SUPLA-CLOUD & Docker - integracje z Google Home/Amazon Alexa/Inne

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Osoby, które podłączyły swoje prywatne - dockerowe instancje zgłosiły mi problemy z integracjami.
Okazało się, że problemem stanowi brak konfiguracji php.ini przez co php "wypluwa" na wyjście wszystkie ostrzeżenia oraz błędy.
Przy API rozsypywało to JSON-a.
Od wersji 7 php, plik php.ini został zastąpiony plikami php.ini-development php.ini-production i ładowane są one w zależności
od zmiennej środowiskowej APP_ENV z tym, że my w symfony ustawiamy nie dość, że trochę inną zmienną bo APPLICATION_ENV to nie na "production" tylko na "prod".

Rozwiązanie dla osób, które już mają zainstalowanego dockera:

Kod: Zaznacz cały

docker exec -it supla-cloud sh -c "ln -s /usr/local/etc/php/php.ini-production /usr/local/etc/php/php.ini"
./supla-docker/supla.sh restart
Po zbudowaniu obrazów na nowo nie trzeba będzie już wywoływać w/w polecenia.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Z przyjemnością potwierdzam, że zarówno GH jak i Alexa powiązały się z moją chmurą i odnalazły urządzenia.
Cóż za fantastyczny prezent na dzień dziecka Przemku. Dziękuję serdecznie, teraz będę mógł się pobawić :)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Również potwierdzam teraz działa jak należy, dzięki.
_aro_
Posty: 51
Rejestracja: pn kwie 09, 2018 5:10 pm
Lokalizacja: Legnica

Jestem w ciężkim szoku, ale w instalacji dockerowej na Synology polecenie i cała reszta także działa poprawnie.
Mogę zarejestrować prywatną instancję, połączenie do GA działa prawidłowo.
Gratulacje pzygmunt i wielkie dzięki za wkład pracy :D
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

Witam wszystkich, dlaczego nie mogę odnieść sukcesu i pojawia się następujący błąd:

1. Na serwerze Qnap
[~] # sudo docker exec -it supla_supla-cloud_1 sh -c "ln -s /usr/local/etc/php/php.ini-production /usr/local/etc/php/php.ini"
ln: failed to create symbolic link '/usr/local/etc/php/php.ini': File exists

2. Na Linux Mint
rusabel@ETnote:~$ sudo docker exec -it supla-cloud sh -c "ln -s /usr/local/etc/php/php.ini-production /usr/local/etc/php/php.ini"
ln: failed to create symbolic link '/usr/local/etc/php/php.ini': File exists
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dlatego, że /usr/local/etc/php/php.ini już istnieje
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

(Tłumaczenie z rosyjskiego) Dlaczego więc nie mogę zarejestrować osobistej instancji Supla? W końcu jest to ostatnia rzecz, która moim zdaniem była przyczyną odmowy rejestracji, dokonałem przekierowania portów (jest dostęp z zewnątrz), zainstalowałem certyfikaty ssl (przeglądarka pokazuje blokadę bez błędów i bezpieczny dostęp), ale nadal nie mogę się zarejestrować?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Dlaczego nie możesz się zarejestrować ? Jakiś komunikat błędu ? Zrzut ekranu.
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

(przetłumaczone z rosyjskiego) Twoja niestandardowa instalacja w chmurze SUPLA jest niedostępna. Upewnij się, że serwer jest dostępny, a połączenie HTTPS działa poprawnie. (Błąd: 400)
Załączniki
QIP Shot - Screen 167.png
QIP Shot - Screen 167.png (88.34 KiB) Przejrzano 2740 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Twój serwer nie jest dla nas widoczny. Wyślij pełny adres do nas na priv-a to sprawdzę. Masz tam poprawny/ważny certyfikat SSL?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”