Sonoff Mini - firmware

Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Nawiązując do tematu:
viewtopic.php?p=47572#p47572
Kolejna wersja testowa.
Dodane do softu:
viewtopic.php?p=50783#p50783
Do wgrywania polecam jak zawsze:
https://redirect.viglink.com/?format=go ... v3.6.8.zip
Uwagi mile widziane.
Załączniki
Sonoff mini v2.1.rar
(205.87 KiB) Pobrany 509 razy
Rawq
Posty: 25
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 11:06 am

dobo pisze: czw lis 07, 2019 10:28 pm UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobrać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar

Cześć, wgrałem ten soft wgrać za pomocąSonoff_Devices_DIY_Tools i tej metody https://github.com/arendst/Tasmota/wiki/Sonoff-DIY
jak można przywrócić oryginalny soft od Sonoffa?
I jak teraz mogę wgrać inny bo wejście do trybu DIY juz nie działa, chyba, że coś robię źle :/
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Działa trzeba tylko wcisnąć i przytrzymać przycisk przez 5 sekund.
Potem łączysz się przez WIFI 192.168.4.1 zanim to zrobisz połącz się z siecią MODUL SUPLA
Rawq
Posty: 25
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 11:06 am

dobo pisze: ndz lut 02, 2020 1:56 pm Działa trzeba tylko wcisnąć i przytrzymać przycisk przez 5 sekund.
Potem łączysz się przez WIFI 192.168.4.1 zanim to zrobisz połącz się z siecią MODUL SUPLA
Faktycznie udało się, z tego miejsca mogę wrócić do oryginalnego firmware?
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Myślę, że tak ale musisz mieć kopię oryginalnego firmware.
Ja takiej nie posiadam.
Rawq
Posty: 25
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 11:06 am

dobo pisze: ndz lut 02, 2020 2:26 pm Myślę, że tak ale musisz mieć kopię oryginalnego firmware.
Ja takiej nie posiadam.
Ok, w zakładce aktualizacja prosi o autoryzacje co wpisać?
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

admin
password
Rawq
Posty: 25
Rejestracja: ndz lut 02, 2020 11:06 am

dobo pisze: ndz lut 02, 2020 3:07 pm admin
password
Teraz okno jest juz aktywne, dziękuje
Ten firmware jest najnowszy (2.0)czy juz mamy coś nowszego
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Innej mojej wersji dla Sonoff Mini nie ma, natomiast tą zrobiłem na bazie ESP8266 Primary GUI v2.
W kodzie nie zmieniałem parametru odnośnie wersji. W sumie to teraz nawet nie mogę znaleźć gdzie to było :(
MartinSnow
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 31, 2019 7:50 pm

Testowałem kilka softów dla mini i aktualnie wszystkie moje jadą na Sonoff_Mini_ds18b20_esp8285 z tego postu to chyba jest to samo co to jak dla mnie prawie idealny, dostęp do konfiguracji przez przeglądarkę w każdym momencie (przydatne jak mini jest w puszkach, nie trzeba nic lutować, wciskać, kombinować) wrzucam każdy soft online (pod warunkiem że jest w jednym pliku) Czujnik ds18b20 działa bez problemu, soft prawie idealny, no więc własnie prawie, szukam autora tej modyfikacji lub osobę która potrafi dorzucić do tego filtr przeciwzakłóceniowy bo czasami rolety potrafią włączyć oświetlenie ;) i fajnie też gdyby znalazło się tam miejsce na miernik mocy i zużycia, taki bajer i wtedy byłoby idealnie, jak dla mnie soft byłby kompletny.
Patryk pisze: pt sty 31, 2020 8:59 pm Nawiązując do tematu:
viewtopic.php?p=47572#p47572
Kolejna wersja testowa.
Dodane do softu:
viewtopic.php?p=50783#p50783
Do wgrywania polecam jak zawsze:
https://redirect.viglink.com/?format=go ... v3.6.8.zip
Uwagi mile widziane.

Chętnie bym przetestował być możne to jest to czego szukam, niestety widzę że soft nie jest w jednym pliku :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”