ESP8266 Primary GUI v2

George2002
Posty: 188
Rejestracja: pn maja 01, 2017 2:00 am

dobo pisze: śr paź 16, 2019 7:38 pm @krycha88 zmieniłem pogrubioną linijkę
void supla_led_blinking_stop(void) {
os_timer_disarm(&led_timer);
digitalWrite(LED_CONFIG_PIN, 0); tu było wcześniej digitalWrite(LED_CONFIG_PIN, 1);

Zapytam tylko dla pewności. Ta linijka odpowiada tylko za ciągłe świecenie diody od łączności WiFi gdy moduł jest już połączony z siecią i tylko o tym ma informować rozumiem, że nie ma ona wpływu na inną część kodu?

Zmodyfikowałem tą linijkę kodu bo w TUYA 2 gang zamiast diody LED jest buzer i aby po zalogowaniu do cloud mi on nie wył.
Po tej modyfikacji mam problem z wyjściem z trybu konfiguracji przez switch. Dlatego pytam o powiązanie.
Switch mam na GPIO2.

Ciekawe rozwiązanie z tym buzerem zamiast diody. Diodę w puszce nie widać, a buzer będzie słychać kiedy jest w trybie konfiguracji albo jeśli z łącznością jest coś nie tak.
Tak ta linijka odpowiada tylko za diodę led informującą o połączeniu, opisywałem już tutaj jej zmianę :) samo 1 czy 0 tutaj zmienia tylko stan wyjścia czyli diody ma świecić czy nie świecić a w twoim przypadku jeśli masz tam buzzer natomiast sam gpio czyli pin do którego podłączona jest LED/buzzer ustawia się LED_CONFIG_PIN :)
siba
Posty: 99
Rejestracja: pn lut 06, 2017 4:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Czy ktoś może próbował skompilować ten soft do sonoffa basic? Ja spróbowałem ale sukces jest tylko częściowy. Oled i BME(I2C na RX i TX oczywiście) działają, da się połączyć z siecią rozgłaszaną przez moduł oraz wejść na stronę konfiguracyjną na której widać odczyty z BME, ale moduł nie łączy się z cloudem. Cały czas na wyświetlaczu jest informacja "Rozaczony". W routerze też go nie widać więc obstawiam że nawet z wifi się nie połączył. Co ciekawe po odłączeniu Oled'a i BME zalogował się i widać go w aplikacji tak więc może to wina gdzieś po stronie zasilania w sonoffie. Próbowałem na trzech egzemplarzach sonoffa to samo, a na D1 mini wszystko się pięknie uruchamia i śmiga więc chyba problem platformy sprzętowej, albo coś gdzieś jeszcze źle robię, co jest bardzo możliwe :lol: . Czy ktoś może to sprawdzić u siebie?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

siba pisze: czw paź 17, 2019 7:46 am Czy ktoś może próbował skompilować ten soft do sonoffa basic? Ja spróbowałem ale sukces jest tylko częściowy. Oled i BME(I2C na RX i TX oczywiście) działają, da się połączyć z siecią rozgłaszaną przez moduł oraz wejść na stronę konfiguracyjną na której widać odczyty z BME, ale moduł nie łączy się z cloudem. Cały czas na wyświetlaczu jest informacja "Rozaczony". W routerze też go nie widać więc obstawiam że nawet z wifi się nie połączył. Co ciekawe po odłączeniu Oled'a i BME zalogował się i widać go w aplikacji tak więc może to wina gdzieś po stronie zasilania w sonoffie. Próbowałem na trzech egzemplarzach sonoffa to samo, a na D1 mini wszystko się pięknie uruchamia i śmiga więc chyba problem platformy sprzętowej, albo coś gdzieś jeszcze źle robię, co jest bardzo możliwe :lol: . Czy ktoś może to sprawdzić u siebie?
A tego sonoffa sprawdzasz na zewnętrznym zasilaniu?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Na już co mi przyszło do głowy.
Wemos d1 mini to esp8266 i 4MB
Sonoff basic to esp8285 i tylko 1MB pamięci.
Czy odpowiednio ustawiłeś te parametry podczas wgrywania ?
siba
Posty: 99
Rejestracja: pn lut 06, 2017 4:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Po wgraniu softu podłączam go normalnie do zasilania z sieci. Poza tym inne wersje tej samej kompilacji ale nie obsługujące I2C działają ok. Tylko przy podłączonym oledzie i czunilku BME tak się dzieje.

Sprawdziłem i na układzie wluowanym w płytkę widnieje napis ESP8266EX, ale może faktycznie istnieją sonoff które mają w sobie inną wersję ESP. Przed skompilowaniem pod sonoff zmieniam tylko w ustawieniach Arduino IDE wielkość pamięci na 1 mega resztę parametrów pozostawiam bez zmian. Czy coś jeszcze powinienem zmienić?

@Patryk czy u Ciebie na sonoff basic to działa?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

siba pisze: czw paź 17, 2019 12:12 pm Po wgraniu softu podłączam go normalnie do zasilania z sieci. Poza tym inne wersje tej samej kompilacji ale nie obsługujące I2C działają ok. Tylko przy podłączonym oledzie i czunilku BME tak się dzieje.

Sprawdziłem i na układzie wluowanym w płytkę widnieje napis ESP8266EX, ale może faktycznie istnieją sonoff które mają w sobie inną wersję ESP. Przed skompilowaniem pod sonoff zmieniam tylko w ustawieniach Arduino IDE wielkość pamięci na 1 mega resztę parametrów pozostawiam bez zmian. Czy coś jeszcze powinienem zmienić?

@Patryk czy u Ciebie na sonoff basic to działa?
A na wyświetlaczu pojawia ci się X czy zasięg ? to świadczy o statusie Wifi
https://gui-generic-builder.supla.io/
siba
Posty: 99
Rejestracja: pn lut 06, 2017 4:01 pm
Lokalizacja: Kraków

na wyświetlaczu pojawia się x
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Nie wgrywałem tego softu do sonofa.
A tak z ciekawości.
Może być na tych samych gpio czujnik bme i oled ?
Ryrzy
Posty: 148
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:40 am

Patryk pisze: czw paź 17, 2019 1:06 pm Nie wgrywałem tego softu do sonofa.
A tak z ciekawości.
Może być na tych samych gpio czujnik bme i oled ?
oczywiscie, ze moze
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

siba pisze: czw paź 17, 2019 12:41 pm na wyświetlaczu pojawia się x
to nie masz połączenia z wifi. A jak podłączysz najpierw oleda a później BME to też masz taki objaw czy tylko jak one są jednocześnie podłączone?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Zablokowany

Wróć do „Nowości”