Sonoff Basic - przycisk

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

lesny8 pisze: pn lis 25, 2019 3:35 pm
lukfud pisze: pn lis 25, 2019 1:56 pm W której linii jest ta zmiana i co dokładnie zmieniłeś?
Przecież podlinkowałem zmianę ze sfojego forka na githubie, kliknij w odnośnik ;)
;) kliknąłem, ale niestety nie wyznaje się na githubie, a patrząc na kod nie mogę załapać, co za co odpowiada.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

lukfud pisze: pn lis 25, 2019 5:53 pm
lesny8 pisze: pn lis 25, 2019 3:35 pm
lukfud pisze: pn lis 25, 2019 1:56 pm W której linii jest ta zmiana i co dokładnie zmieniłeś?
Przecież podlinkowałem zmianę ze sfojego forka na githubie, kliknij w odnośnik ;)
;) kliknąłem, ale niestety nie wyznaje się na githubie, a patrząc na kod nie mogę załapać, co za co odpowiada.
viewtopic.php?p=16056#p16056
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Obiecana kompilacja multiboarda z moim hfxem. Daj znać, czy działa to zgodnie z Twoim oczekiwaniem.
multiboard.zip
(225.1 KiB) Pobrany 219 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Dzięki bardzo, tylko... Wcale mi to nie działa. Dwa razy wgrywałem, zawsze przed blank, i wciąż ten sam efekt - wgra się wszystko prawidłowo, modułu nie widać, sieć się nie zgłasza. Po wgraniu na powrót poprzedniego multiboard, działa bez problemu. Czy na pewnota kompilacja jest ok?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Sprawdzałem ma module inCan.
Wszystkie 3 pliki wgrywasz?

0xfc000 <- esp_init_data_default.bin
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Tylko dwa pliki. Zawsze tylko dwa i na tych dwu działa.
Właśnie bez tego, który tu wypisałeś.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wygrywaj 3 pliki.
Kiedyś próbowałem dojść do tego jak to się dzieje, że kompilacje od @espablo nie wymagają pliku inicjujacego chip. Porównywałem zrzuty wsadów i wyszło tak jakby plik ten zawarty był w skomplikowanym sofcie.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Wgrałem, wstało - dzięki. Jutro nie wiem czy znajdę czas, najpóźniej jutro będę testował w miejscu docelowym.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

A więc - Wgrałem ten Twój soft na innego sonoffa i podmieniłem. Zauważyłem następujące różnice:
1. Sonoff reaguje z nieco większym opóźnieniem
2. Włącza się po krótszym przyciśnięciu/zwarciu styków
3. Czasami nie reaguje na fizyczny przycisk, jeśli w krótkim czasie włącza/wyłącza się po sobie. Krótkim, to jest w odstępie 1-2 sek. Być może jest to spowodowane tym opóźnieniem w zadziałaniu.

Zważywszy na to, że nie mam zamiaru używać tego jako nadajnik morsa ;), nie przeszkadza mi pkt 3.
Pkt 1 jest może nieco denerwujący, ale o wiele mniej niż poprzednia przypadłość. Tak więc jestem zadowolony ze zmiany, dziękuję.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

No i po dłuższym czasie testowania - coś nie bangla, bo zwiesza się właśnie fizyczny przycisk. Najpierw myślałem, że to usterka mechaniczna, ale nie. Zrestartowałem moduł i wszystko było ok. Ale po kilku dniach problem pojawił się ponownie. Dziś zawiesił się już dwukrotnie. W tym samym czasie włączenie/wyłączanie poprzez wifi działa bez zarzutu.
Czy to wina tego softu czy czegoś innego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”