Touch 1/2/3 Gang brak wymaganej N

kornelkat
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 07, 2019 9:42 pm

hejka
Nowoczesne dachówki Legnica -
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Darkman pisze: śr lis 06, 2019 12:16 pm
gbiel pisze: ndz paź 20, 2019 1:53 pm Na bazie Primary GUI v2

Touch x 3 ESP8285

GPIO0 Touchpad #1
GPIO9 Touchpad #2
GPIO10 Touchpad #3
GPIO12 Przekaźnik #1
GPIO5 Przekaźnik #2
GPIO4 Przekaźnik #3
GPIO13 Blue LED
GPIO1 TX pin
GPIO3 RX pin Temperatura DS18b20
Dzięki za soft. Guziki i "przekaźniki" działają i łatwo się światło włącza ale jest problem z wyłączeniem światła.
Przy zbliżeniu/dotknięciu guzika/touchpada, światło się wyłącza i od razu włącza - na obu guzikach tak samo.
Filmik https://youtu.be/j4naC3E6t_k
Jedyny sposób na wyłączenie światła to zdalnie albo kombinacją dotyku: dotknąć, poczekać aż się znowu włączy i szybko dotknąć :)

Nie wiem czy można regulować czułość touchpadów ale są one bardzo czułe że wykrywają palec z odległości około 7mm i pewnie to jest powodem natychmiastowego ponownego włączania.
Jeśli się da to proponuję zmniejszyć czułość touchpadów lub może zrobić zwłokę przed możliwością ponownego dotknięcia.

Przetestowane na: MiniTiger 2xTouch bez podłączania neutrala

Edit z dnia 2019-11-07:
Kolega podrzucił mi pewien kod który rozwiązuje tak zwane "drgania styków" czyli zbyt szybkie ponowne działania przycisków.
Może @gbiel będziesz w stanie go zaimplementować

Kod: Zaznacz cały

//przycisk
int stan_diody = HIGH;            // Pierwszy stan diody (stan wysoki- dioda świeci)
int stan_przycisku;               // Aktualny stan odczytany z pinu wejściowego (pin do które podłączony jest przycisk)
int ostatni_stan_przycisku = LOW; // Poprzedni stan odczytanu z piny wejściowego

long lastDebounceTime = 0; // Zmienna potrzebna do przechowynia mierzeonego w milisekundach czasu  
long czas_drgania = 50;    // Czas na drganie styków
//koniec przycisku

void button()
{
//drgania styków
  int odczyt = digitalRead(przycisk); //Odczyt stanu przycisku do zmiennej lokalnej
  if (odczyt != ostatni_stan_przycisku) {
    lastDebounceTime = millis();
  }
  if ((millis() - lastDebounceTime) > czas_drgania) {
    if (odczyt != stan_przycisku) {
      stan_przycisku = odczyt;
      if (stan_przycisku == HIGH) { // Jeśli przycisk jest wciśniety (stan wysoki)
        stan_diody = !stan_diody; //Wyłączenie diody (negacja zmiennej stan_diody przechowującej wartość HiGH)
      }
    }
  }
void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
}
void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:
}
Problem musi być gdzieś indziej, bo taka funkcjonalność jest dodana, czas między kliknięciami jest ustawiona na 100ms. Jeżeli faktycznie jest to soft oparty o Primary GUI v2
https://gui-generic-builder.supla.io/
Darkman
Posty: 40
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 11:34 am

krycha88 pisze: pt lis 08, 2019 6:41 am
Darkman pisze: śr lis 06, 2019 12:16 pm
gbiel pisze: ndz paź 20, 2019 1:53 pm Na bazie Primary GUI v2

Touch x 3 ESP8285

GPIO0 Touchpad #1
GPIO9 Touchpad #2
GPIO10 Touchpad #3
GPIO12 Przekaźnik #1
GPIO5 Przekaźnik #2
GPIO4 Przekaźnik #3
GPIO13 Blue LED
GPIO1 TX pin
GPIO3 RX pin Temperatura DS18b20
Dzięki za soft. Guziki i "przekaźniki" działają i łatwo się światło włącza ale jest problem z wyłączeniem światła.
Przy zbliżeniu/dotknięciu guzika/touchpada, światło się wyłącza i od razu włącza - na obu guzikach tak samo.
Filmik https://youtu.be/j4naC3E6t_k
Jedyny sposób na wyłączenie światła to zdalnie albo kombinacją dotyku: dotknąć, poczekać aż się znowu włączy i szybko dotknąć :)

Nie wiem czy można regulować czułość touchpadów ale są one bardzo czułe że wykrywają palec z odległości około 7mm i pewnie to jest powodem natychmiastowego ponownego włączania.
Jeśli się da to proponuję zmniejszyć czułość touchpadów lub może zrobić zwłokę przed możliwością ponownego dotknięcia.

