Problem z łącznością ROW-02

Sterownik dwukanałowy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18287
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obecnie nie ma takiej możliwości (moduł nie przesyła takich informacji do serwera) ale proponuję dłużej pingować moduł aby określić czy moduł gubi zasięg.
Pod windowsem

Kod: Zaznacz cały

ping -t IP
pod linuxem/macos/unix

Kod: Zaznacz cały

ping IP
Bob91
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 18, 2019 3:57 am

Teraz tak myślę że to rozłączanie mogło się zacząć od wymiany żarówek na mocne LEDy odpowiednik 100w. Najczęściej tracę połączenie podczas włączania światła, tak jakby impuls zakłócał połączenie. Jutro będę na miejscu to sprawdzę czy zmiana żarówek na inne pomoże.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18287
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Warto skonsultować to z producentem. Zgłosiłem im to.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18287
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sprawdź proszę numery na obudowach.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1782
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Hej. Podaj proszę numer seryjny urzadzenia, jest na tyle obudowy. Wtedy w poniedziałek sprawdzę datę produkcji urządzenia.Problem dosyć ciekawy lecz myślę że do rozwiazania.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Bob91
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 18, 2019 3:57 am

Problem rozwiązany, tak jak myślałem żarówki ledowe powodowały zakłócenia Wifi, a że zasięg w tym miejscu był kiepski to zrywało połączenie. Zmieniłem ustawienie anten na ruterze i przekręciłem przekaźnik w puszce tak, żeby był jak najmniej okrecony przewodami. Po 3 dniach testów ani jednej zwiechy. Chodzi bardzo stabilnie.

Może pomyślicie o tym, żeby w przyszłości dodać jakiegoś requesta http, który będzie zwracał wartość rssi. To chyba nie będzie jakoś bardzo trudne do zrobienia, a będzie pomocne w takich nie do końca oczywistych przypadkach jak ten.

Dziękuję za szybki odzew i chęć pomocy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”