SRW-01 zmiana routera i bałagan:(

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Spróbuj uruchomić aplikację SUPLA na smartfonie, z menu wybrać Dodaj urządzenie > Dalej i powinieneś mieć zapisaną nazwę sieci a hasło odczytasz po kliknięciu na oczko.

Mając nazwę sieci i hasło możesz ponownie skonfigurować Wi-Fi w routerze.

Ps.
Co to za router, co po braku zasilania zapomniał ustawień?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jaca
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 13, 2019 7:27 pm

Router Huawei B525, po braku zasilania działał ale co chwila zrywał połączenie (na stałe wiszą na nim 3 laptopy) i stwierdziłem, że go zresetuję - wtedy wszystko diabli wzięli. Próbowałem dodać nowe urządzeni z poziomu apki na fonie ale wyskakuje komunikat o braku połączenia z serwerem na podstawie wprowadzonego adresu email? Zielony jestem kompletnie i nie mam pojęcia o co chodzi...?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nie wiemy, co dokładnie zrobiłeś, czy ustawiłeś na routerze nową (inną) nazwę sieci Wi-Fi i hasło. Jeśli tak, to musisz teraz każde urządzenie przestawić w tryb konfiguracji i dodać ponownie do Cloud.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jaca
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 13, 2019 7:27 pm

No właśnie wychodzi na to, że problemem jest zmieniona nazwa i hasło. Spróbuję zmienić to w ustawieniach routera - może wtedy załapie... Chociaż z tego co czytam to w tym routerze jest to dosyć kłopotliwe...
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Z tego co piszesz, to router po resecie przyjął ustawienia domyślne (fabryczne). Fabryczną nazwę sieci i hasło masz na naklejce na obudowie routera. Pozostaje Ci przekonfigurować swoje sterowniki do tej sieci.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jaca
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 13, 2019 7:27 pm

Czyli usuną konto z Supli i założyć nowe czy jest jakiś prostszy sposób? Tak jak pisałem nie mogę dodać nowych urządzeń przez apkę z fona...
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nic nie usuwaj z konta Supli. Przełączaj po kolei każdy posiadany sterownik (klawisz Config na ponad 5 sekund) i ponownie dodaj go z poziomu alkikacji SUPLA na smartfonie. Oczywiście musisz sprawdzić, czy w kreatorze dodawania urządzeń na smartfonie masz prawidłową nazwę (SSID) Wi-Fi i hasło.

Napisz jakie konkretnie masz sterowniki, to damy Ci informację o sposobie ustawienia trybu konfiguracji).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Jaca
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 13, 2019 7:27 pm

Sterowniki to SRW-01. Config bez rozkręcania puszek to wciśnięcie któregokolwiek klawisza na włączniku 10 razy?
Jaca
Posty: 35
Rejestracja: sob kwie 13, 2019 7:27 pm

Jeżeli możesz to łopatologicznie, krok po kroku bo już powoli z mnie szlag trafia - trza było zostawić te sznurki ale nie - elektryfikacji mi się zachciało...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na początku poniższego filmiku masz pokazane jak przełączyć moduł w tryb konfiguracji.
https://www.youtube.com/watch?v=al6R-Q65aP4
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”