Przetestowane na: MiniTiger 2xTouch bez podłączania neutrala

Edit z dnia 2019-11-07:
Kolega podrzucił mi pewien kod który rozwiązuje tak zwane "drgania styków" czyli zbyt szybkie ponowne działania przycisków.
Może @gbiel będziesz w stanie go zaimplementować

Kod: Zaznacz cały

//przycisk
int stan_diody = HIGH;            // Pierwszy stan diody (stan wysoki- dioda świeci)
int stan_przycisku;               // Aktualny stan odczytany z pinu wejściowego (pin do które podłączony jest przycisk)
int ostatni_stan_przycisku = LOW; // Poprzedni stan odczytanu z piny wejściowego

long lastDebounceTime = 0; // Zmienna potrzebna do przechowynia mierzeonego w milisekundach czasu  
long czas_drgania = 50;    // Czas na drganie styków
//koniec przycisku

void button()
{
//drgania styków
  int odczyt = digitalRead(przycisk); //Odczyt stanu przycisku do zmiennej lokalnej
  if (odczyt != ostatni_stan_przycisku) {
    lastDebounceTime = millis();
  }
  if ((millis() - lastDebounceTime) > czas_drgania) {
    if (odczyt != stan_przycisku) {
      stan_przycisku = odczyt;
      if (stan_przycisku == HIGH) { // Jeśli przycisk jest wciśniety (stan wysoki)
        stan_diody = !stan_diody; //Wyłączenie diody (negacja zmiennej stan_diody przechowującej wartość HiGH)
      }
    }
  }
void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
}
void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:
}
Problem musi być gdzieś indziej, bo taka funkcjonalność jest dodana, czas między kliknięciami jest ustawiona na 100ms. Jeżeli faktycznie jest to soft oparty o Primary GUI v2
To ten czas 100ms w przypadku tak czułych touchpadów, które reagują nawet 7mm od powierzchni, może być zbyt mały.

Proszę o skompilowanie z czasem 500ms lub udostępnienie softu Primary GUI z już ustawioną pinologią pod ten włącznik.
oSuplowane:
11x MiniTiger RF 2gang -N [czekają kolejne sztuki]
3x MiniTiger RF 1gang -N
1x Sonoff Touch 1gang +N
3x SmartDGM DSG-W162 gn. z pomiarem
2x GreenBlue GB155 gn.
1x MediaTech MT3105 gn.
1x Lanberg SM01-WP10 gn.
2x Yunshan
1x Geekcreit 4ch
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Wydłużyłem czas kliknięcia, wszystko skompilowałem wg ustawień:

Kod: Zaznacz cały

#define DEFAULT_HOSTNAME      "SONOFF TOUCH 3GANG"

#define RELAY1_PIN            12
#define BUTTON1_PIN           0

#define RELAY2_PIN            5
#define BUTTON2_PIN           9

#define RELAY3_PIN            4
#define BUTTON3_PIN           10

#define LED_CONFIG_PIN        13
#define CONFIG_PIN            0

#define DS18B20_PIN           3
Załączniki
SONOFF_TOUCH_3GANG_ESP8285.rar
(252 KiB) Pobrany 126 razy
https://gui-generic-builder.supla.io/
Simono
Posty: 416
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Koledzy jutro 11.11 widział ktoś na ali sprawdzony model (bez padów lutowniczych bo lutowanie w moim przypadku odpada, za to wetknięcie pinów w otwory przygotowane na wlutowanie złącza i przytrzymanie ich na czas flashowania jak najbardziej mi pasuje) w dobrej cenie?
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

