Rekuperator

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Ja do mojego Renoventa mam wpięty od nowości sterownik:
http://www.insbud.org/PL/produkt-219405 ... 2V-DC.html

Supla (Sonoff Basic wpięty w wejście w/w sterownika) załatwia mi funkcję przewietrzania na żądanie.
To złącze RJ45 wystawia zarówno sterowanie jak i zasilanie oraz sygnał zapchanego filtra.

Jak już wyżej napisano można się spokojnie w to złącze wpiąć podając sygnały z przekaźników. Miałem nawet taki pomysł by zrealizować to na Sonoffie 4-ro kanałowym, ale obecnie stwierdzam, że posiadana funkcjonalność jest w zupełności wystarczająca (w połączeniu z posiadanym sterownikiem oczywiście).
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

Sprawdziłem i mój staruszek Renovent od ponad 10 lat ma podłączony panel "TCPCD1BI Magictime Digital Chronostat"
Niestety ale wpięty na krótko do kabla od przełącznika trójstopniowego.
Port o którym napisałem jest wolny
kerad
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 22, 2020 10:55 am

No właśnie ja się chcę podpiąć pod złącze sterujące RJ, tylko dla przykładu podawałem jak jest rozpiska przewodów, aby prościej sobie z wizualizować.
Muszę mieć możliwość przepięcia masy na trzy pozycje (przełączając na dwa musi rozewrzeć jeden itd.) oraz rozwarcia całkowitego, czyli masa nigdzie nie podpięta.
Już też zweryfikowałem w trybie instalatora, że bez podania masy na któryś bieg (1,2,3) wentylator się wyłącza i taki efekt też chciałem osiągnąć.
A tylko żyłę od LED informującego o wymianie filtra, bym zostawił wraz z masą oczywiście do wyłącznika naściennego, a resztę chcę zrobić na ESP i tu była sugestia żeby zrobić to na wemos D1 mini wraz z przekaźnikami i spiąć to pod supla.
Chyba że ktoś ma inny pomysł, bo widzę że padło tu sonoof 4ch, tego nie brałem pod uwagę...
wrobel111
Posty: 62
Rejestracja: wt cze 05, 2018 6:13 pm

Mógłbyś też czwartym przekaźnikiem po przez odcinanie masy od oryginalnego włącznika przełączać się pomiędzy sterowaniem z Duplo lub tym orginalnym
kerad
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 22, 2020 10:55 am

Znalazłem taki układ na ali

Obrazek
w którym jest tryb:
Inter lock: włącz dowolny 1 kanał, inne kanały zostaną automatycznie wyłączone.
Działa to na aplikacji ewelink, ale już w sobie ma możliwość przełączania trzech pozycji prędkości, a 4 kanał jako OFF.
Na ali coś się pozmianiało i nie można podejrzeć aukcji, bez logowania, ale może to zmienią to link do aukcji poniżej:
https://pl.aliexpress.com/item/33006660797.html
Ciekawe czy suplę można do tego wgrać... Czy lepiej iść w kierunku już obranym, czyli Wemos + przekażniki...

PS. zmieniłem link do aukcji żeby rozpatrywać tylko opcję bezpiecznego napięcia zasilania.
Ostatnio zmieniony wt lut 11, 2020 8:41 am przez kerad, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Mam nadzieję, że nikt tego nie będzie próbował podłączyć do 230V jak na pierwszym schemacie :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

Tam sa tez inne schematy
1-2.jpg
1-2.jpg (229.86 KiB) Przejrzano 2742 razy
1-1.jpg
1-1.jpg (129.11 KiB) Przejrzano 2738 razy
1-3.jpg
1-3.jpg (140.51 KiB) Przejrzano 2738 razy
Overview:

This wireless switch is a low-cost, affordable device that allows users to remote turn on/off connected appliance of different types and brands via app EWeLink from anywhere anytime in the world, and by setting timing schedules for your appliances, you can maintain an carefree life. It supports inching /self-locking mode. In self-locking mode, customers can remotely turn on/off connected devices immediately. When in inching mode, customers can have two wiring ways to select: Turn on 1s and then auto-off, Turn off 1s and then auto-on.

