Sonoff 4CH - Nowy model ?

Przemo_06_92
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 2:39 pm

Witam!
Nie wiem czy w dobrym miejscu to piszę ale może mnie admin nie opierniczy xD

Zakupiłem na Allegro płytkę z przekaźnikami 4 kanałową, widnieje pod nazwą "Sonoff 4Ch" jest to tańszy egzemplarz bo ok 70zł to kosztuje, jest to płytka beznapięciowa zasilana AC/DC 7-32V lub 5V po microUSB. Ma cztery przekaźniki, 5 mikroprzełączników i wyprowadzenia do zewnętrznych przycisków. Cztery pierwsze przyciski są do sterowania załączeniem przekaźników i pierwszy przycisk CH1 służy do konfiguracji WiFI, piąty przycisk służy do trybu pracy przekaźników - 3 tryby (tryb chwilowy - czas opóźnia 1s, tryb samoblokujący - włączony i wyłączony, tryb blokady - tylko jeden przekaźnik jest załączony w danym momencie). Chciałem wgrać do niego Suple - Multiboard ale jest problem ponieważ wpinając po USB komputer nie rozpoznaje urządzenia i widnieje błąd "Manger Device", chciałem wgrać przez programator ale na płytce jest tylko Tx Rx kom - GND a nie ma 3.3V, więc podłączyłem to w ten sposób że wciskając przycisk konfiguracji WiFi podłączyłem zasilanie po USB a programator wpiąłem pod Tx Rx i GND ale w żaden sposób nie mogę wgrać Supli :(
Pewnie nikt nie miał jeszcze z tym doczynienia ale czy ma ktoś jakiś pomysł jak to rozgryźć ?
Na pudełku pisze: Inteligentny przełącznik WiFi 4CH DC4 [SE169] Zasilanie: 5-32V - Przekaźniki 4x10A WiFi 2.4 GHz aplikacja: eWelink
Poniżej zdjęcia:
Załączniki
IMG_20191231_211719.jpg
IMG_20191231_211719.jpg (2.02 MiB) Przejrzano 4019 razy
IMG_20191231_211638.jpg
IMG_20191231_211638.jpg (2.33 MiB) Przejrzano 4019 razy
IMG_20191231_154619.jpg
IMG_20191231_154619.jpg (2.77 MiB) Przejrzano 4019 razy
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

+ 5v mozesz podać na 3 nóżke od gory lub 3.3v na środkową. Pierwsza nózka to gnd czyli masa. Modil ten ma dodatkowy chip i nie wiem czy jest firmware do tego chip ten steruje przekaznikami a nie jak standardowo gpio z esp.
Screenshot_20200101-202156_Firefox.jpg
Screenshot_20200101-202156_Firefox.jpg (379.49 KiB) Przejrzano 4003 razy
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

USB is only for 5V power supply.
connect to Tx / Rx to upload.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

elmaya pisze: śr sty 01, 2020 7:34 pm USB is only for 5V power supply.
connect to Tx / Rx to upload.
Ok. But Does this module have an additional chip that controls relays?
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Przemo_06_92 pisze: śr sty 01, 2020 7:08 pm .....ale w żaden sposób nie mogę wgrać Supli :(
.....
ale co to dokładnie znaczy ? czego nie możesz ? na jakim etapie się "zaciąłeś" ? jakim programem to wgrywasz ? Jak wprowadzasz to urządzenie w tryb flash-owania ? Na etapie samego wgrywania programator nie widzi urządzenia na COM-ie ? czy go widzi ... wgrywa się i ...... ?
czym więcej szczegółów podasz tym lepiej ,wtedy może ktoś , coś poradzi
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

ja bym spróbował tak :
1) odłącz tego pseudo sonoffa z zasilania USB
2) podłącz te 3 kabelki z programatora ( TX RX GND ) do tego sonoffa
3) naciśnij i trzymaj CH1
4) trzymając cały czas CH1 , podłącz zasilanie USB do sonoffa - teraz ten sonoff powinien być w trybie wgrywania firmware (FLASH)
5) spróbuj wgrać multiborad
6) WAŻNE : Jesli się uda : odłącz sonoffa z zasilania USB, odłącz programator, włącz zasilanie USB. NA SONOFFIE MOZE NIE MRUGAĆ ŻADNA DIODA ale tym się nie martw tylko sprawdz na kompie czy widać sieć wfi tego urządzenia ( czasami trzeba poczekać minute zeby się pojawiła)
Przemo_06_92
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 2:39 pm

