Sonoff 2CH DC i samozałączające się przekaźniki

Publox20
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 04, 2020 7:18 am

Witam wszystkich. Ostatnio zakupiłem sterowniki sonoff 2ch dc taki jak w linku https://www.houseiq.pl/pl/p/Sonoff-2CH- ... eciowy/775 z wgrana Suplą. Sterownik działa bez problemu poza jednym małym mankament. Mianowicie po utracie połączenia ze serwerem i jego powrocie na chwile załączają się przekaźniki. Problem jest w tym, że sterownika używam do otwierania furtki i bramy wjazdowej i kilka razy brama otworzyła się sama. Pisałem do sprzedawcy i twierdzi on, ze problemem jest cyt. "Prawdopodobnie przy włączeniu następuje restart modułu i powstają stany nieustalone na wyjściach (właściwość oprogramowania SUPLA)" i że problem może rozwiązać wgranie jakieś specjalnej kompilacji wersji SUPLI (obecny Firmware 2.7.2). Twierdzi także, że przy wgranej oryginalnie do sterownika aplikacji ewelink problem nie występuje.
Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem i jaką kompilacje Supli wgrać, żeby problem wyeliminować?
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1061
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Najlepsza kompilacja to SBW-02 :twisted:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@Publox20, to Twój pierwszy post na forum i trochę Ci współczuję, ale skoro sprzedawca sprzedał Ci coś, o czym wiedział, że nie działa poprawnie to źle o nim świadczy. Więc najzwyczajniej oddaj mu to.
Ostatnio zmieniony śr mar 04, 2020 1:18 pm przez Robert Błaszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zgadzam się z Robertem. To powinien być problem sprzedawcy, a nie Twój.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

I jeszcze trochę objaśnienia, abyś wiedział dokładnie, gdzie leży problem.

Urządzenia sterujące działające z Suplą produkuje kilka firm. Jeśli chodzi o sterowniki bram, to jest to Zamel i Nice. Sprzęt od tych producentów działa w 100% poprawnie.

Projekt Supla jest projektem otwartym, więc każdy może sobie napisać swoje wersje oprogramowania na swoje urządzenia. Wszystko fajnie, jeśli to jest zrobione na własne potrzeby. Gorzej, jak ktoś bierze za to pieniądze, a na zgłoszony problem zrzuca winę na Suplę.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Publox20
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 04, 2020 7:18 am

Sprzedawca normalnie sprzedaje sterowniki z ewelinkiem. Jako, że mam już w domu kilka sterowników zamela domówiłem do niego wgranie supli. Ten sonoff to nie jest typowy sterownik bramowy jak sbw-01 czy sbw-02. Ma on działać jak przycisk monostabilny tylko po to żeby zewrzeć dwa przewody podłączone do sterownika bramy (P.P. i COM). Nie mam potrzeby żeby podłączać kontraktory do sygnalizacji stanu otwarcia bramy dlatego go wybrałem. Działa on na sofcie dla modułu sonoff touch dual dlatego może ktoś miał już podobny problem z tym urządzeniem i posiada Suplę, która działa prawidłowo?
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

możesz spróbować inCana albo skompilować sobie sam dzięki bibliotece Arduino https://github.com/klew/arduino/tree/master
Publox20
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 04, 2020 7:18 am

Witam, czy pomoże ktoś odnośnie podpięcia tego sonoffa pod programator, czy dobrze są opisane złącza na załączonej fotce??
Załączniki
20200306_115726.jpg
20200306_115726.jpg (3.61 MiB) Przejrzano 1928 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”