SUPLA Scripts

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie można :)
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Obrazek


Jest może opcja żeby przy ledach było coś takiego, bo aktualnie nic nie można zrobić, a często korzystam ze skryptów.

A najlepiej coś z płynnym ściemnianiem np.

Obrazek

chciałem sam naklepać stronę specjalnie do lampy, ale chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu ;)
Nynus11
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 09, 2019 4:23 pm

Mam takie pytanie: czy jest jakaś możliwość, aby skrypt pracował automatycznie ("w tle") i sceny wykonywały się automatycznie, bez klikania "Wykonaj scenę"? Coś jak w Automate. Uruchamia się proces i on już sobie tam pracuje i gdy spełnia się zadane warunki, to scena zadziała...
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

szym3k pisze: pt lis 08, 2019 6:15 pm Obrazek


Jest może opcja żeby przy ledach było coś takiego, bo aktualnie nic nie można zrobić, a często korzystam ze skryptów.

A najlepiej coś z płynnym ściemnianiem np.

Obrazek

chciałem sam naklepać stronę specjalnie do lampy, ale chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu ;)
Fajne by to było ;)
Nynus11 pisze: ndz lis 10, 2019 4:38 pm Mam takie pytanie: czy jest jakaś możliwość, aby skrypt pracował automatycznie ("w tle") i sceny wykonywały się automatycznie, bez klikania "Wykonaj scenę"? Coś jak w Automate. Uruchamia się proces i on już sobie tam pracuje i gdy spełnia się zadane warunki, to scena zadziała...
W samych skryptach nie, ale jak sam zauważyłeś - możesz podpiąć to pod Automate.
Nynus11
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 09, 2019 4:23 pm

Trochę szkoda, bo przecież skrypty warunki sprawdzają co chwilę. Może wiec warto pomyśleć o dodaniu takiej funkcjonalności. Niech się nazywa na przykład "Procesy", albo prościej, przy scenie mogło by być zapytanie o jej wykonanie: ręcznie, wielorazowo albo automatycznie.
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Na tą chwile poradziłem sobie inaczej, spełnia swoje zadanie ;):

Obrazek

Fajnie jakby chociaż w skryptach szło włączyć/ wyłączyć SLW-02
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Pull Requesty do skryptów też są mile widziane jakby co ;)
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Nie jestem chyba, aż na tyle biegły w tych działach informatyki :lol:

Widzę w kodzie, że brakuje kanału DIMMER są RGBLIGHTING i DIMMERANDRGBLIGHTING.
Widzę, też, że w https://github.com/SUPLA/supla-cloud/wi ... el-Actions, kanały te mają podobne akcję.
(przy okazji można by poprawić przy kanale LIGHTSWITCH domknięcie "`TOGGLE``", bo się źle wyświetla)
Dobrze myślę, ze wystarczy wzorując się na tamtych kanał dopisać analogicznie kod do kanału DIMMER?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Ja myślałem ze te suwaki zrobisz :-D
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

u siebie w input type wysyłam geta z % do linku bezpośredniego, z tego co mi się wydaje w podobny sposób dałoby się wysyłać parametr brightness w skryptach, nie wiem jak aktualnie jest rozwiązany kanał RGBLIGHTING czy DIMMERANDRGBLIGHTING w skryptach. Chętnie bym pomógł ale to trochę nie mój dział, bardziej swobodnie czuje się w serwerowni :lol:
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”