Karuzele i kafle

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Kończę wprowadzać poprawki do interfejsu zarządzania scenami w Cloudzie i niedługo powinna pojawić się kolejna wersja gotowa na Wasze uwagi.

Chciałbym natomiast usłyszeć Wasze opinie na temat podniesiony przez @klew:
klew pisze: śr paź 16, 2019 9:43 am wszystko (sceny, grupy, itd) ma opcję dodaj jako czarna kafelka ze znakiem +. Natomiast harmonogramy mają zieloiny przycisk do dodawania harmonotramów nad kafelkami. Podobnie w całym interfejsie są używane dwa rodzaje widoków do listowania elementów - część rzeczy jest zrobiona jako kafelki, które normalnie wyświetlają się na całym ekranie i można skrolować w dół, a część rzeczy jest zrobiona jako kafelki ustawione w jednym rzędzie i skrolowane w bok (które jest dość uciążliwe przy dużej ilości elementów)
Rzeczywiście, obecnie mamy w Cloudzie 2 typy widoków elementów. Nazwijmy je jako:
  • lista kafli: moja supla (kanały i urządzenia), kanały w urządzeniu, harmonogramy
    screenshot_2.png
    screenshot_2.png (26.68 KiB) Przejrzano 3513 razy
  • karuzela kafli: grupy kanałów, linki bezpośrednie, lokalizacje, identyfikatory dostępu, sceny
    screenshot_3.png
    screenshot_3.png (14.74 KiB) Przejrzano 3513 razy
Proponuję, by ujednolicić to następująco: po wejściu na listę elementów (bez szczegółów żadnego) wyświetlać wszędzie listę kafli, a dopiero po wejściu w szczegóły - szczegóły klikniętego elementu + nad nim karuzela kafli (tak jak jest teraz). To pozwoli po wejściu na listę od razu "widzieć" ile tego jest, scrollować w dół itp, a potem w szczegółach pozostawia nadal możliwość przełączania się pomiędzy innymi bez powrotu do listy.

Z tej zasady wyłamałbym jedynie urządzenia i kanały - jakoś nie widzę karuzeli urządzeń nad ich szczegółami bo tego jest najwięcej.

Od @klew dostałem też innymi drogrami propozycję, żeby połączyć stronę szczegółów urządzenia i kanału, zastępując listę kafli kanałów karuzelą, ale nie wiem czy nie będzie za dużo info na jednej stronie (szczególnie dla urządzeń mobilnych).
Może mozna by tak zrobić, że urządzenia są wyświetlane jako kafelki (tak jak teraz), a po wejściu w urządzenie zamiast kafelek kanałów byłaby karuzela kanałów i edycja danych [kanału] pod spodem.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

fracz pisze: wt gru 10, 2019 7:22 pm Kończę wprowadzać poprawki do interfejsu zarządzania scenami w Cloudzie i niedługo powinna pojawić się kolejna wersja gotowa na Wasze uwagi.
:mrgreen:
fracz pisze: wt gru 10, 2019 7:22 pm Chciałbym natomiast usłyszeć Wasze opinie na temat podniesiony przez @klew:
Jestem za. Parę razy przy konfigurowaniu rzuciło mi się to w oczy, ale jakoś szczególnie nie przeszkadzało. Ale fakt, będzie lepiej jak będzie to lista kafli. Będzie bardziej czytelne.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

fracz pisze: wt gru 10, 2019 7:22 pm
  • karuzela kafli: grupy kanałów, linki bezpośrednie, lokalizacje, identyfikatory dostępu, sceny screenshot_3.png
Proponuję, by ujednolicić to następująco: po wejściu na listę elementów (bez szczegółów żadnego) wyświetlać wszędzie listę kafli, a dopiero po wejściu w szczegóły - szczegóły klikniętego elementu + nad nim karuzela kafli (tak jak jest teraz). To pozwoli po wejściu na listę od razu "widzieć" ile tego jest, scrollować w dół itp, a potem w szczegółach pozostawia nadal możliwość przełączania się pomiędzy innymi bez powrotu do listy.
Też jestem za zamianą na listę kafli, przy większej ilości lokalizacji to scrollowanie bywa irytujące.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Z tą karuzelą w widoku urządzeń, chodziło mi mniej więcej o coś takiego:
Adnotacja 2019-12-11 121742.png
Adnotacja 2019-12-11 121742.png (190.79 KiB) Przejrzano 3405 razy
Z tego co patrzyłem na telefonie, to też nie powinno być problemu, bo interfejs po wybraniu konkretnego elementu, ładuje jego zawartość i nic na telefonie nie przeskakuje, więc ilość danych wyświetlana wyżej nie ma za bardzo znaczenia, bo i tak tego nie skrolujemy.

