin pisze: ndz paź 06, 2019 6:33 am A jakąś bliższą definicje 'niebawem' możesz podać?
Nie mam pojęcia kiedy będzie bramka dostępna w sprzedaży, to już w tamtym wątku musisz dopytać. Jest tam przedstawiciel firmy, która ją wyprodukowała. Być może on coś więcej wie.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myrcin pisze: ndz paź 06, 2019 8:18 am Co do Satel to znalazłem moduł odbiornik Satel, który może pracować bez integracji z centrala alarmowa i ma 8 wyjść No/Nc które zmieniają stan w zależności od stanu bezprzewodowych kontaktronów. Czy takie coś dałoby się podłączyć pod jakiś moduł z supla aby odczytywać stany i wysyłać do Supla cloud?
Jak ma wyjścia no/nc to spokojnie to podłączysz pod esp lub arduino i inne wynalazki. Tylko jest to bramka do bramki i jak dla mnie mały przerost formy nad treścią ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
myrcin
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 07, 2019 9:08 am

klew pisze: ndz paź 06, 2019 9:02 am
myrcin pisze: ndz paź 06, 2019 8:18 am Co do Satel to znalazłem moduł odbiornik Satel, który może pracować bez integracji z centrala alarmowa i ma 8 wyjść No/Nc które zmieniają stan w zależności od stanu bezprzewodowych kontaktronów. Czy takie coś dałoby się podłączyć pod jakiś moduł z supla aby odczytywać stany i wysyłać do Supla cloud?


Jak ma wyjścia no/nc to spokojnie to podłączysz pod esp lub arduino i inne wynalazki. Tylko jest to bramka do bramki i jak dla mnie mały przerost formy nad treścią ;)
Pewnie przerost ale ja staram się znaleźć coś prostego z czym sobie poradzę.
Czy takie Ardunio lub inny moduł można gdzieś kupić gotowy lub znaleźć jakiś tutorial?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

myrcin pisze: ndz paź 06, 2019 3:44 pm
Pewnie przerost ale ja staram się znaleźć coś prostego z czym sobie poradzę.
Czy takie Ardunio lub inny moduł można gdzieś kupić gotowy lub znaleźć jakiś tutorial?
Samo Arduino kupisz, ale to tylko płytka. Do tego trzeba jeszcze nakładkę z kartą sieciową, trzeba to zaprogramować (umiejętność programowania w C++ na poziomie podstawowym), potem trzeba podłączyć wszystko kabelkami i gotowe ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

myrcin pisze: ndz paź 06, 2019 8:18 am
Robert Błaszczak pisze: ndz paź 06, 2019 7:07 am Zerknij na ten cały temat: viewtopic.php?f=24&t=5047

Czujniki temperatury i wilgotności mam już wykonane i działające poprawnie (lhttps://www.blaszczak.pl/supla-radiowy- ... i-czesc-1/). Następny etap to czujnik poczty w skrzynce na listy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu nadajniki stosować jako bezprzewodowe kontaktrony.

Z wykorzystaniem gotowych urządzeń Satela to raczej nie widzę szans ze względu na brak dostępnej dokumentacji sposobu transmisji radiowej.
Robert, ten Twoj czujnik temperatury i wilgotności wygląda rewelacyjnie. Niestety moje umiejętności z zakresu elektroniki są zbyt słabe aby samemu coś takiego ogarnąć :(

Co do Satel to znalazłem moduł odbiornik Satel, który może pracować bez integracji z centrala alarmowa i ma 8 wyjść No/Nc które zmieniają stan w zależności od stanu bezprzewodowych kontaktronów. Czy takie coś dałoby się podłączyć pod jakiś moduł z supla aby odczytywać stany i wysyłać do Supla cloud?
maybe in combination with @Espablo SUPLA_Firmware / multiboard - SENSORS x8.
https://github.com/Espablo/SUPLA_Firmwa ... multiboard
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”