Własna instancja clouda bez stałego publicznego IP

procekms89
Posty: 88
Rejestracja: czw cze 28, 2018 4:21 am

cześć,

czy ma ktoś jakieś rozwiązanie na uruchomienie własnej instancji clouda na Raspberry. Usługodawca nie daje możliwości na ani statycznego ani dynamicznego publicznego adresu IP. Jest jakaś opcja aby to uruchomić czy pozostaje tylko Suplowa chmura?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Teoretycznie jest to możliwe. Ale musiałbyś mieć gdzieś na zewnątrz jakąś instancję linuksa z adresem IP, z którym musiałbyś sobie zestawić tunel, np. przez ssh. Wtedy połączenie na porty tego zewnętrznego linuksa przekierowywane byłoby na Twoje RPi, z którego zestawiony byłby tunel.
W praktyce tego nie sprawdzałem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

Jeśli miałbyś przynajmniej publiczny adres to można by skorzystać z NoIp (Dynamic DNS), lub innego. Niektóre routery umożliwiają wpisanie klienta dyndns i cała komuniacja jest wtedy automatycznie robiona. Pewnie na RPi tez są jakieś klienty.

Ale przy prywatnym ciężko, chyba ze jak napisał kolega z pomocą VPN’a i innego komputerach z publicznym adresem
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@Beku, dostawca Internetu u autora pytania świadczy usługę na prywatnej adresacji (za NAT dostawcy). Jakiś pomysł przedstawił @Goral64. Pytanie tylko, co jeszcze blokuje dostawca Internetu.

Ja bym zaczął - jeśli to możliwe - od zmiany dostawcy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

OpenVPN na VPS załatwi sprawę.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Jeśli dostawca internetu utrudnia życie, to trzeba go zmienić :mrgreen:
VPN do VPS jest jakimś wyjściem, ale będzie się to wiązało z dodatkowymi opłatami.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Simono
Posty: 405
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Dostawcę nie zawsze da się zmienić. U mnie dla przykładu tylko internet mobilny jest możliwy (ma od dwóch jak coś a i tak nie jest wesoło).
Mieszkam na obrzeżach miasta gdzie nie ma kablówek a już o światłowodzie nie wspomnę. Na szczęście u jednego operatora jeszcze mam publiczny adres IP. Jak go kiedyś nie będzie to pozostanie jedynie jak kolega pisał VPN do jakiegoś VPS z publicznym adresem.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Ja mam T-mobile mobilny internet i dzisiaj wywalczyłem przez dział techniczny stałe IP.
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Mmof pisze: pt sty 31, 2020 9:46 am Ja mam T-mobile mobilny internet i dzisiaj wywalczyłem przez dział techniczny stałe IP.
To wrzucili cię do puli biznesowej.
Od listopada mam testową malinę non stop podłączoną przez t-m ze stałym ip i według mnie ani razu nie było zerwania netu.
Ciesz się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”