Przy okazji jeszcze jedną rzecz dorzucę ;). Te "ID2634" są dla mnie bezużyteczne i zupełnie nie rozumiem po co są eksponowane jako nagłówki każdego elementu. Wygląda to jakby na siłę eksponować ID z bazy danych ;). Dla mnie ważniejszą informacją jest np. "Podpis", albo chociażby "nr kanału" z urządzenia - do tych rzeczy jakoś potrafię się odnieść, ale czym jest ID2634 nie mam pojęcia :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Przy takim ułożeniu strony kanału może być problem z tym jak zatwierdzać zmiany. Do tej pory po wyoknaniu zmian pojawia się na górze przycisk "zapisz" (w wersji mobilnej również na dole). Jak upchamy dwie strony w jedną, to te przyciski będą się pojawiać albo dla zmian w urządzeniu (na górze) albo dla zmian w kanale (pod karuzelą). Nie wiem czy to nie będzie mylące... Ale możemy spróbować.
klew pisze: śr gru 11, 2019 11:32 am zupełnie nie rozumiem po ID co są eksponowane jako nagłówki każdego elementu
nikt tego nie wie :D pozwolę nawet sobie zacytować "klasyka"
Greg978 pisze: śr sie 07, 2019 3:39 pm zwykły zjadacz chleba ma w dupie ID
:lol:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Te ID jedynie muszą zostać gdzieś przy lokalizacjach i identyfikatorach dostępu. Nie muszą być eksponowane, ale powinny być gdzieś do odczytania.

Powoli też możemy odchodzić od strony powitalnej.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

fracz pisze: śr gru 11, 2019 11:50 am Przy takim ułożeniu strony kanału może być problem z tym jak zatwierdzać zmiany. Do tej pory po wyoknaniu zmian pojawia się na górze przycisk "zapisz" (w wersji mobilnej również na dole). Jak upchamy dwie strony w jedną, to te przyciski będą się pojawiać albo dla zmian w urządzeniu (na górze) albo dla zmian w kanale (pod karuzelą). Nie wiem czy to nie będzie mylące... Ale możemy spróbować.
klew pisze: śr gru 11, 2019 11:32 am zupełnie nie rozumiem po ID co są eksponowane jako nagłówki każdego elementu
nikt tego nie wie :D pozwolę nawet sobie zacytować "klasyka"
Greg978 pisze: śr sie 07, 2019 3:39 pm zwykły zjadacz chleba ma w dupie ID
:lol:
To można pozbyć się edytowalnych pól urządzenia, gdy wchodzimy w kanał. Aktualnie podczas edycji urządzenia, pod nim są kafelki kanałów. Po wejściu w kanał, mógłby zostać jakis "nagłówek" urządzenia, oraz karuzela kanałów z edycją konkretnego kanału pod spodem.
Wtedy łatwo możemy przejść do konifguracji kolejnego kanału.

Odnośnie cytatów: ostatnio popularne są cytaty Olgi, np.:
ID w subtelny sposób pobudzają wyobraźnię ludzi, czyniąc ich życie piękniejszym, jednocześnie nie naruszając granicy naszej zbiorowej świadomości
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

fracz pisze: wt gru 10, 2019 7:22 pm ...
Proponuję, by ujednolicić to następująco: po wejściu na listę elementów (bez szczegółów żadnego) wyświetlać wszędzie listę kafli, a dopiero po wejściu w szczegóły - szczegóły klikniętego elementu + nad nim karuzela kafli (tak jak jest teraz). To pozwoli po wejściu na listę od razu "widzieć" ile tego jest, scrollować w dół itp, a potem w szczegółach pozostawia nadal możliwość przełączania się pomiędzy innymi bez powrotu do listy.
...
Ja też jestem za taką zmianą.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Cześć,

W temacie wyglądu, czy wiecie co może być przyczyną nieprawidłowego (nie zawija wiersza) wyświetlania guid w kaflu urządzenia?

Obrazek

W kodzie, guid generuję z adresu MAC

Kod: Zaznacz cały

WiFi.macAddress(mac);
  char GUID[SUPLA_GUID_SIZE] = {mac[0], mac[1], mac[2], mac[3], mac[4], mac[5], mac[0], mac[1], mac[2], mac[3], mac[4], mac[5],
                                mac[0], mac[1], mac[2], mac[3]};
Na kilkanaście urządzeń, które się przewinęły, tylko przy tym zauważyłem tą anomalię.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

A nie jest tak że on tam po prostu sie cały zmiescil? Choć słabo to wygląda że się tak przykleiło, fakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”