ESP 8266 mod 07

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłączcie się terminalem np używając putty z ESP i dajcie znać co leci na konsolę.
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Sławek ja zrobiłem trzy rzeczy na raz i teraz jest tak że ta 07 po wgraniu firmware i ponownym odpaleniu często sama wchodzi w tryb AP a jak nie chce to wystarczy zwarcie do masy GPIO5 na 5s i za każdym razem chodzi.
Co zrobiłem:
1 Wgrałem firmware ściągnięte z tej strony http://www.roboremo.com/flashing-nodemcu-firmware-to-esp8266.html dotyczy obsługi serwa ale ja chciałem sprawdzić czy ten moduł jest w stanie wejść w tryb AP i z tym softem wszedł.
2 ponieważ nie działało to stabilnie (raz wchodził w AP a raz nie) dołożyłem na zasilaniu kondensator 100 mikroF elektrolit i już za każdym razem wchodził w AP.
3 Po wgraniu docelowego firmware supla , moduł nie łączył się z serwerem no i na to pomogła zmiana nazwy sieci wifi, miałem nazwę dwu członową z podkreślnikiem pomiędzy wyrazami , zmieniłem na ciąg bez znaków spacji itp i ruszyło wszystko jak trzeba
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Po włączeniu leci kilka linijek jakichś cyferek na przemian z krzaczkami przypominającymi semigrafikę i kończy to napis :don"t use rtc mem data
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
SebiCo
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:49 am

Wygląda na błędy w flashowaniu modułu, spróbuj jeszcze raz zaprogramować.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wgrałeś firmware dla wroom-a, który jest dla ESP z większym flashem
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wgrałem ten: https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... t-firmware więc chyba dobre.
Jedyne odstępstwo od schematu to rezystory 220 zamiast 100, ale to chyba bez znaczenia - po prostu ciemniej świecą...
Zasilanie 2,27 mierzone na module - przylutowane przewody bezpośrednio z zasilacza, dodane 100nF i 100uF, pomierzyłem stany na wszystkich wyprowadzeniach, schemat sprawdzony 121 razy, flaszowałem też opcję dla rolet, bram - bez efektu.
Pozostaje totalny "reset" w święta i zmiana zawodu... kopanie dołków jest prostsze i bardziej przewidywalne.. :)
Próbowałem na 5 szt więc to nie przypadek...nie mam pojęcia gdzie tkwi błąd.

EDIT: udało mi sie na tyle, że bezpośrednio po flaszowaniu uruchamia AP, zapisuje konfig, ale nie mogę wyjść z trybu AP (podobnie jak z ESP-01).
Zflaszowałem dopiero tym programem FLASH_DOWNLOAD_TOOLS_v0.9.3.1 wgrywając jako "podkład" wersję wroom wzorując się na radzie z poprzednich postów. Dwa zflaszowane i zachowują się identycznie. Jak rozumiem dane lokalizacyjne są te same dla wszystkich moich urządzeń tzn.RPi i ESP ?
Ostatnio zmieniony pt mar 25, 2016 4:20 pm przez slawek, łącznie zmieniany 1 raz.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
0xFF
Posty: 308
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:54 pm

slawek pisze: Zasilanie 2,27 mierzone na module
Zasilanie ESP 8266 2,27V ? Powinno być 3.6V
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Sorry, 3,27 - czeski błąd...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Być może to mój błąd i wrzuciłem tam wersję dla wroom-a. Pobierz tą która teraz tam aktualnie jest i ją wgraj.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Eureka! jeden gotowy i połaczony z SUPLA. Oczywiście musiałem znowu zmienić program na ESP FLASH_DOWNLOAD_TOOL_V2.4 ale końcu działa jak powinno.
Dzięki wielkie i WESOŁYCH ŚWIĄT wszystkim Twórcom i sympatykom projektu.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”