Identyfikator dostępu tylko dla kanału.

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Ja, zamiast obsługi wielu kont, wolałbym udostępnianie kanałów innym kontom. Typu "udostępnij kanał furtka dla xx@gmail.org".
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

fracz pisze: pn paź 14, 2019 7:20 am Ja, zamiast obsługi wielu kont, wolałbym udostępnianie kanałów innym kontom. Typu "udostępnij kanał furtka dla xx@gmail.org".
Dokładnie!
(Próbowałem kliknąć "like" albo "+1" ale nie widzę takich opcji na forum :D. Za to kliknięcie na "zgłość post" kieruje na 404... )
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

fracz pisze: pn paź 14, 2019 7:20 am Ja, zamiast obsługi wielu kont, wolałbym udostępnianie kanałów innym kontom. Typu "udostępnij kanał furtka dla xx@gmail.org".
Innym kontom owszem, ale żeby było to na zasadzie podania dowolnego maila, a nie koniecznie maila przypisanego do innego konta Supla Cloud. Bo jeśli osoba, której chciałbym dać uprawnienia do danego kanału musiała posiadać swoje konto Supla, to wolę jej podać dane do skonfigurowania aplikacji w telefonie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Lucas pisze: pn paź 14, 2019 8:14 am
Innym kontom owszem, ale żeby było to na zasadzie podania dowolnego maila, a nie koniecznie maila przypisanego do innego konta Supla Cloud. Bo jeśli osoba, której chciałbym dać uprawnienia do danego kanału musiała posiadać swoje konto Supla, to wolę jej podać dane do skonfigurowania aplikacji w telefonie.
W przypadku osób nie korzystających z Supli, to masz rację - wystarczy dodać jej telefon do swojej chmury.
Trudność pojawia się, czy taka osóba już korzysta z Supli w innej lokalizacji (praca, dom, cokolwiek). Wtedy udostępnianie po mailu nie jest problematyczne, bo ta druga osoba ma konto.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Udostępnianie zasobów konta to nie jest taka prosta sprawa. Wynika to z tego, że infrastruktura jest rozproszona. To nie jest jeden serwer, a kilkadziesiąt.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie mówiłem ze to jest proste tylko fajne :-D a zrobilismy już kilka nieprostych rzeczy... Google jakoś to robi :-P

Do udostępniania ludziom bez konta i bez chęci posiadania aplikacji już są linki.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wiem wiem ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

fracz pisze: pn paź 14, 2019 3:06 pm Nie mówiłem ze to jest proste tylko fajne :-D a zrobilismy już kilka nieprostych rzeczy... Google jakoś to robi :-P

Do udostępniania ludziom bez konta i bez chęci posiadania aplikacji już są linki.
Tylko linki nie wystarczą, aby udostępnić komuś wykresy zużycia energii lub temperatury.
Gdyby dało się link wprowadzić jako kanał w czyjejś aplikacji i udostępnić historię.
Do tego jakiś rodzaj autoryzacji przy linkach bezpośrednich i temat udostępnia kanałów by był gotowy ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Linki i wykresy to inna kwestia. To będzie wprowadzone.
mb4100
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 03, 2019 12:59 pm

dzień dobry,
jestem nowym posiadaczem i użytkownikiem supli.
zainstalowałem sobie w domu testowo sonoff touch dual i sonoff mini v2.0

tylko 2 urządzenia i 1 cloud a od razu zauważyłem, że brakuje uprawniń użytkowników do urządzeń.

mam hormana i bramkę bisecure i tam mogę dodawać urządzenia, użytkowników i mapować te dwie grupy. czyli nadawać jednemu użytkownikowi dostęp do 1 a drugiemu użytkownikowi dostęp do 2 a kolejny może mieć dostęp do 1 i 2

W Supli Cloud jest architektonicznie bardziej rozbudowane bo są:
- urządzenia
- lokalizacje
- telefony (powiedzmy = użytkownicy)
- identyfikatory dostępu
a mimo to nie ma takiej opcji wprost... a można by było spokojnie przypisać jakie urządzenie widzi konkretna osoba - tylko nie przez lokalizacje - bo to akurat powoduje, że lokalizacja to musiałby być pokój (czyli część budynku)
Dodatkowo widzę, że urządzenie typu Sonoff touch dual to tak naprawdę 3 urządzenia:
- przycisk 1
- przycisk 2
- termometr
dobrze by było móc nadawać uprawnienia do tych 3 "podurządzeń", a nie do jednego Sonoff Dual Touch - i ten kto ma dostęp to widzi 3 - a ja bym chciał, zeby jakiś użytkownik widział np tylko "przycisk 1" i nie mógł zdalnie przycisku 2 uruchomić - a inny użytkownik widziałby wszystko...

jest gdzieś opis po co są te obiekty w Supla - cloud - czy każdy się domyśla i interpretuje na swój sposób - może wtedy bym nie zadawał głupich pytań...

generalne założenie jest takie,
- mamy kilku użytkowników
- mamy jeden obiekt
- użytkownicy są w grupach dostępowych
- każda grupa ma przypisane urządzenia z obiektu
- możliwość ułożenia sobie urządzeń w aplikacji na telefonie - ale to już inny wątek :)

podpowiecie jak to zrobić - albo może ktoś nad tym pracuje - a jedyne wejście to samemu sobie postawić cloud i dokonać stosownych zmian ??

pozdrawiam serdecznie...
obiecuje, że popracuje nad tym i razem cos wymyślimy..
Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”