ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW LIW-01

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1117
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Co trzeba zrobić aby dostać do testów ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przeczytać pierwszy post w tym wątku :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

zmierzyć zużycie paszy na fermie kurczaków. ;)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Ja bym wykorzystał u mnie jako licznik zwiedzających w mojej pracy, podłączony do kołowrotów wyjściowych. LIW-01 miałby sporo roboty, bo impulsów do zliczenia byłoby bardzo dużo. Jestem ciekaw, czy nie bedzie gubił impulsów, bo obecnie czasem są rozbieżności między obecnymi licznikami, chyba nie nadążają liczyć.
jqtz3k
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 1:21 pm

Zastosowałbym go do wyjścia impulsowego licznika energii elektrycznej, który jest podłączony do obwodów zasilających pompę ciepła (agregat, grzałki, pompa cwu.). Pozwoliłoby to śledzenie zużycia energii, robienie wykresów, oraz statystyk, wraz z przeliczeniem kilowatogodzin na koszty ogrzewania, oraz grzania ciepłej wody użytkowej.
rav.b
Posty: 342
Rejestracja: pn lis 26, 2018 9:09 am
Lokalizacja: Niepołomice/Lipnica Mała
Kontakt:

Jak wygląda sprawa przy braku zasilania?

Przy całkowity braku nie będą rejestrowane impulsy, a jak wygląda sytuacja gdy mamy UPS dla takiego układu pomiarowego (LIW-01 + kontaktron na wodomierzu) ale brak internetu (jest jakiś bufor pamięci)?

Jest może właśnie taki mały UPS na szynę DIN, który by wystarczył np. na jeden dzień?
5x ROW-02, 4x SRW-02, 2x LIW-01, 2x DIW-01, 2x THW-01, 2x SLW-01, 1x mSRW-01, 1x mROW-02, 1x ROW-02m, 1x ROW-01/16A, 1x ROW-01, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x PNW-01, 1x OSW-01, 1x RNW-01, 3x Heatpol Home+, 1x Sonoff mini
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli chodzi o zliczanie impulsów z licznika energii, to tu jest sprawa jasna. Gorzej ze zliczaniem z innych liczników bez zasilania (np. wodomierze, gazomierze) lub z zasilaniem własnym (np. ciepłomierze). Faktycznie przydałaby się możliwość podłączenia np. accu 18500.
W przypadku braku Internetu pewnie licznik będzie zliczał impulsy i do Cloud wyśle wartość po zestawieniu połączenia internetowego.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ciekawy pomysł na jakiś mini UPS 12V na szynę DIN
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ja u siebie mam zastosowany zasilacz buforowy od systemu alarmowego z żelowym aku 7Ah, ale nie na din ☹️
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 04, 2016 6:37 am

rav.b pisze: czw mar 12, 2020 8:47 pm Jak wygląda sprawa przy braku zasilania?

Przy całkowity braku nie będą rejestrowane impulsy, a jak wygląda sytuacja gdy mamy UPS dla takiego układu pomiarowego (LIW-01 + kontaktron na wodomierzu) ale brak internetu (jest jakiś bufor pamięci)?

Jest może właśnie taki mały UPS na szynę DIN, który by wystarczył np. na jeden dzień?
Hej,

i tutaj może was zaskoczę ale po odłączeniu LIW-01 od wi-fi w dalszym ciągu zlicza i zapisuje je w pamięci FRAM. Jedyną wadą takiego rozwiązania będzie, że po powrocie połączenia pochwali się ile zliczył bez historii w czasie.
Zablokowany

Wróć do „Nowości”