Problem z roletami

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zamień brązowy z niebieskim (z kabla od rolety) i sprawdź, następnie podłącz czarny do zamykania rolety.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
stanley_p
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 14, 2020 8:17 pm

Czy o to chodziło?
Załączniki
20200219_212955.jpg
20200219_212955.jpg (3.58 MiB) Przejrzano 2315 razy
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nie.

Zasilanie modułu podłącz zgodnie ze schematem na module, czyli neutralny do N, fazowy do L. Sprawdź próbnikiem, czy na 100% masz fazę na zacisku L (TO BARDZO WAŻNE).

Brązowy przewód od rolety podłącz do zacisku N, natomiast niebieski do sterowania w górę. Jak to będzie działać poprawnie, to czarny podłącz do zacisku sterowania w dół.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
stanley_p
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 14, 2020 8:17 pm

Ok. Już zrozumiałem. Kiedy to zrobiłem roleta najpierw podniosła się do góry później opuściła.
stanley_p
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 14, 2020 8:17 pm

Nie mam pojęcia. A może jakiś prąd zwrotny?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A masz w tej rolecie wyłączniki krańcowe?

Zostaw podłączony brązowy z rolety do zacisku N. Odłącz niebieski i czarny. Teraz podłącz niebieski do L i włącz zasilanie. Co robi roleta?
Następnie odłącz zasilanie i odłącz niebieski od L, a w to miejsce podłącz czarny. Co robi roleta?
Jeśli w którymś z połączeń będzie brak reakcji, to podłącz niebieski z rolety do zacisku N i powtórz opisane kroki.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
stanley_p
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 14, 2020 8:17 pm

Tak są krańcówki.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

A nie masz w tej rolecie jakiegoś innego sterowania? Przewody od rolety są dobrze podłączone do tego przewodu, który idzie dalej i który podłączasz do sterownika?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
stanley_p
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 14, 2020 8:17 pm

Robert Błaszczak pisze: śr lut 19, 2020 8:56 pm A masz w tej rolecie wyłączniki krańcowe?

Zostaw podłączony brązowy z rolety do zacisku N. Odłącz niebieski i czarny. Teraz podłącz niebieski do L i włącz zasilanie. Co robi roleta?
Następnie odłącz zasilanie i odłącz niebieski od L, a w to miejsce podłącz czarny. Co robi roleta?
Jeśli w którymś z połączeń będzie brak reakcji, to podłącz niebieski z rolety do zacisku N i powtórz opisane kroki.
Próbowałem różnych konfiguracji, niestety nic nie pomaga. Chyba się poddam, bo nie widzę rozwiązania. Dziwi mnie jedna to, ze kiedy jeden kabel odłączam ( do silnika od rolety np. góra), to problem znika.
Nie ma też kłopotu przy zwykłych włącznikach.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jeśli jesteś w stanie podaj mi model silnika.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”