wsosniak pisze: śr sty 01, 2020 7:49 pm
Przemo_06_92 pisze: śr sty 01, 2020 7:08 pm .....ale w żaden sposób nie mogę wgrać Supli :(
.....
ale co to dokładnie znaczy ? czego nie możesz ? na jakim etapie się "zaciąłeś" ? jakim programem to wgrywasz ? Jak wprowadzasz to urządzenie w tryb flash-owania ? Na etapie samego wgrywania programator nie widzi urządzenia na COM-ie ? czy go widzi ... wgrywa się i ...... ?
czym więcej szczegółów podasz tym lepiej ,wtedy może ktoś , coś poradzi
zaciąć się nie zaciąłem, wpiąłem tak jak wyżej napisałem, czyli Tx Rx i kom czyli GND przez programator nie bezpośrednio przez USB, płytkę zasiliłem przez microUSB. Najpierw urządzenie wprowadziłem w tryb flash-owania przez wciśnięcie przycisku 1CH (programowanie WiFi) a następnie podaniu napięcie przez micro USB - zasugerowałem się programowaniem sonoff basic. Wgrywam przez program Nodemcu i ten program widzi mój programator, wciskam Flash i na programatorze mrugają diody Tx Rx i nic po za tym a w programie słupek się nie przesuwa...
Być może ten przycisk CH1 nie zwiera tzw. GPIO0 do masy tego nie wiem bo nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji to tej płytki jak to jest przy innych sonoff-ach...
Przemo_06_92
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 2:39 pm

wsosniak pisze: śr sty 01, 2020 8:04 pm ja bym spróbował tak :
1) odłącz tego pseudo sonoffa z zasilania USB
2) podłącz te 3 kabelki z programatora ( TX RX GND ) do tego sonoffa
3) naciśnij i trzymaj CH1
4) trzymając cały czas CH1 , podłącz zasilanie USB do sonoffa - teraz ten sonoff powinien być w trybie wgrywania firmware (FLASH)
5) spróbuj wgrać multiborad
6) WAŻNE : Jesli się uda : odłącz sonoffa z zasilania USB, odłącz programator, włącz zasilanie USB. NA SONOFFIE MOZE NIE MRUGAĆ ŻADNA DIODA ale tym się nie martw tylko sprawdz na kompie czy widać sieć wfi tego urządzenia ( czasami trzeba poczekać minute zeby się pojawiła)
czyli po 4 punkcie wpiąć programator pod usb i uruchomić wgrywanie Multiboard ?
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Przemo_06_92 pisze: śr sty 01, 2020 9:58 pm
wsosniak pisze: śr sty 01, 2020 8:04 pm ja bym spróbował tak :
1) odłącz tego pseudo sonoffa z zasilania USB
2) podłącz te 3 kabelki z programatora ( TX RX GND ) do tego sonoffa
3) naciśnij i trzymaj CH1
4) trzymając cały czas CH1 , podłącz zasilanie USB do sonoffa - teraz ten sonoff powinien być w trybie wgrywania firmware (FLASH)
5) spróbuj wgrać multiborad
6) WAŻNE : Jesli się uda : odłącz sonoffa z zasilania USB, odłącz programator, włącz zasilanie USB. NA SONOFFIE MOZE NIE MRUGAĆ ŻADNA DIODA ale tym się nie martw tylko sprawdz na kompie czy widać sieć wfi tego urządzenia ( czasami trzeba poczekać minute zeby się pojawiła)
czyli po 4 punkcie wpiąć programator pod usb i uruchomić wgrywanie Multiboard ?
w takiej konfiguracji przyłączenia kabelków (bez tego +3,3V) to chyba nie ma znaczenia czy programator masz na stale przyłączony do USB czy go wpinasz pod usb dopiero po punkcie 4. Tu jest raczej problem z tym co napisałeś "Być może ten przycisk CH1 nie zwiera tzw. GPIO0 do masy tego nie wiem"
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

może tutaj coś znajdziesz ? : viewtopic.php?f=8&t=3890
i bedzie pasować do tego Twojego urządzenia ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”