Zamek drzwi wejściowych sterowany Supla za mniej niż 600zł

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Witam koledzy.
Szukałem i w końcu znalazłem. Zamek ten montuje się zamiast tego "normalnego".

Zamek działa tak: jak nie podamy napięcia wciskając klamkę nie otworzymy drzwi, klamka z drugiej strony działa normalnie. Można zaprogramować odwrotnie ( chodzi mi o prawe i lewe drzwi - zamek jest ten sam). Możliwe, że jest też możliwość konfiguracji w zależności od podania napięcia (zamknięty jak nie ma lub jest i odwrotnie ale tego nie jestem pewny - inne modele to mają )
CO NAJWAŻNIEJSZE PRZY BRAKU ZASILANIA OTWIERAMY KLUCZEM !

To co tu przedstawiam kosztuje u producenta ponad 1800 zł jak szybko przeszukałem w necie ale ... znalazłem człowieka , który sprzedaje to poniżej 600 zł i wystawia na to paragon , ew fVAT !!! i ma tego ponad 95 szt. RAZEM Z KLAMKAMI jak na załączonym foto!! :

Chcę wynegocjować jakieś lepsze warunki - np na hasło "forum supla" aby był za 400 zł. Czy ktoś chętny. DAJCIE ZNAĆ w wątku - chciałbym wiedzieć ile mniej więcej chętnych aby wiedzieć co negocjować. We wtorek będę tam dzwonił.Po telefonie umieszczę namiary i link do Youtube jak to działa..

Zamek wystarczy podłączyć pod kanał typu GATE , lub jak ktoś chce aby był czasowo otwarty może podłączyć jako włącznik .

Wiem, że parę osób będzie chętnych łącznie ze mną :) :D

Dodatkowo ma kontrolę jak na schemacie:
Clip_2.jpg
Clip_2.jpg (13.08 KiB) Przejrzano 5137 razy
Clip.jpg
Clip.jpg (13.57 KiB) Przejrzano 5137 razy
Clip.jpg
Clip.jpg (74.32 KiB) Przejrzano 5137 razy
Ostatnio zmieniony ndz lis 10, 2019 10:19 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Wymiary z rysunkiem:
123.jpg
123.jpg (25.8 KiB) Przejrzano 5133 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Oryginalny ASSA ABLOY za 400... pod warunkiem, że nie pochodzi z wyciętej plandeki w TIR....
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
dydyrydy
Posty: 301
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

No dobra, ale skąd wziąć zasilanie w drzwiach?
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

No właśnie. Też się nad tym zastanawiam. Należałoby wyprowadzić ze skrzydła drzwiowego 10-żyłowy przewód (w wersji max.), który będzie narażony na ciągłe zginanie. Nie wiem, jak taki przewód przeciągnąć w skrzydle drzwiowym.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

W drzwiach na wysokości zamka przewiert do strony zawiasów, orginalny przewód 10 m koszty ok 100 PLN do tego trzeba nafrezowac otwór na łącznik sprężynowy przez który przeciągnięty będzie przewód do futryny...

W skrócie zestawy drzwi i futryny muszą być przygotowane do tego typu instalacji. Serwisuje czasem te zamki, mam ich trochę na obiekcie, drogie w utrzymaniu są i bardzo delikatne. Wystarczy mały odchył po za zakres tolerancji p odległości drzwi futryny i zamki się sypią. A części zamienne dla zwykłego śmiertelnika praktycznie nie dostępne.
Obrazek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

elhenio pisze: pn lis 11, 2019 6:34 pm Oryginalny ASSA ABLOY za 400... pod warunkiem, że nie pochodzi z wyciętej plandeki w TIR....
O tym nie pomyślałem...
Sibikk pisze: pn lis 11, 2019 8:25 pm ..
drogie w utrzymaniu są i bardzo delikatne. Wystarczy mały odchył po za zakres tolerancji p odległości drzwi futryny i zamki się sypią. A części zamienne dla zwykłego śmiertelnika praktycznie nie dostępne.
A miało być tak pięknie.
Ostatnio zmieniony pn lis 11, 2019 9:03 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Skoro Sprzedający wystawia FV czy też paragon, to raczej jest to legalny towar.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Dziś znalazłem firmę w Wejherowie, która ma takie i cena też dobra 200 zł. :
https://www.eura-tech.eu/kontrola-dos ... iczne,2,62

Mają też w ofercie "swoje " sonoffy, wideodomofony i inne. Firma myślę godna uwagi pod Suplę @pzygmunt.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”