SUPLA-CLOUD & Docker - integracje z Google Home/Amazon Alexa/Inne

RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

(tłumaczenie z rosyjskiego) Wysłałem dane rejestracyjne w PM, ale nie mogłem załączyć zrzutów ekranu za pośrednictwem protokołu SSL, więc dołączę je tutaj
Przeglądarki pokazują, że z certyfikatem ssl wszystko jest w porządku, ale jeśli wyślesz komendę openssl s_client -showcerts -connect ...... przez terminal, otrzymujemy:
Załączniki
QIP Shot - Screen 170.png
QIP Shot - Screen 170.png (20.17 KiB) Przejrzano 2122 razy
QIP Shot - Screen 169.png
QIP Shot - Screen 169.png (26.36 KiB) Przejrzano 2122 razy
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

Zmieniłem nazwę klucza i głównego certyfikatu i umieściłem go w potrzebnym folderze suplarze dokowania, a pośredni właśnie przepisałem tę samą nazwę, jak poniżej:
Załączniki
QIP Shot - Screen 168.png
QIP Shot - Screen 168.png (7.27 KiB) Przejrzano 2122 razy
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

RusaBel pisze: czw mar 12, 2020 6:15 am Zmieniłem nazwę klucza i głównego certyfikatu i umieściłem go w potrzebnym folderze suplarze dokowania, a pośredni właśnie przepisałem tę samą nazwę, jak poniżej:
Główny certyfikat i pośredni musi być w jednym pliku server.crt w takiej postaci:

Kod: Zaznacz cały

-----BEGIN CERTIFICATE-----

MAIN

-----END CERTIFICATE-----
-----BEGIN CERTIFICATE-----

CA

-----END CERTIFICATE-----
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

(tłumaczenie z rosyjskiego) Dziękuję bardzo, porada z certyfikatem pomogła i udało mi się uzyskać polecenie zakończenia rejestracji w terminalu, ale potem znowu coś poszło nie tak. Domyślny zespół w ogóle nie działał, ponieważ mój kontener ma inną nazwę, dla której go zmieniłem. Polecenie zostało wykonane, ale spowodowało błąd jak na zrzucie ekranu.
Załączniki
QIP Shot - Screen 173.png
QIP Shot - Screen 173.png (5.68 KiB) Przejrzano 2091 razy
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

RusaBel pisze: czw mar 12, 2020 10:06 am (tłumaczenie z rosyjskiego) Dziękuję bardzo, porada z certyfikatem pomogła i udało mi się uzyskać polecenie zakończenia rejestracji w terminalu, ale potem znowu coś poszło nie tak. Domyślny zespół w ogóle nie działał, ponieważ mój kontener ma inną nazwę, dla której go zmieniłem. Polecenie zostało wykonane, ale spowodowało błąd jak na zrzucie ekranu.
Spójrz na ten wątek i zobacz czy masz poprawnie ustawiony CLOUD_DOMAIN w konfiguracji.
viewtopic.php?p=51182#p51182
Konieczne jest aby podczas konfiguracji dockera wpisać nazwę domeny z portem na którym będzie funkcjonować Twoja instancja.

Kod: Zaznacz cały

CLOUD_DOMAIN: mojadomena.pl:123
Jeśli tego nie zrobisz, pojawi Ci się taki sam błąd jak u mnie.
Registering your private SUPLA Cloud...
Could not contact Autodiscover service. Try again in a while. (Error: 404)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

(tłumaczenie z rosyjskiego) Dziękuję bardzo, wszystko się udało !!!!
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1422
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Jakiś czas nie używałem GH. W między czasie zmienił się i telefon i adres instancji. Chciałem dziś podłączyć swoją suple pod GH i nie mogę tego zrobić. Nie da się zarejestrować usługi bo wyskakuje błąd że usługa tymczasowo niedostępna. Czy coś się zmienilo?
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

(Automatyczne tłumaczenie Yandex) panowie, proszę mi powiedzieć, jak mam być w przypadku, gdy chcę zarejestrować osobistą instancję supla nie dla qnap, ale dla supla na maszynie wirtualnej i systemie Linux Debian. Mam statyczny adres ip, mam go podać w nazwie, czy jest to jakoś inaczej zrobione?
RusaBel
Posty: 74
Rejestracja: śr lip 31, 2019 7:27 pm

RusaBel pisze: pn lut 01, 2021 11:02 am (Automatyczne tłumaczenie Yandex) panowie, proszę mi powiedzieć, jak mam być w przypadku, gdy chcę zarejestrować osobistą instancję supla nie dla qnap, ale dla supla na maszynie wirtualnej i systemie Linux Debian. Mam statyczny adres ip, mam go podać w nazwie, czy jest to jakoś inaczej zrobione?
Automatyczne tłumaczenie Yandex. To pytanie rozwiązałem i mogłem zarejestrować moją osobistą instancję supla. Teraz naprawdę chcę skonfigurować automatyczną aktualizację certyfikatów, ale jak dotąd nie działa to tak bardzo, ponieważ maszyna wirtualna Debiana z supla znajduje się na osobnym adresie ip, a przekierowanie portów 80/443 trafia do serwera synology, który ma inny adres ip, ponieważ znajduje się na nim serwer www, nie można tego zrobić inaczej. Oczywiście certbot w takich warunkach nie działa poprawnie. Czy ktoś próbował rozwiązać ten problem? Dla mnie jako polskojęzycznego bardzo trudno jest poruszać się po forum, więc jeśli gdzieś jest rozwiązanie, skieruj mnie tam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”