gbiel pisze: ndz paź 20, 2019 1:53 pm Na bazie Primary GUI v2

Touch x 3 ESP8285

GPIO0 Touchpad #1
GPIO9 Touchpad #2
GPIO10 Touchpad #3
GPIO12 Przekaźnik #1
GPIO5 Przekaźnik #2
GPIO4 Przekaźnik #3
GPIO13 Blue LED
GPIO1 TX pin
GPIO3 RX pin Temperatura DS18b20
Czy dałbyś rade zrobić to samo dla DHT22 na tym RX ?
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Simono pisze: ndz lis 10, 2019 3:42 pm Koledzy jutro 11.11 widział ktoś na ali sprawdzony model (bez padów lutowniczych bo lutowanie w moim przypadku odpada, za to wetknięcie pinów w otwory przygotowane na wlutowanie złącza i przytrzymanie ich na czas flashowania jak najbardziej mi pasuje) w dobrej cenie?
Ja kupowałem z tego linku : https://pl.aliexpress.com/item/33016227 ... 4uKo9&mp=1
Wprawdzie bez otworów, ale z padami do których wystarczy docisnąć piny (ja to zrobiłem domowym sposobem, do klamerki dokleiłem piny a do nich podłączam przewód i działa bez problemu).

Mam również pytanie do kolegów, czy omawiane w tym wątku włączniki mogę w jakiś sposób wykorzystać tam gdzie mam teraz standardowe włączniki schodowe (3 przewodowe)?
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

andrzejano pisze: ndz lis 10, 2019 5:45 pm
gbiel pisze: ndz paź 20, 2019 1:53 pm Na bazie Primary GUI v2

Touch x 3 ESP8285

GPIO0 Touchpad #1
GPIO9 Touchpad #2
GPIO10 Touchpad #3
GPIO12 Przekaźnik #1
GPIO5 Przekaźnik #2
GPIO4 Przekaźnik #3
GPIO13 Blue LED
GPIO1 TX pin
GPIO3 RX pin Temperatura DS18b20
Czy dałbyś rade zrobić to samo dla DHT22 na tym RX ?
Przetestuj soft który skompilowalem 2 posty wyzej, jeżeli potwierdzisz że wszystko działa np. dotyk to przygotuje ci soft z dht
https://gui-generic-builder.supla.io/
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

krycha88 pisze: ndz lis 10, 2019 10:15 am Wydłużyłem czas kliknięcia, wszystko skompilowałem wg ustawień:

Kod: Zaznacz cały

#define DEFAULT_HOSTNAME      "SONOFF TOUCH 3GANG"

#define RELAY1_PIN            12
#define BUTTON1_PIN           0

#define RELAY2_PIN            5
#define BUTTON2_PIN           9

#define RELAY3_PIN            4
#define BUTTON3_PIN           10

#define LED_CONFIG_PIN        13
#define CONFIG_PIN            0

#define DS18B20_PIN           3
Pytanie mam do Ciebie, po aktualizacji nie działa niebieska dioda jak światło jest wyłączone, czy gdzieś się konfiguruje włączanie tej diody?
Ostatnio zmieniony ndz lis 10, 2019 7:21 pm przez bigthomas, łącznie zmieniany 1 raz.
andrzejano
Posty: 339
Rejestracja: śr sie 30, 2017 8:47 am

krycha88 pisze: ndz lis 10, 2019 6:12 pm
andrzejano pisze: ndz lis 10, 2019 5:45 pm
gbiel pisze: ndz paź 20, 2019 1:53 pm Na bazie Primary GUI v2

Touch x 3 ESP8285

GPIO0 Touchpad #1
GPIO9 Touchpad #2
GPIO10 Touchpad #3
GPIO12 Przekaźnik #1
GPIO5 Przekaźnik #2
GPIO4 Przekaźnik #3
GPIO13 Blue LED
GPIO1 TX pin
GPIO3 RX pin Temperatura DS18b20
Czy dałbyś rade zrobić to samo dla DHT22 na tym RX ?
Przetestuj soft który skompilowalem 2 posty wyzej, jeżeli potwierdzisz że wszystko działa np. dotyk to przygotuje ci soft z dht
dotyk dobrze, mniej czuły, ale nie działa podświetlenie niebieskie przy wyłączonym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”