biblioteki dla Arduino MEGA 2560

alankedzior
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2018 5:38 pm

Czy dysponuje ktoś może paczką bibliotek które należałoby dodać do arduino ide chcąc korzystać z Arduino MEGA 2560 w pełnej funkcjonalności z Suplą, po formacie cały czas wywala mi błąd kompilacji ze względu na zbyt małą lub zbyt dużą liczbę tych bibliotek lecz różnych wersji.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Musisz zostawić tylko jedną bibliotekę SuplaDevice.

Kompilacja nie działa na przykładach, czy na jakichś wcześniej napisanych programów?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
alankedzior
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2018 5:38 pm

I na przykładach i wcześniejszych programach które są rozbudowywane, wcześcniej korzystałem jeszcze np. z Onewire, dallas temperature, ethernet, a teraz mi się wszystko sypie i nie kompiluje.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

alankedzior pisze: ndz gru 08, 2019 9:47 pm I na przykładach i wcześniejszych programach które są rozbudowywane, wcześcniej korzystałem jeszcze np. z Onewire, dallas temperature, ethernet, a teraz mi się wszystko sypie i nie kompiluje.
Wklej tutaj jakie masz błędy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
alankedzior
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2018 5:38 pm

np.

Dla przykładu z dallas temperature













In file included from C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice\examples\SuplaEthernetShield_DallasTemperature\SuplaEthernetShield_DallasTemperature.ino:21:0:

C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:93:1: warning: 'typedef' was ignored in this declaration

typedef struct SuplaChannelPin {

^~~~~~~

C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:110:1: warning: 'typedef' was ignored in this declaration

typedef struct SuplaDeviceRollerShutterTask {

^~~~~~~

C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:118:1: warning: 'typedef' was ignored in this declaration

typedef struct SuplaDeviceRollerShutterCVR {

^~~~~~~

C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:132:1: warning: 'typedef' was ignored in this declaration

typedef struct SuplaDeviceRollerShutter {

^~~~~~~

In file included from C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/SuplaDevice.h:299:0,

from C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice\examples\SuplaEthernetShield_DallasTemperature\SuplaEthernetShield_DallasTemperature.ino:21:

C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice/supla_main_helper._cpp_:68:3: error: 'UNKNOWN' does not name a type

UNKNOWN ETHERNET LIBRARY

^~~~~~~

Znaleziono wiele bibliotek w "SPI.h"
Wykorzystane: C:\Program
Znaleziono wiele bibliotek w "Ethernet.h"
Wykorzystane: C:\Program
Znaleziono wiele bibliotek w "OneWire.h"
Wykorzystane: C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\OneWire
Znaleziono wiele bibliotek w "DallasTemperature.h"
Wykorzystane: C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\DallasTemperature-3.8.0
Znaleziono wiele bibliotek w "SuplaDevice.h"
Wykorzystane: C:\Users\xXx\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Arduino Mega ADK.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zmień w tym pliku w bibliotece u siebie tą lijnikę na taką jak poniżej:

https://github.com/klew/arduino/blob/4a ... ._cpp_#L18
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
alankedzior
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 18, 2018 5:38 pm

Naprawiło się :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”