Features:

*Supports WiFi network. Supports numerous WiFi smart switches on one smart phone.
*Supports status tracking: device status timely provided to the EWeLink.
*Supports remotely turn on or off connected appliances, for example light, electric kettle, electric rice cooker, electric curtain, etc.
*Supports max 8 enabled scheduled/countdown/loop timers for each device.
*Voice Control: Compatible perfectly with "Amazon" Alexa, for Google Home/Nest, IFTTT

Specifications:

LEDs: 3 LEDs(indicate working mode, wifi status, relay on/off status respectively)
Supports to control different voltage ranges
USB port power supply more convenient
Board consumption: <1W
Standby current: 80mA
Max input current: 10A
Max Wattage: 2200W
Relay lifespan: ≥ one million times
100M electrical insulation resistance
Electric shock voltage: 1000V
Relay maximum pull time: 15ms
Relay maximum release time: 5ms
Working mode: inching /self-locking
Wireless Standard: 2.4GHz, 802.11 b/g/n
Mobile App: EWeLink on Android/IOS
Application: access control, turn on PC, garage door, etc.
Computer application: Remote control computer boot
Operating temperature: -40 degrees to +70 degrees
Operating Humidity 40% ~ 80% RH

Packing List:
1 * Wireless Switch Module
1channel
Type 1 :
1ch DC5V (No RF function) Size: 70.5*27.4*23mm
Type 2:
1ch DC5V (Support 433Mhz ) +433 remote(no battery) Size: 70.5*27.4*23mm
Type 3:
1ch DC5V /7-32V (No RF function) Size: 70.5*42*23mm
Type 4:
1ch DC5V/7-32V (Support 433Mhz ) +433 remote(no battery) Size: 70.5*42*23mm

Type 1,2,3,4 support inching mode and self-lock mode


Brand Name: Loveanna
Max Speed: Smart switch
State of Assembly: Almost Ready
Model Number: 1ch/4ch wifi switch module
Scale: 1:5
Features: Flashing
Control Channels: 4 Channels
Gyro: None
APP: eWeLink
timing: Up to 8 groups of schedule
Inpute: No inpute
Remote battery: 23A 12V(Not include)
Ostatnio zmieniony wt lut 11, 2020 8:44 am przez juras, łącznie zmieniany 2 razy.
kerad
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 22, 2020 10:55 am

Robert Błaszczak pisze: wt lut 11, 2020 8:24 am Mam nadzieję, że nikt tego nie będzie próbował podłączyć do 230V jak na pierwszym schemacie :D
Masz rację wykasuję pierwszy schemat, bo zanim znalazłem drugi schemat z innego źródła to wkleiłem pierwszy żeby zasadę działania przedstawić. Ale już go kasuję, żeby nie było problemów. Oczywiście zostajemy przy zasilaniu bezpiecznym...

W moim przypadku chodzi tylko o zwieranie masy za pomocą przekaźnika, aby uzyskać różne prędkości obrotowe wentylatora.
Reszta schematów nie jest potrzebna

Poprawiony link do aukcji
https://pl.aliexpress.com/item/33006660797.html
kerad
Posty: 29
Rejestracja: śr sty 22, 2020 10:55 am

Tu jest sama plytka ESP8266 bez softu zasilana na 5V i to by była najlepsza baza do wgrania supli :)
https://pl.aliexpress.com/item/32969285203.html
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

kerad pisze: wt lut 11, 2020 1:55 pm Tu jest sama plytka ESP8266 bez softu zasilana na 5V i to by była najlepsza baza do wgrania supli :)
https://pl.aliexpress.com/item/32969285203.html
Obecnie mam 4 przekaźniki 12 V.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”